Тема: "Письмо малої букви ж. Підготовчі графічні вправи. Написання буквосполучень та слів з буквою ж. Списування речень, поданого друкованим шрифтом".
Мета:
освітня: навчити учнів писати рядкову букву ж, поєднувати її з іншими буквами в слові; писати склади і слова з нею; закріплювати навички каліграфічного письма ,розвивати зв’язного мовлення; сформувати в пам’яті учнів чіткий зоро - слуховий образ малої літери ж; навчити писати малу літеру ж і з’єднувати з літерами, писати слова з вивченими буквами; вчити встановлювати відповідність між друкованими і писаними буквами; закріплювати графічні навички письма вивчених букв; гігієнічні навички письма.
Розвиваюча: сприяти розвитку моторики, фонематичного слуху; розвивати в учнів аналітико-синтетичну розумову діяльність.
Виховна: виховувати позитивне ставлення до письма, як виду мовленнєвої діяльності та стійкої пізнавальної мотивації; виховувати бажання вчитись,виховувати дружбу і взаємодопомогу, вчити працювати разом.
Обладнання: розрізна азбука, фішки для звукового аналізу, зразки букв, предметні малюнки, зошити з друкованою основою, плакат правильно сиди, презентація, мультимедійна дошка, проектор.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Хід уроку
Хід уроку
І. Організаційний момент
Привітання
ІІ. Актуалізація опорних знань
ІІІ. Підготовка учнів до активного, свідомого засвоєння знань. Робота у малих групах
( перша група– перший малюнок, друга група – другий малюнок, третя група – третій малюнок)
Журавель шукає броду –
Жабенятко – скік у воду
Жук до жаби: – жу-жу-жу!
Журавлеві розкажу.
(Найчастіше повторюється звук [ж])
ІV. Повідомлення теми, мети та завдань уроку
V. Засвоєння нових знань і способів дій
1. Чистомовка
Жа-жа-жа- ми побачили вужа
Жу-жу-жу – в коси стрічки зав’яжу
Жи- жи-жи- мені допоможи
Жі-жі-жі- дуже гострі ножі.
(повторення учнями чистомовки за вчителем з різним наголосом і силою звучання)
2. Ознайомлення з буквою «Ж» (же)
(з демонстрацією)
Я взяла нитки червоні
І зв’яжу дві букви К
Вмить з’явилась на долоні
Буква, схожа на жука.
Тільки ти жука згадаєш,
Мене одразу упізнаєш.
( Аналіз будови. Порівняння великої і маленької літери «же».
Робота в парах.Виліпити з пластиліну букву ж.
3. Письмо рядкової букви
Фізхвилинка
-Діти, розгорніть свої зошити з друкованою основою. Розгляньте малюнок.
– Що зображено на малюнку
«Цікаві факти про комах»
– Діти, подивіться, а як пишеться рядкова буква же. З яких елементів вона складається?( з півовалів)
(Поясння написання букви «же». Вчитель пише на дошці і пояснює «Написання» букви в повітрі.
4. Напишіть в зошиті перший і другий рядок букви «же»
(слідкую за написанням букв у зошитах; за правильним положенням зошита і постави під час письма)
5. Утворення та читання складів з буквою «же»
6. Робота в зошиті. Запис складів.
Діти пишуть в зошиті.
V. Закріплення нових знань і способів дій
1. Читання слів. Гра «Втікачі»
Я зібрав жуків чимало,
та вони всі повтікали,
я за ними. Ну й дива!
Заповзли вони в слова.
Де жуки ці? Покажіть,
Позбирати поможіть!
2. Продовжуємо працювати в зошиті.
-Прочитайте наступне слово (вуж)
– Уважно подивіться на поєднання літер у слові. Запишіть слово у зошит.
3. – Наступне слово прочитайте в зошиті (жаба)
– Чи всі ви бачили жабу?
-Де вони живуть? (на водоймах, болотах)
(діти записують слово у зошит)
4.Читання наступних слів
5.Складіть речення з цими словами
6.Скільки слів у реченні? (3)
7.Бесіда про дружбу
8.Фізхвилинка «Міцна дружба»
9.А хто назве «правила» написання речення?
10.Прочитайте речення яке записане у вас в зошитах
11.Списування.
VI. Підсумки уроку. Рефлексія
1.Підсумок уроку
А зараз ми перевіремо, що ви запам’ятали з сьогоднішнього уроку. Пограємось в гру «Посперечаймося». Я казатиму твердження, а ви повинні сигналізувати, так це чи ні
2.Рефлексія
3.Покажіть свій настрій в кінці уроку(смайлики).
Наш урок пройшов не марно
Повідомлю у кінці
Що у нашім першім класі
Діти просто молодці!