ЧОРНОМОРІВСЬКА ГІМНАЗІЯ
Каховської міської ради
Херсонської області
План – конспект
уроку фізичної культури для 8 класу з використанням рефлексивного підходу до організації освітнього процесу з теми: «Волейбол. Техніка виконання передачі м’яча двома руками зверху. Техніка виконання прийому - передачі м’яча двома руками знизу.
Верхня пряма подача».
Розробив учитель
фізичного виховання
Загорулько Микола Миколайович,
спеціаліст вищої категорії
стаж роботи 26 років
с.Чорноморівка
2020
Предмет: Фізична культура
Вчитель: Загорулько Микола Миколайович, вчитель вищої категорії
Клас: 8
Модуль: Волейбол
Завдання заняття:
1. Повторити техніку виконання передачі м’яча двома руками зверху.
2. Удосконалення рухових умінь учнів у техніці виконання прийому -передачі м’яча двома руками знизу.
3. Повторити техніку виконання верхньої прямої подачі.
4. Навчальна гра у волейбол.
Мета уроку:
навчальна: навчити техніки виконання передачі м’яча двома руками зверху, прийому-передачі м’яча двома руками знизу, виконання верхньої прямої подачі.
розвиваюча: сприяти розвиткові спритності, швидкісно-силових якостей, гнучкості, сили.
Виховна: виховання почуття колективізму, взаємовиручки, взаємоповаги, дисциплінованості.
Тип уроку: урок вдосконалення.
Методи: пояснювально – ілюстративний, індивідуальний, фронтальний, поточний, груповий, коловий, змагальний, контрольний.
Комплексно - методичне забезпечення предмета: Навчальна програма: «Фізична культура для загальноосвітніх навчальних закладів. 5-11 класи» (за ред. С. Дятленка) Робочий календарний план розподілу навчального матеріалу 8 класу на ІІ семестр 2020/21 н.р. Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти. Відеопрезентація, картки з завданнями, картки для самооцінювання.
Обладнання: волейбольні м’ячі (на пару гравців 1 м’яч), волейбольна сітка, секундомір, свисток.
Міжпредметні зв’язки: фізика, біологія, анатомія, біомеханіка, історія фізкультури.
Хід уроку
№
|
Зміст уроку |
Дозування |
Організаційно – методичні вказівки
|
Підготовча частина уроку ( 12 хв.) |
|||
1.
|
Шикування, привітання, повідомлення теми і завдань уроку. Інструктаж з БЖД
|
1 хв.
|
Фронтальний метод. Учні стоять в одній шерензі за зростом, коротко нагадати про правила ТБ, дізнатись про самопочуття учнів. |
2. |
Вимірювання ЧСС (за 15 сек.)
|
30 сек.
|
Індивідуальний метод. Результат множиться на 4 і повідомляється вчителю. |
3. |
Самовизначення рівня володіння навиками, які сьогодні будуть вдосконалюватись на уроці |
40 сек. |
Діти встановлюють свій рівень володіння умінь на «сходинках успіху». |
4. |
Перегляд презентації: «Волейбол» |
1 хв. |
Випереджальне завдання. |
5. |
Виконання контрольного опитування |
1 хв. |
Пмсьмово |
3. |
Повороти на місці
|
30 сек.
|
Фронтальний метод. Виконувати чітко, уважно слухати команди |
4.
|
Вправи для долонь рук і ходьба: а) на носках б) на внутрішній стороні ступні в) на п’ятках г) на зовнішній стороні ступні д) схресним кроком е) перекатом з п’ятки на носок |
1,30 хв. 20 м 20 м 20 м 20 м 20 м 20 м |
Поточний метод. В колонні по одному в обхід по майданчику, з різними положеннями рук. Тулуб тримати рівно, голову тримати рівно, не дивитись під ноги. Одночасно з ходьбою виконуються вправи для долонь рук (показує вчитель). |
5. |
Різновиди бігу: а) біг рівномірним темпом б) біг з закидуванням гомілки в) правим боком вперед (плескаємо в долоні) г) лівим боком вперед (плескаємо в долоні) д) «зиґзаґом» е) спиною вперед до основного напрямку |
2 хв. 30 м 25 м 25 м 20 м 2 рази 20 м |
Поточний метод. В колонні по одному в обхід по майданчику, темп нижче середнього з поступовим збільшенням до середнього. Звернути увагу на правильність дихання. |
6.
|
Перешикування в колону по два.
|
10 сек. |
Учні шикуються в колону по два дотримуючись необхідної відстані і інтервалу (1-2 м). «Зліва, в колону по два – руш» |
7. |
Перешикування в дві шеренги обличчям один до одного. Відстань між шеренгами 4 м. |
10 сек. |
Учні вишикувані в дві шеренги обличччям один до одного, розбираються по парах. « Перша колона ліво-, друга колона право – руч» |
8.
|
Комплекс ЗРВ з м’ячами в парах. а) підкинути м’яч однією рукою і впіймати другою.
б) підкинути м’яч, зробити 3-5 оплесків і впіймати м’яч. в) підкинути м’яч, повернутись на 180 (360) градусів і впіймати. г) підкинути м’яч з-за спини над плечем і впіймати його спереду.
д) передачі м’яча партнеру двома руками від грудей. е) передачі м’яча двома руками з-за голови. є) передачі м’яча в стрибку з ударом об підлогу. |
3 хв. 5 - 8 раз
5 - 8 раз
5 - 8 раз
5 - 8 раз
6-8 раз
6-8 раз 6-8 раз
|
Підкидати м’яч над собою на 1-2 м, зберігати візуальний контакт з м’ячем. М’яч підкидати на висоту 3-4 м. прямо над собой.
Плече трішки «подавати» вперед, щоб його не зачепив м’яч. Руки повністю випрямляють. Передачу виконують по прямій прямо на груди партнеру. Вистрибувати якомога вище.
|
9. |
Вимірювання ЧСС. |
30 сек. |
Індивідуальний метод. Результат множиться на 4 і повідомляється вчителю. |
Основна частина 28 хв. |
|||
1. |
Повторити техніку виконання передачі м’яча двома руками зверху. 1.1. Розповідь, показ. 1.2. Передачі м’яча в парах двома руками зверху: - після передачі над собою – передача партнеру; - передача партнеру в один дотик; - один партнер виконує передачу по низькій траєкторії, інший – по високій, наступну передачу виконують навпаки.
|
6 хв.
30 сек. 5.30 хв
|
Великі і вказівні пальці утворюють між собою трикутник. Часті помилки, коли виставляють великі пальці вперед. М’яч приймати перед обличчям, передачу виконувати коротким доторканням ззнизу вгору, без кидка. |
2. |
Удосконалення рухових умінь учнів у техніці виконання прийому-передачі м’яча двома руками знизу. 2.1. прийому-передачі м’яча двома руками знизу: - жонглювання над собою 3-4 рази – передача партнеру; - прийому-передачі м’яча двома руками знизу після короткої передачі; - прийом м’яча, що летить в бік від гравця.
|
6 хв.
|
Долоні рук тримати разом, м’яч приймати на передпліччя вище долонь, шию «втягувати в плечі» при прийомі м’яча. Звертати увагу на положення рук при прийомі, щоб м’яч летів в потрібному напрямку. |
3. |
Повторити техніку виконання верхньої прямої подачі: - імітація подачі;
- подача з 5-6 м;
- подачі з 9 м.
|
5 хв.
|
М'яч для виконання подачі підкидають так, щоб він падав біля виставленої спереду лівої (правої) ноги, рука випрямлена та напружена. В кінці виконання руху м’яч накривають долонею, щоб надати м’ячу верхнє обертання. |
4. |
Навчальна гра у волейбол. Учні, які не задіяні в грі, отримують індивідуальні завдання, дотримуючись вказівок вчителя і правил техніки безпеки.
|
11 хв.
. |
Під час гри дотримуватись загальних встановлених правил гри у волейбол. |
Заключна частина (5 хв.)
|
|||
1. |
Шикування в одну шеренгу. |
30 сек. |
«На місце шикування – шикуйсь!» |
2. |
Ходьба на відновлення дихання.
|
1 хв.
|
В колонні по одному в обхід по майданчику в повільному темпові. Гра на 1, 2, 3 оплески |
3. |
Вимірювання ЧСС (за 15 сек)
|
30 сек.
|
Результат множиться на 4 і повідомляється вчителю. |
4. |
Самовизначення як змінився рівень володіння навиками за підсумками уроку. |
30 сек. |
Діти встановлюють свій рівень володіння умінь на «сходинках успіху». |
5. |
Підведення підсумків уроку, оцінювання, дача д/з:
|
2,30 хв. 25 раз
3х15 раз 30 сек. |
Оцінювання роботи учнів підчас уроку. |
6. |
Організований вихід зі спортивного залу. |
|
«Право-руч!» «В роздягальню, кроком – руш!» |
Додатки до уроку
Картка для індивідуального опитування з теми «Волейбол»
учня (учениці) ____класу_____________________________
(прізвище, ім’я)
І варіант
№ |
Зміст запитання, відповідь |
Оцінка відповіді (1,5 б) |
1 |
Що у перекладі з англійської означає слово волейбол? |
|
|
|
|
2 |
У якому році зародився волейбол? |
|
|
|
|
3 |
В якому році волейбол включено в олімпійські ігри? |
|
|
|
|
4 |
Які розміри волейбольного майданчика? |
|
|
|
|
5 |
Які бувають передачі м’яча? |
|
|
|
|
6 |
У яких зонах грають гравці нападу? |
|
|
|
Картка для індивідуального опитування з теми «Волейбол»
учня (учениці) ____класу_____________________________
(прізвище, ім’я)
ІІ варіант
№ |
Зміст запитання, відповідь |
Оцінка відповіді (1,5 б) |
1 |
Хто є засновником гри волейбол? |
|
|
||
2 |
У якій країні зародився волейбол? |
|
|
||
3 |
В якому році вперше почали грати у волейбол у Україні? |
|
|
||
4 |
На якій висоті встановлюється сітка? |
|
|
||
5 |
Які бувають подачі м’яча? |
|
|
||
6 |
У яких зонах грають гравці захисту? |
|
|
Відповіді на запитання (не для учнів)
I. Вариант ІІ. Варіант
Додаток до слайдів (випереджальні завдання для дітей):