Підсумковий урок з теми "Земля на плані та карті"

Про матеріал
У даній розробці міститься матеріал до підсумкового уроку "Земля на плані та карті". У вигляді гри "Щасливий випадок.
Перегляд файлу

                       Підсумковий урок з теми «Земля на плані та карті».

                                   Урок-гра  «Щасливий випадок.»

Мета: систематизувати знання учнів з теми «Земля на плані та карті»; закріпити знання учнів про способи зображення земної поверхні,взаєморозташування об’єктів за градусною сіткою карти та географічними координатами; вміння висловлювати та відстоювати свою точку зору; сприяти розвитку творчих здібностей учнів

     Організаційний момент

привітання  учнів, перевірка  готовність дітей  до уроку

 Повідомлення теми й мети уроку

Мотивація навчальної діяльності

                       

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Визначення

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зображення Землі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Карта

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Географічні координати

 

 

 

 

 

 

 

 

 

План місцевості

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сюрприз

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Визначення

1.

2.План місцевості-це……

3.Масштаб – це…

4. Меридіани  - це…..

5. Паралелі – це…. 

6. Географічна карта – це…..

7. Орієнтуванння – це…

8. Абсолютна висота –це..

9. Відносна висота –це..

Зображення Землі

1.Зменшене зображення невисокої ділянки місцевості  (План)

2. Найточніше передає зовнішній вигляд нашої планети,але є громіздким  (глобус)

3.Дає загальне уявлення про вигляд місцевості,але  не має точності  (рисунок)

4. Точно передає особливості місцевості,але добре видно лише предмети розташовані на передньому плані. (фотографія)

5. Ділянки поверхні зображені з гори  (аерофотознімок)

6. Зменшене зображення різних за розмірами ділянок земної поверхні (карта)

7.

8. Способи зображення місцевості (план,глобус,рисунок,фотографія,аерофотознімок,карта)

9.При складані планів місцевості використовують …(умовні знаки)

Карта

1.Види масштабів

2. Перевести імений масштаб в числовий      в 1см  25 км   ( 1:2500000)

3. Перевести числовий  масштаб в іменний   1:33000 ( в 1 см 330м)

4.

5.Які бувають види умовних знаків

6. Як класифікують карти за масштабом

7.Сукупність умовних знаків  та їх пояснення  називають….( легендою карти).

8. Сітка на  географічній карті або глобусі називається… ( градусною).

9. Адресою будь-якого  географічного об’єкта є ….(географічні координати).

 

Географічні координати  (знайти  географічний об’єкт за координатами)

1. 50° пн. ш., 31° зх. д.;  (Київ)

2.  48° пн. ш., 26° зх. д.;  (Чернівці)

3.  50° пн. ш., 36° сх. д.; ( Харків)

4.  45° пд. ш., 34° сх. д.;  (Сімферополь)

5.   47° пд. ш., 32° сх. д.;   (Миколаїв)

6.  50° пн. ш., 33° сх. д.;  (Миргород)

7.   48° пд. ш., 22° зх. д.;      (Ужгород)

8.  46° пд. ш., 31° сх. д.;     (Одеса)

9.

 

 

План місцевості

1.Посередині поля лежить люстерко. (Озеро)

2.Не вода і не суходіл, на човні не попливеш і ногами не пройдеш. (Болото)

3.

4.Дивну силу воно має – з-під землі свій шлях долає. Непримітне й невеличке, поїть ріки і кринички. (Джерело)

5.Взимку – чорний і сумний, навесні він гомінкий, влітку – щедрий і зелений, восени – жовто - багряний. (Ліс)

6.Над глибокою рікою вигнув спину він дугою. Всі по ньому їдуть, всі по ньому йдуть, а з собою не беруть! (Міст)

7.Тут всі ростуть, як кажуть, душа в душу: малина, абрикоси, виноград, горіхи, сливи, яблуні та груші … А все це разом зветься просто … (сад)

8.Маю крила, та не птах, на семи стою вітрах. То ж мене і кличе всяк не інакше, як (вітряк)

9.Біжить,біжть –не вибіжить.Тече,тече-не ветече.  (річка)

 

 

 

Сюрприз 

1. Дати відповідь на питання до малюнка. Скільки туристів мешкають в цьому таборі?      (Четверо, список чергових складено на чотирьох, на килимку лежать чотири ложки і чотири тарілки)

2. Дати відповідь на питання до малюнка. Коли вони сюди приїхали: сьогодні чи кілька днів тому?   ( Не сьогодні, між наметом і деревом встигла утворитися павутина.)

3. Дати відповідь на питання до малюнка. На чому вони сюди приїхали? (Ймовірно, на човні. Адже біля дерева стоять весла.)

4. Дати відповідь на питання до малюнка. Чи далеко від табору до найближчого села?     едалеко. Навряд чи хлопці привезли з собою живу курку.)

5. Зообразити за допомогою міміки (географічну карту)

6.

 

7.Зообразити за допомогою міміки ( меридіани)

8. Зообразити за допомогою міміки  ( ліс)

9. Зообразити за допомогою міміки (болото)

 

 

Картинка-загадка

 

 Підсумок уроку.Рефлексія

Чи здійснились очікування

Домашнє  завдання

Написати другу топографічного листа. Скласти кросворд на тему «Земля на плані та карті».

docx
Додано
10 листопада 2020
Переглядів
1460
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку