План – конспект уроку фізичної культури з елементами футболу для учнів 7 класу з використанням рефлексивного підходу до організації навчально – виховного процесу з теми: « Техніка

Про матеріал
План – конспект уроку фізичної культури з елементами футболу для учнів 7 класу з використанням рефлексивного підходу до організації навчально – виховного процесу з теми: « Техніка ударів по нерухомому м’ячу внутрішньою стороною ступні, зупинка м’яча внутрішньою стороною ступні та підошвою. Ведення м’яча». Завдання уроку: 1. Відпрацювати техніку ударів по нерухомому м’ячу. 2. Повторити техніку ударів внутрішньою стороною ступні та зупинки м’яча внутрішньою стороною ступні та підошвою. 3. Виконувати пересування з м’ячем; ведення м’яча. 4. Сприяти розвитку спритності, швидкісно – силових якостей, швидкості реакції. Мета: оволодіння навичками техніки ударів по нерухомому м’ячу; техніці ударів та зупинки м’яча внутрішньою стороною ступні, зупинки м’яча підошвою; виховання самостійності та вироблення свідомого ставлення до занять фізичною культурою і спортом; сприяння зміцненню здоров’я учнів та розвитку фізичних якостей учнів, контролювати їх психічний та фізичний стан, виховувати гордість за свій народ, та українську самосвідомість. Тип: урок вдосконалення. Методи: пояснювально – ілюстративний, фронтальний, поточний, груповий, коловий, змагальний. Обладнання та інвентар: футбольні м’ячі, секундомір, підсумкові картки самооцінювання, фішки, манішки.
Перегляд файлу

 

 

ЧОРНОМОРІВСЬКА ГІМНАЗІЯ

Каховської міської ради

Херсонської області

 

 

 

 

 

 

 

 

 

План – конспект

уроку фізичної культури з елементами футболу для учнів 7 класу з використанням рефлексивного підходу до організації навчально – виховного процесу з теми: « Техніка ударів по нерухомому м’ячу внутрішньою стороною ступні, зупинка м’яча внутрішньою стороною ступні та підошвою.

Ведення м’яча».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розробив учитель

фізичного виховання

Загорулько Микола Миколайович, спеціаліст вищої категорії

   стаж роботи 26 років

 

 

 

 

с.Чорноморівка

2020

 

Завдання уроку:       1. Відпрацювати техніку ударів по нерухомому м’ячу.

2. Повторити техніку ударів внутрішньою стороною ступні та зупинки м’яча внутрішньою стороною ступні та підошвою.

3. Виконувати пересування з м’ячем; ведення м’яча.

4. Сприяти розвитку спритності, швидкісно – силових якостей, швидкості реакції.

 

Мета:  оволодіння навичками техніки ударів по нерухомому м’ячу; техніці ударів та зупинки м’яча внутрішньою стороною ступні, зупинки м’яча підошвою; виховання самостійності та вироблення свідомого ставлення до занять фізичною культурою і спортом; сприяння зміцненню здоров’я учнів та розвитку фізичних якостей учнів, контролювати їх психічний та фізичний стан, виховувати гордість за свій народ, та українську самосвідомість.

 

Тип: урок вдосконалення. 

 

Методи:  пояснювально – ілюстративний, фронтальний, поточний, груповий, коловий, змагальний.

 

Обладнання та інвентар:  футбольні м’ячі, секундомір, підсумкові картки самооцінювання, фішки, манішки.

 

Хід уроку

 

Зміст уроку

Дозування

Організаційно – методичні вказівки

І. Підготовча частина уроку (13,5 хв.)

1

Шикування, привітання, повідомлення теми та завдань уроку. Оголошення теми та мети уроку.

30 сек.

Картки контролю ЧСС (додаток 1)

2

Самовизначення рівня володіння навиками, які сьогодні будуть вдосконалюватись на уроці та визначення рівня настрою.

30 сек.

Діти встановлюють свій рівень володіння умінь на «сходинках успіху».

3

Історія українського футболу. Самі визначні перемоги української збірної з футболу

1,5хв.

 

Вступне слово. Перегляд І відео огляд гри Україна – Швейцарія.

ЧС 2006 року 1/8 фіналу. 

4

Правила поведінки і техніки безпеки під час уроку

30 сек.

Ознайомлення з правилами ТБ за слайдами

5

ЧСС за 6 сек.

30 сек.

Готовність організму учнів до уроку. Кількість ударів помножити на 10. У нормі величина коливається від 80 до 90 ударів на хвилину

6

6.1. Стройові вправи:

  1. 1. Повороти на місці (ліворуч, праворуч, кругом)
  2. 2. Стройова ходьба по площадці.

 

6.2. Різновиди ходьби:

 

  1. 1. Ходьба на носках. Руки за головою.

 

  1. 2. Ходьба на п’ятах. Руки за спину, тримати за лікті.
  2. 3. Ходьба на внутрішньому боці стопи. Руки на пояс.
  3.  Ходьба на зовнішньому боці ноги. Руки на пояс.

1,5 хв.

2 – 3 рази

 

30 сек.

 

30 сек.

 

10 сек.

 

10 сек.

 

5 сек.

 

5 сек.

Звернути увагу на дотримання правильних інтервалів і дистанцій.

 

Фронтальний метод організації діяльності учнів. Виправити помилки: вказівкою, повторенням.

 

Фронтальний метод організації діяльності учнів.

Вправи на формування правильної постави

Спина рівно, голову не нахиляти, дивитись прямо.

Ноги в колінах підігнути і звести.

Спину тримати рівно, голову не нахиляти

7

Рівномірний біг та різновиди бігу

2 хв.

Фронтально – потоковий метод

організації діяльності учнів.

Темп середній.

Дихання рівномірне. Звернути увагу на дотримання правильної дистанції (2 м.- одна фішка)

Вправа виконується за сигналом.

8

Ходьба, вправи на встановлення дихання

15 сек.

Колові рухи руками.

9

Перешикуваня в колону по два

15 сек.

Зліва в колону по два руш. На витягнуті руки.

10

Історія українського футболу. Самі визначні перемоги української збірної з футболу

1 хв.

Перегляд ІІ відео обзору гри Україна – Швеція. Євро 2012 

11

ЗРВ без предметів та з м’ячами в парах. Вправи на вдосконалення вмінь роботи з м’ячем.

1. Колові оберти головою.

В.П.- руки на поясі ноги нарізно;

1-2-3-4 – оберти в ліву сторону;

1-2-3-4 – оберти в праву сторону.

2. Ривки руками:

В.П.-ноги нарізно, ліва рука догори, права внизу, долоні зжаті в кулак.

1) Два ривка руками (руки відводяться назад);

2) зміна рук, два ривка руками

3. Піднімання рук

В.П. – ноги нарізно, пальці долонь в замок, руки зігнуті перед грудьми

1) руки вперед;

2) руки до грудей;

3) руки догори;

4) руки до грудей.

4. Передача м’яча в парі.

В.П. – спиною один до одного

1-2) передача м’яча партнеру через ліве плече;

1-2) передача м’яча через праве плече.

5. Передача м’яча в парі.

В.П. – спиною один до одного

1) передача м’яча партнеру через голову;

2) передача м’яча між ногами.

6. Перекати вліво, вправо

В.П. – обличчям один до одного, між тримають між собою перед грудьми.

1) присід перекатом на ліву (праву) ногу;

2) присід перекатом на праву (ліву) ногу.

7. Піднімання на носках, на п’ятках

В.П. – обличчям один до одного, між тримають між собою перед грудьми.

1) піднімання на носках;

2) піднімання на п’ятках.

3,5 хв.

 

 

8 р.

 

 

 

8 р.

 

 

 

 

 

8 р.

 

 

 

 

 

 

по 4 передачі

 

 

 

по 4 передачі

 

 

по 4 перекати

 

 

 

10 р.

 

 

Поділ класу на дві групи для роботи в парах.

Обличчям один до одного.

Спину тримати рівно.

 

 

 

Руки в лікті не згинати.

 

 

 

 

 

Слідкувати за положенням спини.

 

 

 

 

 

 

Ступні зафіксувати на підлозі.

 

 

 

 

Ноги широко нарізно.

 

 

 

Координувати спільні дії.

 

 

 

 

Тримати м’яч постійно перед собою.

12

ЧСС за 6 сек.

30 сек.

Контроль за станом організму учнів.

13

Історія українського футболу. Самі визначні перемоги української збірної з футболу

1 хв.

Перегляд ІІІ відео обзору гри збірної Україна – Франція.

Відбір на ЧС 2014. 

ІІ. Основна частина уроку (24 хв.)

1

Технічні прийоми роботи з м’ячем.

5 хв.

Робота в парах

1.1

В.П. – обличчям один до одного.

1) 5 стрибків з поперемінним наступанням на м’яч, перекат м’яча партнеру;

2) те саме інший учасник.

1 хв.

Слідкувати за положенням рук. Стрибки виконувати на зігнутих ногах.

1.2

 

 

 

В.П. – обличчям один до одного.

1) перекат м’яча внутрішньою та зовнішньою стороною ступні вліво, вправо, перекат м’яча партнеру;

2) те саме інший учасник.

1 хв.

Підстрибування виконувати на носках.

1.3

В.П. – обличчям один до одного.

1) шість перекатів між лівою правою ногою, передача м’яча партнеру.

2) те саме інший учасник.

1 хв.

 

1.3

Відпрацювання техніки удару внутрішньою стороною ступні в парах з підскоку. (опорна нога ставиться на лінію м’яча, удар виконувати з підскоку)

1 хв.

Передачі м’яча партнеру внутрішньою стороною ступні, зупинку виконуємо підошвою.

1.3

Ведення м’яча внутрішньою стороною ступні на зустріч партнеру та повернення у вихідну точку.

1 хв.

Переміщення виконувати на зігнутих в колінах ногах.

2

Історія українського футболу. Самі визначні перемоги української збірної з футболу

2,5 хв.

Перегляд ІV відео обзору гри збірної Україна – Словенія.

Відбір на Євро 2016. 

3

Перешикування у дві колони.

30 сек.

Перша група – ліво, друга – право-руч. Вперед кроком руш. Стій.

4

Робота по станціях

1 хв.

Далі робота проводиться по станціях. І група переглядає відео на якому демонструється завдання роботи зі швидкісною драбиною. ІІ група слухає пояснення вчителя щодо обведення фішок.

4.1

І станція.  І група - робота на швидкісній драбині

 

 

3,5 хв

Починати виконувати вправу коли перший учасник її виконання закінчив.

ІІ станція. ІІ група виконує ведення м’яча на техніку

Обведення фішок. Дистанція одна фішка.

4.2

Перехід для зміни місць занять

30 сек.

Групи шикуйсь. Для зміни місць занять кроком руш.

4.3

І станція.  ІІ група - робота на швидкісній драбині

3,5 хв

Починати виконувати вправу коли перший учасник її виконання закінчив.

ІІ станція. І група виконує ведення м’яча на техніку

Обведення фішок. Дистанція одна фішка.

4.4

Перехід для зміни місць занять.

30 сек.

Групи шикуйсь. Для зміни місць занять кроком руш.

4.5

ІІІ станція. Виконання спеціальних бігових вправ; ведення м’яча; удар внутрішньою стороною стопи у ворота

3,5 хв.

Вчитель контролює правильність виконання завдання.

5

Перешикування в одну колону з подальшим перешикуванням  коло

30 сек.

Групи шикуйсь. Праворуч. Кроком руш. В коло по одному руш.

6

Гра «Найкращий футболіст класу»

5,5 хв.

Клас розділений на дві команди. За командою вчителя діти повинні заволодіти футбольним м’ячем і привести його на свою половину. Гравець, який залишився без м’яча – вибуває.

7

Перешикування в колону по одному.

до 30 сек.

Праворуч. В обхід по залу кроком руш.

На рахунок 1 – вдих, 2 - видих

Заключна частина уроку (4,5 хв.)

1

Вправа на відновлення дихання.

30 сек.

На рахунок 1 – вдих, 2 - видих

2

ЧСС за 6 сек.

30 сек.

Кількість ударів помножити на 10. У нормі величина коливається від 110 до 120 ударів за хвилину

3

Самовизначення як змінився рівень володіння навиками за підсумками уроку. Рефлексія.

1 сек.

Діти встановлюють свій рівень володіння умінь на «сходинках успіху».

4

Підбиття підсумків уроку. Оцінювання.

2,5 хв.

 

 

 

Додатки

Додаток 1

 

Картка контролю ЧСС учнів ____7___ класу

Дата ___________________________

 

№ з/п

Прізвище, ім’я учня

Медична

група

1 перевірка

(стан відносного спокою)

2 перевірка

(по завершенню підготовчої частини)

3 перевірка

(по завершенню заключної частини)

Самооцінка учня

Примітка

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

 

Норма

80-90 уд.с.

110-120 уд. с.

110-120 уд. с.

 

 

 

 

doc
Додано
15 лютого 2021
Переглядів
505
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку