|
Конспект уроку англійської мови
Клас: 8 Предмет: Англійська мова Дата: ____________
Урок №___ Тема: Життя сучасних підлітків краще, ніж у минулому? (Comparatives and Superlatives)
Мета:
-
навчальна:
-
знати правила творення comparative та superlative adjectives;
-
вміти утворювати й вживати порівняльні та найвищі ступені прикметників у реченнях;
-
застосовувати конструкції not as … as, too / enough.
-
розвиваюча: формувати навички читання та аналізу, розвивати мовленнєву компетенцію через порівняння фактів із життя;
-
виховна: виховувати вміння висловлювати власну думку, порівнювати покоління, цінувати позитивні зміни в суспільстві.
Тип уроку: урок засвоєння знань та формування навичок.
Обладнання: підручник, картки з прикметниками, інтерактивна презентація (прикметники, приклади), мультимедійна дошка.
Хід уроку
І. Організаційний етап
-
Привітання, перевірка готовності учнів.
-
Невеликий вступ: Do you think teenagers today are happier than in the past? (коротке опитування).
ІІ. Актуалізація опорних знань
-
Пригадати відомі прикметники (good, bad, big, small, old, young).
-
Записати на дошці: old – older – the oldest. Учні пробують дати інші приклади.
ІІІ. Мотивація
-
Учитель пояснює: «Сьогодні ми навчимося порівнювати життя сучасних підлітків із минулим, використовуючи граматичні структури comparatives та superlatives. Це допоможе вам краще висловлювати свої думки про зміни у світі».
IV. Вивчення нового матеріалу
-
Таблиця прикметників (Ex.1, p.22): учні заповнюють пропуски (safe – safer – the safest; easy – easier – the easiest тощо).
-
Правила (Ex.2): узагальнення – коли додається -er, -est, коли more / the most.
-
Вправи на закріплення (Ex.3): учні підставляють прикметники в речення (The average US teenager today is heavier than …).
-
not as … as (Ex.4): приклади порівняння (Teenagers aren’t as healthy as they were in the past).
-
Pair work (Ex.5): учні в парах порівнюють групи людей (Children are more serious than adults).
V. Первинна перевірка знань
-
Вправа 6 (Correct the mistake): учні виправляють помилки у реченнях.
-
Міні-вікторина: вчитель каже прикметник (interesting), учні швидко кажуть more interesting – the most interesting.
VI. Закріплення ЗУН
-
Гра Generation Gap: клас ділиться на дві групи – «підлітки сьогодні» і «підлітки 50 років тому». Учні складають речення:
-
Teenagers today are more sociable than in the past.
-
Teenagers in the past were the happiest.
-
Обговорення: «Is life better now or in the past? Why?» (усне висловлювання, 3–4 учні).
IX. Підсумок уроку
-
Обговорення: які нові правила та слова ми сьогодні вивчили?
-
Рефлексія: Today I’ve learnt that … / The most difficult was … / The easiest was …
X. Домашнє завдання
-
Ex. 5 (писемно): скласти 5 речень, порівнюючи життя підлітків сьогодні і в минулому, використовуючи comparatives та superlatives.
-
Вивчити таблицю ступенів прикметників.
|
|