Міністерство освіти і науки україни
відділ освіти лохвицької міської ради
лохвицька загальноосвітня школа
І-ІІІ ступенів №2
Конспект уроку: «Письмо рядкової букви ю»
Розробила:
Хоменко Світлана Іванівна
вчитель вищої категорії,
старший вчитель
Лохвицької загальноосвітньої школи
І- ІІІ ступенів №2
Лохвиця
Тема: письмо малої букви ю, буквосполучень, складів, слів, речень із нею.
Мета: навчити правильно писати малу рукописну букву ю та поєднувати її у буквосполученні; відрізняти рукописну літеру від друкованої; удосконалювати вміння розташовувати зошит на парті; розвивати зв’язне мовлення, словниковий запас, фонетичний слух, уміння порівнювати, зіставляти, аналізувати. Виховувати інтерес до знань.
Обладнання: картки, словник, плакат, зошит.
Технічні засоби: телевізор.
Тип уроку: формування та вдосконалення вмінь і навичок.
Хід уроку.
І. Організаційні моменти.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
«Мозковий штурм». Мовна розминка.
Ігор швидко одягнув черевики.
Дівчатка та хлопчатка плавають у річці.
Лялька, у, красива, Яни.
У, друзі, біді, пізнаються. (Тлумачення прислів’я.)
У мене є справжні друзі вони допоможуть у складній ситуації.
ІІІ. Повторення вивченого матеріалу.
Повторення правил сидіння за партою.
ял як ля ялинка
олень, подруга, зозуля.
IV. Повідомлення теми, мети уроку.
V. Вивчення нового матеріалу.
Літера Ю позначає два звука [й’у] – [й=о] на початку слова, після голосного, після апострофа.
Буква Ю після приголосного позначає один голосний звук [у] - [0] та м’якість попереднього приголосного.
1. Демонстрація зразка букви.
2. Порівняння друкованої і писаної букви ю.
3. Письмо рядкової букви ю.
Алгоритм написання рядкової букви ю
Пишемо під рахунок раз, два, і-три-і.
1)«Письмо» букви в повітрі.
2)Письмо в зошиті елементів букви.
3) Письмо букви в зошиті.
4. Написання буквосполучень, слів із літерою ю. Аналіз з’єднань.
Лю, ют, весною, тюльпан, люблять.
Дерево міцне корінням, а людина – друзями.
Спиcати, підкреслити букву ю.
VI. Фізкультхвилинка.
VII. Виконання усних та письмових вправ.
Я люблю… Юля пече… Діти поклали у рюкзак…
Юнга, юрок, малюнок, люди, калюжа.
Взаємоперевірка виконаної роботи.
VIII. Підсумок уроку.
Отже, сьогодні на уроці ми навчилися писати малу букву ю, поєднувати її з іншими літерами, робити звуковий аналіз слів з буквою ю.