Теорія, яка змінила звіт.
Ця розробка може бути використана у позакласній роботи для підвищення інтересу вивчення хімії через особистість великого вченого О.М.Бутлерова та його теорії органічних речовин.
В цій розробці включена цифрова компетентність. Для участі у конкурсі необхідно працювати з гаджетами-телефоном чи планшетом,на якому установлена програма зчитування QR-штрих кода.
Тест з 10 питань відкривається,якщо його зчитати гаджетом.Результати приходять вчителю на пошту та визначаються кращі знавці.
ТЕОРІЯ, ЯКА ЗМІНИЛА СВІТ.
157 РОКІВ ТЕОРІЇ БУДОВИ ОРГАНІЧНИХ РЕЧОВИН О.М.БУТЛЕРОВА
Сучасна органічна хімія тріумфально прямує світом, з фантастичною швидкістю відкриває нові речовини, розширює межі знань, проникає семимильними кроками до багатьох наук-і
все це завдяки основній теорії О.М.Бутлерова.
Значення теорії важко переоцінити, вона дозволяє хімікам поглянути на молекули органічних сполук як на систему, у якій існує суворий порядок зв’язку між атомами.
Ця теорія є справедливою не тільки для органічної хімії, але й для багатьох суміжних наук.
Так хто ж створив перший істотний крок в історії органічної хімії?..
Бу́тлеров Олекса́ндр Миха́йлович (3(15) вересня 1828, Чистополь—5(17) серпня 1886,Бутлерівка)—російськийхімік, основоположник теорії хімічної будови, яка лежить в основі сучасної органічної хімії, засновник школи хіміківорганіків.
У 1849 році закінчив Казанський університет і там же викладав у 1850—1868 роках. З 1869 року — професор Петербурзького університету, з 1874 — ординарний академік Петербурзької академії наук. Наукова діяльність
Бутлерова була спрямована на створення і утвердження теорії будови органічних сполук. За цією теорією властивості хімічні сполуки залежать від кількості і якості атомів, з яких складається молекула, від послідовності і характеру їхнього зв'язку та взаємного впливу. Бутлеров вважав, що кожній молекулі речовини відповідає певна будова, яку можна виразити за допомогою формули, де більшменш точно відображені реальні зв'язки та розташування атомів у молекулі.
Теорія Бутлерова пояснила явище ізомерії, дала можливість визначити будову органічних речовин і передбачити нові класи органічних сполук. Бутлеров добув полімер формальдегіду(1859), синтезував уротропін (1860), вперше добув штучну цукристу речовину (1861).
В 1864—1866роках опублікував підручник «Вступ до повного вивчення органічної хімії», в якому теорія хімічної будови була вперше поширена на всі класи органічних сполук.
У 1963 році на честь Бутлерова у Києві названо вулицю.
УВАГА!КОНКУРС «Тест на гугл-формах «Життєдіяльність та творчі відкриття
О.М.Бутлерова»
ДЛЯ КОГО?-для учнів 10 та 11 класів. ЯК ПРИНЯТИ УЧАСТЬ?
1)Встановити на телефон додаток сканер QR-коду
2)Скануй цей код--------------------------------------------------------
3)Перейди за відкритим посиланням, пройди тест
4)Чекай на подарунки
*Якщо заплутався, звертайся до вчителя хімії Валерії Євгеніївни або напиши листа на valeriechembio@zapisp.com
Всім успіху!