Мелітопольська гімназія №1 Мелітопольської міської ради
Запорізької області
з фізичної культури та музичного мистецтва для учнів 4 класу
м. Мелітополь 2021-2022 н.р.
Тема: «Дитячий фітнес. Квіткові фантазії»
Тип уроку: інтегрований.
Мета уроку: Пізнання світу засобами фізичного виховання. Ознайомити учнів з образами квітів, які живуть у багатьох українських народних та авторських піснях; розвивати емоційну сферу учнів, уміння розрізняти настрої музики; виховувати в учнів культуру слухання музики, звички займатися фізичними вправами та зацікавленість в здоровому способі життя.
Завдання уроку:
Інвентар та обладнання: музичне обладнання, пляшки ( по 2 на кожну дитину), фітнес-килимки, м’ячики, музичні картки, телевізор, ноутбук, флешка, музичні інструменти, віночки, капелюшки квітів (мак, ружа, чорнобривці, мальви, тощо).
Місце проведення: спортивна зала.
Час уроку: 40хв.
Хід уроку
№ п/п |
Зміст уроку |
Дозування |
Організаційно – методичні вказівки. |
Підготовча частина 15 хв
1 |
1. Організаційний перехід до зали учнів. 2. Шикування 3. Привітання |
1 хв |
Шикування в одну шеренгу.
Звернути увагу на зовнішній вигляд учнів |
2 |
Введення учнів в сюжет уроку: Доброго дня хлопчики та дівчатка, сьогодні в нас незвичайний урок. Сьогодні з вами будемо фантазувати. Дізнаємося, що образи квітів живуть у багатьох українських народних та авторських піснях. (презентація)А що ми можемо зробити із квітів?...Так віночок. Здавна українці ставилися до віночка надзвичайно відповідальне, знали, що це не просто прикраса, сплетена з абияких квітів, а своєрідний оберіг. Український віночок… Оспіваний у піснях, оповитий легендами та переказами. Найбільше українці співають про чорнобривці, ружу, маки, цвіт калини тощо. Сьогодні ми з вами спробуємо сплести гарний український фітнес-віночок. Я знаю що в нас з вами назбиралось багато внутрішньої енергії, тому я покажу вам декілька крутих вправ для розігріву. Потім переходимо на килимки, для виконання комплексу тренування. |
2 хв |
Націлити учнів на основні завдання уроку.
Емоційно відокремити ключові моменти сюжету уроку. |
3. |
Вимірювання ЧСС за 30 сек. |
30 сек |
Перевірка ЧСС у дітей. |
4. |
Бліц опитування: -Які пісні з образами квітів ви знаєте?(«Червона рута», «Чорнобривці») -Які знаєте музичні інструменти? -Наші вправи також зв’язані з музичним інструментом, але яким? Їх назва « My beat», може хтось знає переклад з англійської мови? Так, вірно. З англійської це Мій удар. Ми будемо бити по барабанах, уявних. У справжніх барабанщиків вони скрізь, і збоку, і зверху… і навіть ззаду. А замість барабанних паличок, у нас будуть пляшки. Візьміть собі по парі. |
3 хв |
Діти відповідають на запитання.
|
5. |
Перешикування в 4 ряди |
30 сек |
1 ряд- чорнобривці 2 ряд- маки 3 ряд- калина 4 ряд- ружа |
6. |
Комплекс вправ з інвентарем (пляшки) під музичний супровід |
4 хв |
Слідкувати за правильним виконанням вправ. Слідкувати за ритмічним малюнком.
|
7. |
Дихальні вправи
|
1 хв |
Слідкувати за правильним виконанням вправи.
|
8. |
Вимірювання ЧСС за 6 сек |
30 сек |
|
9. |
Загально-розвиваючі вправи по колу ( на носках, руки догори, напівприсід, повільний біг) |
3 хв |
Перешикування в русі. Дотримуватись ритму мелодії. |
Основна частина 17 хв
10. |
|
14 хв |
Вправи виконувати на фітнес-килимках під музичний супровід. |
11. |
Рефлексія. Брейн – ринг музичних загадок. «По черзі буде грати мелодія, вам потрібно відгадати на якому музичному інструменті грають» |
2 хв |
Діти сидять на килимках. На екрані TV музичні загадки. |
12. |
«Ви добре попрацювали. Час і відпочити» |
30 сек. |
|
Заключна частина 8 хв
13 |
Вправи для зниження навантаження: самомасаж.
|
2 хв |
Діти беруть по маленькому м’ячику, сидять на килимках та виконують рухи за вчителем. Слухаємо уривок з пісні «Зацвіла в долині червона калина» на слова Т. Шевченка муз. Я. Степового (у виконанні гурту «Гайдамаки») |
14 |
Міні – бесіда учнів, щодо проведеного уроку. -Вам сподобався сьогоднішній урок? -Що найбільше сподобалося на уроці? -Чи всі вправи далися легко? - Ви молодці! Пропоную разом проспівати пісню «Дитинства світ» |
4 хв |
Мотивувати дітей до занять фізичної культури та музики.
Флешмоб «Дитинства світ» |
15 |
Закінчення уроку. Підведення підсумків уроку. Самооцінювання. Музика і спорт пов’язані між собою, разом вони сприяють бадьорому стану, позитивному настрою, міцному здоров’ю! Дякуємо за урок! |
1 хв |
|
16 |
Організований вихід зі спортивної зали під музичний супровід.
|
1 хв |
Один за одним в спокійному стані. |