Тема: Письмо слів з апострофом
Мета: вчити учнів правильно поєднувати букви в словах з апострофом, вимовляти такі слова, аналізувати їх; закріплювати вміння виконувати звуковий аналіз слів, списувати з рукописного тексту, писати під диктування, працювати біля дошки; розвивати мовлення, вміння користуватися трьома видами з'єднань; виховувати охайність.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Продзвенів уже дзвінок,
Починається урок.
Він весняний і цікавий,
Тож гостей зібрав чимало.
Поверніться обличчям до гостей
І лагідно промовте: «Добрий день».
II. Мотивація навчальної діяльності
- Діти, на електронну пошту надійшов лист.
Доброго ранку, любі діти!
Я - чарівна квітка-семицвітка. Запрошую вас разом зі мною навчатися і грати. Я надсилаю вам пелюстки із завданнями,якщо ви виконаєте всі завдання вірно,то утворите квітку-семицвітку.
1-а пелюстка (червона)
1) Увесь колючий,
Непосидючий.
Коли лякається,
Клубочком згортається. (Їжак)
2) Гуркотить, стукотить,
Немов сто коней біжить. (Потяг)
3) Уночі гуляє,
Вдень спочиває.
Має круглі очі,
Бачить серед ночі. (Сова)
4) Горить, палає,
Втоми не знає. (Сонце)
5) Очима бачиш,
Руками не візьмеш. (Тінь)
6) Маленький, чепурненький,
Крізь землю пройшов,
Червону шапочку знайшов. (Гриб)
7) Сірий, зубастий,
Полем гуляє,
Звірів лякає. (Вовк)
8) Фіолетова, рожева, біла, синя
Квітка ця.
А яка вона духмяна,
Як піднести до лиця. (Фіалка)
III. Робота над новим матеріалом
2-а пелюстка (жовтогаряча)
1. Гра «Впіймай слово»
Почувши слово, в якому пишеться апостроф, учні плескають у долоні.
Соловейко, пам’ять, зяблик, здоров’я, солов’ї, малятко, реп’ях, подвір’я, свято, пір’я.
3-я пелюстка (жовта)
2.Робота в групах
На дошці малюнок кошика з написаною темою (імена, рослини, тварини)
(діти по черзі наповнюють свої кошиками по темам)
Імена: Мар’яна, Лук’ян, Дем’ян, В’ячеслав.
Рослини: в’яз, м’ята, бур’ян, реп’ях, .
Тварини: голуб’ятко, солов’ї, черв’як, хом’як.
4-а пелюстка (зелена)
3.Письмо апострофа
— Апостроф — знак, схожий на кому, пишеться на верхній рядковій лінії. Апостроф складається з двох елементів: крапки й короткої заокругленої лінії.
Алгоритм написання апострофа
— Пишемо під рахунок: раз, два.
Апостроф ставлять одразу після написання букви, після якої він ставиться. Наступна буква пишеться окремо від попередньої.
Фізкультхвилинка
Покласти олівець між вказівним, середнім і безіменним пальцями. Крутити олівець, передавати його з одного пальця на інший.
|
Олівець в руці катаю, Поміж пальчиків кручу, Неодмінно кожен пальчик Буть слухняним я навчу. |
V.Узагальнення і систематизація знань
5-а пелюстка (блакитна)
1. Письмо буквосполучень і слів з апострофом
Фізкультхвилинка (https://www.youtube.com/watch?v=XypK_2VXf1Y)
6-а пелюстка (синя)
2.Малюнковий диктант “Асоціації”. Спишіть слова, малюнки яких зображено на екрані.
Сім’я, м’ята, п’ять, пір’я, дев'ять.
Гімнастика для очей (https://www.youtube.com/watch?v=8G87kg9s1HM)
7-а пелюстка (фіолетова)
3. Складання речень з лего
1-а група Над пасікою в'ються бджілки.
2-а група Рум'яні яблука звисають з гілок.
3-я групаЗа вікном в'ють ластівки гніздо
VI. Підсумок уроку
- Урок підходить до кінця…
Квітка-семицвітка, прощавай, лети,
З радістю ми грались, щиро, від душі.
Пелюстки чарівні ти подарувала,
Грою зацікавила, знань усім додала.
Скажемо всі разом: дякуємо тобі!
— Який знак навчилися писати на уроці?
— У яких випадках уживають апостроф? Наведіть приклади.