ПЛАН- КОНСПЕКТ УРОКУ на тему: «Утворення і назви чисел другого десятка. Лічба в межах 20. Повторення таблиць додавання й віднімання чисел в межах 10»

Про матеріал

Тема уроку: Утворення і назви чисел другого десятка. Лічба в межах 20. Повторення таблиць додавання й віднімання чисел в межах 10.

Мета уроку: ознайомити учнів з числами другого десятка, продовжити роботу з формування поняття числа й послідовності натуральних чисел, пояснити спосіб утворення чисел від 10 до 20;

розвивати логічне мислення, увагу , спостережливість, вчити працювати у парах;

виховувати позитивне ставлення до математики.

Обладнання уроку: комп'ютер, презентація, картки з числами для роботи в парах, картки з числами, підручник, зошит, лінійки, олівці

Тип уроку: урок-подорож з елементами інтерактивних технологій

Клас: 1

Хід уроку

І. Організація класу
Встаньте, діти, всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько,
Посміхніться ви до мене,
Привітайтесь: «Добрий день!».
Всі сідайте тихо, діти.
Домовляймось – не шуміти,
Руку гарно підіймати,
Чітко, влад відповідати,
На уроці не дрімати,
А знання мерщій хапати.
Щоб не було нам мороки,
Всі готові до уроку?
II. Повідомлення теми і мети уроку.
-Сьогодні у надзвичайно цікавий урок. Ми вирушаємо у подорож до Математичного лісу(Слайд 2).

У мене є карта, на якій позначений скарб. Поглянемо на неї(Слайд 3).

Будемо зупинятися, що допомогти різним тваринам, адже ми друзі природи. Я впевнена що до кінця уроку ми знайдемо дорогоцінний скарб. Для цього потрібно бути уважними, чемними,кмітливими.

III. Актуалізація опорних знань.

- В ирушаємо в дорогу.

1.Усний рахунок.

Зупинка – Галявина Чисел(Слайд 4)

- Ми зустріли зайчика, допоможемо йому зібрати урожай . Для цього нам треба виконати завдання.

(Діти показують відповідь на картках цифр )

- Назвіть число яке стоїть між числами 8 і 9, 5 і 6, 1 і 3;

- 2 збільшити на 4, 6 збільшити на 1;

- 8 зменшити на 5, 4 зменшити на 2;

- Покажіть число попереднє 2, 5, 7; наступне 3, 6, 8;

- Назвіть «сусідів» числа 4, 6, 9.

2. Каліграфічна хвилинка

Дорогу до лісу стереже Кіт Баюн.(Слайд 5)

Він дуже полюбляє рибку.

Але рибка непроста. Щоб її зловити, треба знати математику.

А Кіт у школу не ходив,

Арифметику не вчив,

Але рибки так кортить.

Що вусатому робить?

Любі дітки, поможіть –

Коту рибки наловіть.

І тоді він нас пропустить далі

Слайд 6, 7 - виконання завдань

Каліграфічна хвилинка -число 10.

Даємо характеристику числа.(Слайд 8)

IV. Робота над новим матеріалом

1.Вивчення нового матеріалу.

- Мандруємо далі.

Зупинка – Гай нових знань.(Слайд 9)

  • -Ми з вами на попередніх уроках працювали з числами 1 десятка.

В они записуються з допомогою 10 цифр.

Яке найменше число? З допомогою якої цифри записується?

Яке число ми записуємо з допомогою 2 цифр? (10)

В гаю нас зустрічає білочка. Вона дуже полюбляє горішки.

Скільки горішків у білочки?(Слайд 10)

Цю кількість ще називають десятком.

Числа від 1 до 10 це числа 1 десятка.

Покладемо на десяток горішків один горішок.

Скільки стало горішків? (Десяток і один)

Як називається число, яке йде за числом 10? (одинадцять)

У давнину десяток називали «дцять», тому легко зрозуміти,як утворилися числа другого десятка.

Скільки десятків і скільки одиниць утворили число 11?

Назвіть числа від 8 до 11, прилічуючи по одиниці.

Як утворити наступне число? (Покласти ще один горішок)

Нове число - дванадцять (два на десятку)

Скільки в числі 12 десятків і окремих одиниць?

Як утворити наступне число?

Яка назва цього числа? (У назві числа спочатку вказується кількість одиниць)

Аналогічно з наступними числами.

Це двоцифрові числа.

Гра «Задумане число»

Білочка задумала число

У ньому 1 дес. 6 од.,1 дес. 9од.,1 дес.4од.

Його сусіди 13 і 15, 17 і 19

Воно більше за 15, але менше за 17

Молодці ви справилися з завданням

Фізкультхвилинка

Забавлялись зайченята, (встають, руки піднімають вгору)

Виглядаючи маму і тата. (руки на поясі, повертаються праворуч-ліворуч)

Ось так лапку д о лапки. (плескають в долоні)

Ось так шапку до шапки. (руки піднімають до голови)

Ось так — вусом потрусили.(хитають головою)

Так — так — так! (стрибають на місці).

V.Закріплення вивченого матеріалу

Зупинка - Дерево дружби (Слайд 11)

  • -Кіт Леопольд зустрічає нас під деревом дружби

Чи вміємо ми працювати дружно?

Робота у парах

Порівняти числа

Картка 1 Картка 2

7 10 3 3

5 4 7 2

2 7 5 10

0 4 9 9

Перевірка

  • -зачитати більше число з кожної пари.

Зупинка – Галявина Задач (Слайд 12)

Здається, на цій галявині живуть їжачки.

Спробуємо з ними потоваришувати.

Потрібно розв язати задачу.

Робота з підручником – Завдання №2, С.85

- Не хочуть нас відпускати їжаки, хочуть ще задачі порозв язувати

Веселі задачі

1.Купила в крамниці сестричка
Сім метрів шовкової стрічки.
Три метри мені віддала,

А скільки собі узяла?

2. Скільки фарб тут — не скажу,
Відгадай, не покажу.

Як що три до них додать,

От тоді їх буде п'ять.

3.П'ять берізок, дві смерічки
Зеленіють біля річки.
Поряд з ними є ожина...
Скільки всіх дерев, скажи-но?

VI. Робота з геометричним матеріалом

Зупинка – Швидкий срумок (Слайд 13)

- Ми дійшли до швидкого струмка. Згідно з картою на тому березі ми знайдемо скарб. Але його охороняє ведмідь

Він дасть нам скарб, якщо ви побудуєте міст через струмок.

Завдання №3, с.85

Накреслити відрізок довжина якого на 3 см менша від 10см.

Молодці! Ми виконали завдання. Отримали скарб. Головний скарб - знання (Слайд 14)

VII. Підсумок уроку

- Сьгодні на уроці ми з вами подорожували, допомагали звірятам, познайомилися із числами другого десятка. А чи запам'ятали ви ці числа? Назвіть числа другого десятка.

Звірята дякують вам за допомогу (Слайд 15 )

Перегляд файлу

http://skychild.ru/uploads/posts/2012-03/1332913233_2012-03-28_085322.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПЛАН- КОНСПЕКТ УРОКУ

на тему:

«Утворення і назви чисел другого десятка. Лічба в межах 20.

 Повторення таблиць додавання й віднімання чисел в межах 10»

1 клас

 

 

 

 

 

 

Вчитель: Мороз А.. В.

 

http://skychild.ru/uploads/posts/2012-03/1332913233_2012-03-28_085322.jpgТема уроку: Утворення і назви чисел другого десятка. Лічба в межах 20. Повторення таблиць додавання й віднімання чисел в межах 10.

Мета уроку:  ознайомити учнів  з числами другого десятка, продовжити роботу з формування поняття числа й послідовності натуральних чисел, пояснити спосіб утворення чисел від 10 до 20;

розвивати логічне мислення, увагу , спостережливість, вчити працювати у парах;

виховувати позитивне ставлення до математики.

Обладнання уроку:  комп’ютер, презентація, картки з числами  для роботи в парах, картки з числами, підручник, зошит, лінійки, олівці

Тип уроку: урок-подорож з елементами інтерактивних технологій

Клас: 1

Хід уроку

І. Організація класу 
Встаньте, діти, всі рівненько, 
Посміхніться всі гарненько, 
Посміхніться ви до мене, 
Привітайтесь: «Добрий день!». 
Всі сідайте тихо, діти. 
Домовляймось – не шуміти, 
Руку гарно підіймати, 
Чітко, влад відповідати, 
На уроці не дрімати, 
А знання мерщій хапати. 
Щоб не було нам мороки, 
Всі готові до уроку? 
II.  Повідомлення теми і мети уроку. 
-Сьогодні у надзвичайно цікавий урок.  Ми вирушаємо у подорож до Математичного лісу(Слайд 2).

У мене є карта,  на якій позначений скарб.  Поглянемо на неї(Слайд 3).

Будемо зупинятися, що допомогти різним тваринам, адже ми друзі природи. Я впевнена що до кінця уроку ми знайдемо дорогоцінний скарб. Для цього потрібно бути уважними, чемними,кмітливими.

III. Актуалізація опорних знань.

http://skychild.ru/uploads/posts/2012-03/1332913233_2012-03-28_085322.jpg- Вирушаємо в дорогу.

1.Усний рахунок.

Зупинка – Галявина Чисел(Слайд 4)

- Ми зустріли  зайчика,  допоможемо йому зібрати урожай . Для цього нам треба виконати завдання.

(Діти показують відповідь на картках цифр ) 

- Назвіть число яке стоїть між числами 8 і 9, 5 і 6, 1 і 3;

- 2 збільшити на 4,   6 збільшити на 1;

-  8 зменшити на 5,   4 зменшити на 2;

-  Покажіть число попереднє 2, 5, 7; наступне 3, 6, 8;

- Назвіть  «сусідів» числа 4, 6, 9.

2. Каліграфічна хвилинка

Дорогу до лісу  стереже  Кіт  Баюн.(Слайд 5)  

Він дуже полюбляє  рибку.

 Але рибка непроста. Щоб її зловити, треба знати математику.

А Кіт у школу не ходив,

Арифметику не вчив,

Але рибки так кортить.

Що вусатому робить?

Любі дітки, поможіть –

Коту рибки наловіть.

І тоді він нас пропустить далі

Слайд 6, 7 - виконання завдань

Каліграфічна хвилинка -число 10.

Даємо характеристику числа.(Слайд 8)

 IV. Робота над новим матеріалом

1.Вивчення нового матеріалу.

- Мандруємо  далі.

Зупинка – Гай нових знань.(Слайд 9)

  • Ми з вами на попередніх уроках працювали з числами 1 десятка.

http://skychild.ru/uploads/posts/2012-03/1332913233_2012-03-28_085322.jpgВони записуються з допомогою 10 цифр.

Яке найменше число?  З допомогою якої цифри записується?

Яке число ми записуємо з допомогою 2 цифр? (10)

В гаю нас  зустрічає  білочка. Вона дуже полюбляє горішки.

Скільки горішків у білочки?(Слайд 10)

Цю кількість ще називають десятком.

Числа від 1 до 10 це числа 1 десятка.

Покладемо на десяток горішків один горішок.

Скільки стало горішків? (Десяток і один)

Як називається число, яке йде за числом 10? (одинадцять)

У давнину десяток називали «дцять», тому легко зрозуміти,як утворилися числа другого десятка.

Скільки десятків і скільки одиниць утворили число 11?

Назвіть числа від 8 до 11, прилічуючи по одиниці.

Як утворити наступне число? (Покласти ще один горішок)

 Нове число -  дванадцять (два на десятку)

Скільки в числі 12 десятків і окремих одиниць?

Як утворити наступне число?

Яка назва цього числа? (У назві числа спочатку вказується кількість одиниць)

Аналогічно з наступними числами.

 Це двоцифрові числа.

Гра «Задумане число»

Білочка задумала число

У ньому 1 дес. 6 од.,1 дес. 9од.,1 дес.4од.

Його сусіди 13 і 15, 17 і 19

Воно більше за 15, але менше за 17

Молодці ви справилися з завданням

Фізкультхвилинка

Забавлялись зайченята, (встають, руки піднімають вгору)

Виглядаючи маму і тата. (руки на поясі, повертаються праворуч-ліворуч)

http://skychild.ru/uploads/posts/2012-03/1332913233_2012-03-28_085322.jpgОсь так лапку до лапки. (плескають в долоні)

Ось так шапку до шапки. (руки піднімають до голови)

Ось так — вусом потрусили.(хитають головою)

Так — так — так! (стрибають на місці).

V.Закріплення вивченого матеріалу

Зупинка - Дерево дружби (Слайд 11)

  • Кіт Леопольд зустрічає нас під деревом дружби

Чи вміємо ми працювати дружно?

Робота у парах

Порівняти числа

Картка 1    Картка 2

7 10    3 3

5 4    7 2

2 7    5 10

0 4    9 9

Перевірка

  • зачитати більше число з кожної пари.

Зупинка – Галявина  Задач (Слайд 12)

Здається, на цій галявині живуть їжачки.

Спробуємо з ними  потоваришувати.

Потрібно розв язати задачу.

Робота з підручником – Завдання №2, С.85

- Не хочуть  нас відпускати їжаки, хочуть ще задачі порозв язувати

  Веселі  задачі

1.Купила в крамниці сестричка
Сім метрів шовкової стрічки.
Три метри мені віддала,

 А скільки собі узяла?

 2. Скільки фарб тут — не скажу,
Відгадай, не покажу.

http://skychild.ru/uploads/posts/2012-03/1332913233_2012-03-28_085322.jpg Якщо три до них додать,

 От тоді їх буде п'ять.

3.П'ять берізок, дві смерічки
Зеленіють біля річки.
Поряд з ними є ожина...
Скільки всіх дерев, скажи-но?

VI. Робота з геометричним матеріалом

Зупинка – Швидкий срумок (Слайд 13)

- Ми дійшли до швидкого  струмка. Згідно з картою на тому березі ми знайдемо скарб. Але його охороняє ведмідь

Він дасть нам скарб, якщо ви побудуєте міст через струмок.

Завдання №3, с.85

Накреслити відрізок довжина якого на 3 см менша від 10см.

Молодці! Ми виконали завдання. Отримали скарб.  Головний скарб - знання (Слайд 14)

VII. Підсумок уроку

- Сьгодні на уроці ми з вами подорожували, допомагали звірятам, познайомилися із числами другого десятка. А чи запам'ятали ви ці числа? Назвіть числа другого десятка.

Звірята дякують вам за допомогу (Слайд 15 )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Картки для роботи в парах

 

 

Картка 1    Картка 2

7 10    3 3

5 4    7 2

 2 7     5 10

0 4    9 9

 

 

Картка 1    Картка 2

7 10    3 3

5 4    7 2

 2 7     5 10

0 4    9 9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Картки для усної лічби

1   2   3

4   5   6

7   8   9

0

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Тар Марина Євгенівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Тар Марина Євгенівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
30 червня 2018
Переглядів
2139
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку