Інструкція роботи на пришкільній ділянці
1.Загальні вимоги
1.До роботи на навчально-дослідній земельній ділянці допускаються учні, які пройшли медичне обстеження, навчання та інструктаж про безпечні методи роботи.
2. Забороняється працювати, застосовуючи несправний інвентар, без відповідного одягу і взуття, а також у випадку відсутності вихователя (керівника).
2.Вимоги безпеки перед початком роботи 1. Приходити на роботу на навчально-дослідну земельну ділянку слід у робочому одязі та взутті.
2. Необхідно оглянути робочий інвентар, переконатись у його справності.
3. Переносити загострені сільськогосподарські знаряддя (лопати, граблі, вила) слід у вертикальному положенні так, щоб їх робоча частина була спрямована вниз — це запобігає травмуванню тих, хто перебуває поряд.
3.Вимоги безпеки під час роботи
3.1. Працюючи з лопатою, необхідно стежити за тим, щоб не поранити нею ноги. Не треба перевантажувати лопату землею, навантажувати її не більше, як на 1/3 шти ка. Під час роботи граблями, вилами не можна спрямо вувати їх робочу частину на тих, хто перебуває поблизу.
3.2. Копаючи ґрунт, слід працювати по черзі то правою, то лівою ногою (по 5 хв), це запобігає ви кривленню хребта.
3.3. Переносячи вантажі, необхідно рівномірно навантажувати обидві руки.
3.4. Переносячи землю або добрива на ношах, не слід перевантажувати їх.
3.5. Під час прополювання працювати обов'язково в рукавицях.
3.6. Щоб запобігати перевтомленню, слід робити під час роботи десятихвилинні перерви через кожні ЗО хвилин, дотримуватися вказаного вихователем ритму роботи.
3.7. Не можна їсти немиті коренеплоди, овочі, ягоди.
3.8. Дітям забороняється обприскувати та посипати рослини отрутохімікатами. Якщо це необхідно, таку роботу виконують дорослі. Після обробки ділянок отрутохімікатами не можна заходити туди наступні 5 діб.
4.Вимоги безпеки закінчення роботи
Після закінчення роботи необхідно почистити інвентар, здати його, ретельно вимити руки з милом, переодягнутися.