План-конспект логопедичного заняття для дітей із ЗНМ III рівня на тему: "Подорож у країну Весни"

Про матеріал
Метеріали даного заняття призначені для роботи вчителя-логопеда з дітьми із ЗНМ ІІІ рівня.
Перегляд файлу

                     Подорож у країну Весни

      План-конспект логопедичного заняття для дітей із

                                    ЗНМ III рівня

                                                         Наталія Перон, логопед, учитель – методист

                                                                            Голенищівської спеціальної школи

                                                                            Хмельницької обасної ради.                                          

Мета: закріплювати артикуляцію шиплячих звуків у словах, реченнях;                       

           уточнити артикуляцію шиплячих звуків;  вчити ділити слова на склади, 

           визначати місце шиплячих звуків у словах; розвивати фонематичні  

           процеси, мовне дихання, зв’язне мовлення; збагачувати словниковий

           запас;  підтримувати інтерес до заняття.

Обладнання: індивідуальні дзеркала, магнітофон, кошики, іграшки, квіти,

зошити, ручки, мікрофон, комп’ютери.

                                              Хід заняття

1. Організаційний момент. Психогімнастика

(Звучить легка, заспокійлива музика.)

Логопед.  У нас сьогодні ніби свято,

                   Гостей зібралося багато,

                   Ану ж на мене подивіться

                   І веселенько посміхніться.

(Логопед демонструє весняні квіти.)

- В яку пору року запрошують нас ці квіти?

- Сьогодні до нас завітає чарівниця-Весна. Зараз ми запросимо її віршами.

2. Вірші про весну

      І барвінком, і рутою,

      І рястом квітчає

      Вона землю, мов дівчинку,

      В зеленому гаю.

      Про щось шепоче листя клена,

      Синіє неба вишина,

      Іде по вулицях зелена,

      Весела й радісна весна!

      Вона – цариця ніжної природи,

      І голос її чути звідусіль.

      То ж ми запрошуєм її сюди,

      Чарівнице-Весно, прийди до нас, прийди.

- Дивно! Де ж це вона забарилась? А що це за дивний кущ? О, тут на квіточці

якийсь текст! Слухайте: «Дякую за запрошення, але прибути до вас не можу,

маю багато важливих справ. Краще приходьте ви до мене. Але на шляху до

мене на вас чекає багато сюрпризів, завдань, які ви повинні виконати.

Впевнена що ви з ними справитесь. Чекаю на вас. Весна».

3. Мандрівка на килимі- літаку

- Я пропоную вам для того, щоб зустрітись з Весною здійснити мандрівку

незвичайним видом транспорту – на килимі-літаку. Заплющіть очі.

Уявіть що ви летите на килимі-літаку. Ви піднімаєтесь все вище і вище, вище

землі, нище неба. Перед вами відкриваються дивовижні краєвиди. Чи довго

летіли, чи ні, а політ закінчився. Відкривайте очі. Ось ми з вами в країні

Весни. (Політ супроводжується спокійною музикою.)

4. Дихальні вправи

- Весна залишила квіти. Деякі з них хочуть з кимось подружитися. Щоб

дізнатись потрібно прочитати імена. Чиє ім’я написане на квіточці, з тим і

сідаєте за парту. (Діти вибирають місця за партами.)

1. Вправа «Понюхай квітку»

- Вдих носом сильний і глибокий, видих носом довгий і плавний.

2. Вправа «Сильніше понюхай квітку»

5. Артикуляційна гімнастика

- Весна запрошує вас на загадкову галявину. А щоб нам не було сумно йти

ми виконаємо артикуляційні вправи: «Усмішка», «Трубочка», «Лопатка»,

 «Голочка», «Коник», «Годинник», «Гойдалка».

6. Повторення артикуляції шиплячих звуків

- Весна прошепотіла мені на вушко, що у неї є труднощі при вимові звуків:

[ш], [ж], [ч]. Давайте допоможемо її, розказавши яке положення займають

органи артикуляції при вимові цих звуків. Адже вона спостерігає за вами

одягнувши шапку-невидимку.

- Яке положення займають губи при вимові звуків [ш], [ж], [ч]?

- Яке положення займає кінчик язика при вимові цих звуків?

7. Гра «Стій, іграшко, зупинись!»

- Яскраві іграшки Весна розмістила на партах. Потрібно назвати іграшки,

визначити місце шиплячих звуків у словах-назвах іграшок і придумати

речення з ними.

8. Гра «Полічи назву іграшки до п’яти». Вправа «Мікрофон»

9. Гра «Відшукай маму». Утворення іменників за допомогою суфіксів

- Зайченя – хто в нього мама?

- Ведмежа – хто в нього мама?

- Їжаченя – хто в нього мама?

- Мишка – хто в неї мама?

10. «Плутанина»

- Весна запрошує вас на загадкову галявину, де зустрілись всі пори року. Вам

потрібно взяти у кошик  те, що підходить до теми «Весна», назвати

предмети, поділити слова на склади. 

11. Гра «Продовж речення»

- Весна залишила завдання у комп’ютерах. Потрібно продовжити речення.

  Колючий, як … (їжак).

  Полохливий, як … (заєць).

  Хитра, як … (лисиця).

  Голодний, як … (вовк)

12. Прихід Весни

(Непомітно входить Весна.)

Весна.  Мене весною всі зовуть,

              Не раз про мене ви читали.

              Чудово, друзі, що сьогодні

              До мене ви у гості завітали.

Логопед.  Весно, чого ти така сумна?

Весна.  Та ось отримала важке завдання і ніяк не можу справитись.

Допоможіть мені, друзі. Відгадайте слова.

(Діти виконують вправу НПК «Адаптація-Лого»: «Відгадай слова».)

Весна.  Я за вами спостерігала, як ви виконували мої завдання, одягнувши

шапку-невидимку. Хочете знати, що я про вас думаю? Отож беріть ручки і

пишіть:

- перший склад від слова «молоко»,

- другий склад від слова «колосок»,

- третій звук від слова «рід»,

- останній склад від слова «горобці».

Що ви написали?

Діти.  Молодці.

Весна.  Але оскільки ви в гостях, а гостей завжди пригощають, то я почастую

вас.  

 

           

 

 

 

 

           

 

       

 

 

 

 

                    

              

docx
Пов’язані теми
Логопедія, Майстер-класи
Інкл
Додано
3 січня
Переглядів
22
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку