Підсумковий урок за темою "Будова слова"

Про матеріал
Мета уроку узагальнити та закріпити знання учнів з теми «Будова слова»; збагачувати словниковий запас учнів, розвивати мовлення, критичне мислення учнів.
Перегляд файлу

 Підсумковий урок за темою «Будова слова».  

Мета: пригадати та систематизувати знання,які отримали вивчаючи розділ; розвивати творчі здібності учнів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати вміння застосовувати на практиці отримані знання, здатність працювати самостійно, удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою; виховувати уважність, старанність, інтерес до навчання.

Обладнання:  Таблиця знаків, схеми будови слів, картки, підручник Кравцова Н. Українська мова та читання .

Тип уроку: урок повторення вивченого матеріалу.

Освітні галузі : мовно-літературна, соціальна і здоров’язбережувальна.

Хід уроку

І. Вступна частина.

 1.Емоційне налаштування. Вправа “Сонечко”

- Уявіть, що ви - маленькі сонечка.Такі жовті, теплі, лагідні.

- Простягніть рученята одне одному.

- А тепер привітаймося із сонячними промінчиками.

- Який у вас настрій?

2.Прочитайте девіз уроку :

Працюю -активно !

Думаю - оперативно !

Сперечаюсь доказово!

ІІ.Основна частина

  1.  Робота з таблицею знаків.
  •  Розгляньте таблицю і скажіть, які знаки зайві на уроці мови ? Запишемо лише ті знаки , якими ми користуємося на уроках мови. Яке їх призначення ? (Це знаки, які позначають будову слова)

 

+

α

1

 

-

=

 

5

®

×

β

 

 

 

 

  1. Повідомлення теми і завдань уроку.

- Сьогодні ми узагальнимо свої знання з теми "Будова слова".

  1. Вправа “Впізнай слово”

А)Міський рейковий електричний транспорт, що рухається завдяки мотору, який живиться від підвісної електромережі. (Трамвай)

Б)Безрейковий міський транспорт  з електродвигуном, який живиться струмом від підвісної електромережі. (Тролейбус)

  1. Розгадування ребуса.

 

ребусиребусиребусиребусиребусиребусиребусиребусиребусиребусиребуси

 

  1. Каліграфічна хвилинка
  2. Вправа”Сенкан”

Тролейбус.

Новий, сучасний.

Їде, перевозить, курсує.

Тролейбус рухається завдяки електриці.

Транспорт.

  1. Робота з підручником.

Вправа 94(2)

- Зіскануйте QR-код і перегляньте відеорекламу.

- За яку особливість ти подякуєш конструкторам цьго транспортного засобу. Чому?

Вправа 94(3)

-- Утворіть за допомогою суфіксів -н-, -ник- нові слова.Запишіть їх та розберіть за будовою.

Вправа 95

Спишіть вірші, розкриваючи дужки.

ІІІ.Фізкультхвилинка

ІV.Тренувальні вправи на осмислення знань, умінь, навичок.

  1. Відгадування загадки:

      Корінь в слові написати,

Префікс в слові заспівай.

А закінчення та суфікс

В слові казка відгадай.

Розбір слова-відгадки за будовою.

  1. Робота в групах.

А)Записати якнайбільше слів, які відповідають схемам:

170778_1589494532

Б) Утворити нові слова із букв даних слів:

Спина, дошка, лісок, смола.

 

  1. Вправа “Фішбоун”

 

fishbone_2 

Будова слова                                                            Висновок

 

 

 

 

 

 

Приклади слів

 

 

Верхня кістка - корінь, нижня - позначення.

Верхня кістка - префікс, нижня - позначення.

Верхня кістка - суфікс, нижня - позначення.

Верхня кістка - закінчення, нижня - позначення.

 

(Діти, розказуючи про частини слова, кажуть, як визначити цю частину слова).

V.Заключна частина

  1. Рефлексія. Самооцінювання.

32 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Вправа “Три-два-один”

Діти згадують три факти, які були цікавими на уроці.

Діти згадують два факти, які здалися нецікавими на уроці.

Діти згадують один факт, який хотілося б вивчити більш детально.

 

docx
Додано
23 жовтня 2022
Переглядів
1340
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку