Дозвілля - це і час відпочинку, і сфера розвитку здібностей, реалізації інтересів, застосування знань у новій ситуації, відмінної від уроку і вільне спілкування з різними людьми.
Номер слайду 3
Методи організації культурно-дозвіллєвої діяльності школярів: Методи гри й ігрового тренінгу. Гра виявляє знання, інтелектуальні сили; Методи театралізації. Театралізація знайомить учнів з різноманітними сюжетами життя;Метод змагання. Змагання – внутрішня „пружина” розкручування творчих сил, стимулювання до пошуку, відкриття, перемог над собою;Метод рівноправного духовного контакту. Він заснований на спільній діяльності дітей і дорослих „на рівних”; Методи ситуацій, що виховують, тобто покликаних до життя процедур, самореалізації, довіри, уявної довіри, недовіри, організованого успіху.
Номер слайду 4
Квест (англ. guest – «пошук») – аматорське спортивно-інтелектуальне змагання, мета якого – швидше та якісніше від інших команд дістатися фінішу, виконуючи при цьому різноманітні інтелектуальні та спортивні завдання.
Номер слайду 5
Мета гри – «розшифрувати» обумовленій території (скажімо, на вулицях міста, шкільному подвір’ї чи в музейній залі), виконати на цьому місці певні дії або одержати підказку (інструкцію, код) до виконання наступного завдання.
Номер слайду 6
Залежно від місця проведення, змагання можуть бути: у приміщенні; на відкритому повітрі. Залежно від типу завдань: інтелектуальні; ігрові; пошукові. За змістом квести бувають: краєзнавчого, літературного, екологічного, правового, народознавчого, спортивного спрямування. Квести об’єднують такі спільні особливості: група людей виконує різноманітні завдання, відшукуючи підказки, інструкції, користуючись спеціальною картою-маршрутом або відповідною схемою. Необхідно відзначити, що завдання здебільшого несподівані та непрості.
Номер слайду 7
Флешмо́б (англ. flash mob – «спалахуючий натовп», flash –спалах, mob – натовп) – заздалегідь спланована масова акція, зазвичай організована через Інтернет або інші сучасні засоби комунікації, у якій велика кількість людей оперативно збирається у громадському місці, протягом декількох хвилин виконує попередньо узгоджені дії (сценарій) і швидко розходиться.
Номер слайду 8
Етапи організації флешмоба: 1) Зустріч з однодумцями. 2). Розробка робочого варіанта сценарію флешмоба. 3) Організація флешмоба: пошук додаткових учасників, постійний зв’язок з ними, збори на репетиції, створення образів учасників, пошук, розробка костюмів тощо. 4) Відеозйомка флешмоба та монтаж відеоролика зі флешмобом. Найпоширеніші сценарії флешмобів: Флешмоб «Танець»«Книжковий флешмоб» «Поетичний флешмоб»Флешмоб «Зарядка»
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Буккроссинг (англ. «book» — «книжка», «crossing» — «переїзд», «перехрестя») – всесвітнє книжкове мандрування з рук у руки, з дому в дім, з країни в країну. Іншими словами – це безкоштовний обмін книгами. Буккроссер, прочитавши книгу, залишає її у громадському місці, щоби хтось інший також мав змогу її прочитати, а той, до кого книжка потрапить, повторює процес. Так книги мандрують від одного читача до іншого, не залежуючись на полицях. У цьому русі беруть участь бібліотеки, магазини, кафе, клуби за інтересами.
Номер слайду 11
Інструкція користування так званою вільною бібліотекою проста: «Візьми, прочитай, поверни або залиш свою».
Номер слайду 12
Воркшоп (англ. workshop – майстерня) – це колективний навчальний захід, учасники якого отримують нові знання та навички в процесі динамічної групової роботи. Основні відмінності воркшопа від заходів іншого типу – висока інтенсивність групової взаємодії, активність і самостійність учасників, актуальний досвід й особисте переживання. Метою воркшопа є розвиток професійних навичок та взаємодія між різними фахівцями чи творчими людьми, які зацікавлені у вирішенні певної професійної проблеми або в розробці та реалізації певного проекту.
Отже, сучасні методи і форми культурно-дозвіллєвої діяльності школярів обумовлений потребами суспільства в розширенні демократії та гласності, удосконаленням суспільних відносин, розвитком різнобічних здібностей учнівської молоді, продуктивним проведенням їх дозвілля.