Піклування про здоров'я в сім'ї

Про матеріал
У формі казки учні розширюють своє уявлення про сім’ю, як члени родини повинні піклуватися про здоров’я.
Перегляд файлу

Основи здоров’я,   2 клас

Тема. Піклування про здоров’я в сім’ї

Мета. Ознайомити учнів з поняттям «сім’я» , розширити уявлення про сім’ю, розповісти

учням, як члени родини піклуються про здоров’я; розвивати вміння піклуватися про здоров’я

родини, розвивати мислення; мовлення, увагу, пам’ять, спостережливість; виховувати

повагу до старших членів сім’ї .

 

Обладнання: фішки зеленого та червоного кольору, казкові герої до казки «Колобок», ребуси, загадка, презентація

Тип уроку. Вивчення нового матеріалу .

 

Хід уроку

І. Організація класу.

 

1. Привітання

- Раз, два, три, чотири, п’ять –

Прошу всіх рівненько встать.

Пролунав уже дзвінок –

Починається урок.

 

2. Психологічна хвилинка

- Діти , який у вас настрій на початку уроку, позначте на фішках.

- Чому такий настрій ?

 

ІІ. Актуалізація опорних знань .

1. Розгадування ребуса

– Як ви думаєте, яке слово заховалося?

                                      БОК ( Колобок )

- Що ви знаєте про Колобка ?

- А чи знаєте, ви цю казку ?

Отже, сьогодні у нас буде урок незвичайний, а казковий. Ми помандруємо разом із

Колобком по країні, а якій ви дізнаєтеся, коли відгадаєте загадку.

 

2. Відгадування загадки

У кожного воно є.

В одних міцніше

В інших – слабкіше,

Але для всіх воно найдорожчий скарб,

Його не купиш за гроші.

- Що це, діти ? ( Здоров’я )

Отже, ми будемо мандрувати країною Здоров’я. Разом з нами і Колобок. Ви будете сьогодні не тільки школярами, а й – казкарями.

 

3. Словникова робота

- Хто такий казкар ?

 

 

Під час уроку будемо складати власну казку про Колобка.

 

4. Складання казки

Жили-були дід та баба. Жив з ними Колобок.

 

 

 Одного разу він вирішив відправитися у подорож до Країни Здоров’я.

 - Яким був Колобок ? ( Сильний, веселий, гарний мав настрій, спритний, рум’яненький, без шкідливих звичок ).

Йшов, йшов і зустрів його Зайчик.

 

- Колобок, я тебе з’їм ! – Не їж мене, я тобі у пригоді стану. Щоб я тебе не їв виконай

завдання.

5. Гра « Розклади фішки »

- Якого кольору фішки ?

Я буду читати вам правила, якщо так – кладіть зелену фішку, якщо– ні, то – червону.

 

- Пішов до школи не поснідавши.

- Зробив ранкову гімнастику.

- Одразу після обіду побіг грати у футбол.

- Купив яблука й зібрався їсти їх, не помивши.

- На обід з’їв бутерброд і запив газованою водою.

- Після школи відпочивав на дивані та дивився телевізор.

- У вільний час грав із друзями в рухливі ігри.

 

    Порахуйте, скільки зелених і червоних фішок ? Якщо більше червоних, то ви намагаєтеся  вести здоровий спосіб життя.

 

- І покотився Колобок далі. Котиться, а назустріч йому Вовк.

 

 Питає у Колобка, а що треба робити, щоб здоровим бути ? Колобок не знає, просить нас допомогти.

 

6. Вправа « Мікрофон »

- Що треба робити, щоб бути здоровими ?

 

v Робити зарядку ;

v Дотримуватися режиму дня ;

v Виконувати правила особистої гігієни;

v Правильно харчуватися ;

v Берегти зір ;

v Одягатися відповідно погоді;

v Чергувати працю та відпочинок ;

v Загартовуватися

v Піклуватися про своє здоров’я щодня.

- А ви дотримуєтеся цих правил ?

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

1. Слово вчителя

- Хто піклується у школі про ваше здоров’я ?

Вчитель ( проводимо зарядку, фізкультхвилинки під час уроків, граємо в рухливі ігри,

провітрює класну кімнату ) ;

Прибиральниця ( витирає пил, робить вологе прибирання під час перерв ) ;

Двірник (прибере навколо школи ) ;

Повар (приготує смачний обід ).

- А хто ще піклується про ваше здоров’я ?

Послухав Колобок про те, як піклуються про вас у школі та й покотився. Коли це назустріч –Ведмідь.

 

 

Я тебе з’їм. Не їж мене, я в пригоді тобі буду.

2. Розгадування ребуса

                                                  7 ‘ я

- Яке слово заховалося? ( Сім’я ). Так, хто ще піклується про ваше здоров’я?

- Як ви думаєте, що воно означає?

    1.Гра-інтерв’ю

  • Чи велика  ваша сім’я?
  • Хто є у вашій сім'ї?
  • Закінчіть речення: Вдома завжди зі мною грається….
  • На мої питання завжди відповість……
  • Завжди допоможе виконати завдання…..
  • Завжди приготує смачний обід….
  • Завжди зберігає мої секрети….

 

ІV. Повідомлення теми і мети уроку

А що воно означає дізнаєтеся, коли познайомитися з темою нашого уроку Піклування про

здоров ‘я у сім’ї. Мета нашого уроку дізнатися, що означає слово сім’я, як в родинах

піклуються про здоров’я, розвивати мовлення, мислення, увагу, спостереження, виховувати повагу до старших, виконувати різні завдання.

 

V. Вивчення нового матеріалу

Котиться Колобок чує у лісі хтось розповідає вірш

 

1. Робота над віршем Лариси Савчук « Наша сім’я »

- Про кого розповідається ?

- Що означає слово сім’я ? ( Сім’я – бабусі,дідусі, тато, мама, сестрички, братики ).

2 .Гра «Добавляночки» ( Вчитель читає частину речення, учні на одному диханні продовжують його_..

  • Мама прийшла з роботи стомлена, і я …….
  • Маленький братик нудьгує, і я ……
  • Кімнатна квітка опустила листочки, і я…….
  • Сестричка не може заснути, і я …..
  • Маленьке кошеня просить їсти, і я…..

 

3. Гра «Що думає мама чи бабуся?».

Розкидав                         склади

Насмітив                         підмети

Розлив                             витри

Розсипав                         збери 

Замастив                         почисть

Розбив                             признайся

Нагрубив                         вибачся

 

VІ. Закріплення вивченого матеріалу

1.Вірш – іспит

Щоб усі вас поважали,

Щоб любили і пишались,

Не багато і не мало –

Треба знати 10 правил.

1. Як прокинувся – вставай, ліні волі не.... (давай).

2. Квіточку роса умила, а тебе умиє... (мило).

3. Але ти поспішай, подивитись спочатку, чи нічого не забув, чи в портфелі все в

(порядку).

4. І дивись, не барись, В школу швидко – швидко (мчись).

5. В школі, в класі не брудни, сміття бачиш – (підніми).

6. Не носи в кишені жуйки,

крейду, яблука і булки,

кнопки, цвяхи, сірники,

а носи (носовички).

7. Будь охайним завжди сам, уникай дірок і... (плям).

8. Вдома близьким не груби,

Менших захищай (завжди).

9. Скільки в небі світить ясних зірок, стільки потрібно мати (оцінок).

10. Щоб тобою пишались,

перехожі озирались,

так роби, щоб люди звикли –

ти у всьому завжди (приклад).

2. Робота на картках

 

V. Підсумок уроку.

- Що таке здоров’я?

- Що таке сім’я?

- Як турбуються про ваше здоров’я у родині?

- Що ви робите для того, щоб члени родини були здоровими?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Капля Олена
Додано
17 лютого 2021
Переглядів
559
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку