ТЕМА:
«Який він - друг?»
план-конспект етичної бесіди
Кропивницький -2018 р.
Мета:
Завдання:
Форма проведення: етична бесіда
Хід виховного заходу
І. Вступна частина
У кожного за нас є друзі, товариші і сьогодні ми з Вами поговоримо про те, хто такий друг, що таке дружба і чи потрібна вона нам. Важливо знати і розуміти такі поняття, щоб біля Вас були гідні люди. Чому? Тому що, якщо Вас будуть оточувати саме такі друзі, то і життя буде яскравішим і веселішим.
ІІ. Основна частина
Давайте вияснимо з Вами деякі поняття:
Добре, ми з Вами з’ясували досить важливі речі і я хочу запропонувати намалювати сонечко, де промінці будуть якостями якими мають бути наділені друзі (малюємо).
Чудово, тепер ми маємо картину того, якими якостями має бути наділений друг.
Що ж гадаю кожен з Вас дивився «Гаррі Поттера» або принаймні чув про трійку головних героїв Гаррі, Рона та Герміону.
Ось невеличкий уривок з «Гаррі Поттер та напівкровний принц»:
Гаррі йому розповів. Те, що Рон не розреготався, було, мабуть, ознакою міцності їхньої дружби.
Ми з Вами живемо в час новітніх технологій, коли спілкування перетекло до наших комп’ютерів і телефонів.
Варто зауважити, що і раніше деякі люди саме листувалися і були при цьому найкращими друзями, адже розуміли один одного і могли підтримати.
Давайте розглянемо з Вами ще один приклад:
У класі хтось розмалював парту. Коли класний керівник помітив це, почав вимагати від учня, який за нею закріплений, пояснень: хто і коли це зробив? Учень сказав: «Я знаю, хто розмалював парту, але не можу сказати тому, що не хочу зрадити друга. Я сам її вимию».
Уявімо з Вами таку ситуацію: у Тані є питання до контрольної робити. Вона дружить з Мішою, але оскільки вона хоче бути кращою в класі (в навчанні), вона не хоче ділитися з ним, але вона також знає, що для Міші дуже важливо бути відмінником і якщо він погано напише цю контрольну, то він вже не буде ним.
Що ж тепер хочу запропонувати Вам невеличкий експеримент. Ви бачите в себе на парті один листок та олівець. Ваше завдання – намалювати на ньому квітку, тримаючись разом за один олівець.
Точно так само можуть виникати непорозуміння між друзями. Давайте ж поговоримо з Вами як можна вирішувати дані проблеми і укладемо декілька універсальних правил вирішення будь-якої сварки з другом.
Наприклад:
ІІІ. Заключна частина
Отож ми з Вами вияснили багато важливих понять і зрозуміли хто такий справжній друг і я хочу запропонувати Вам укласти негласні закони дружби, виходячи з того, що ми обговорили:
Наприклад:
І запам’ятайте таку істину: «Друг — це найкраще, що в тебе може бути, і найкраще, чим можеш бути ти» (Дуглас Пейджест).