План-конспект уроку фізичної культури з елементами футболу для учнів 8-го класу.

Тема уроку: Футбол. Удосконалення техніки володіння м'ячем.

Мета: Виховувати в учнів потребу в систематичних заняттях фізичними вправами.

Завдання:1.Навчати техніці фінта “відходом” з перенесенням ноги через м'яч.

точність.

3.Удосконалювати техніку фігурного ведення м'яча.

4.Закріплювати техніку передачі м'яча на місці та в русі.

Місце проводення:спортмайданчик.

Інвентар: футбольні м'ячі, футбольні жилетки, свисток, секундомір, стояки (або фішки).

Перегляд файлу

Тема уроку: Футбол. Удосконалення техніки володіння м’ячем.

Завдання:1.Навчати техніці фінта “відходом” з перенесенням ноги через м’яч.

точність.

3.Удосконалювати техніку фігурного ведення м’яча.

4.Закріплювати техніку передачі м’яча на місці та в русі.

Місце проводення:   спортмайданчик.

Інвентар: футбольні м’ячі, футбольні жилетки, свисток, секундомір, стояки (або фішки).

4- зміна положення ніг стрибком

б) В.п.— упор сидячи позаду, ноги нарізно.

Перешикування  для передач мяча  на  місці  в  парах

Передача мяча  внутрішньою  частиною  стопи  та  зупинка  підошвою  на  місці  та  в  русі

Передачі  мяча  в  русі  в  парах  по  колу

Удосконалення  техніки  гри  головою  на  точність  в  парах

Те  ж  саме  в  русі

Фігурне  ведення  мяча  поміж стояків,  застосовуючи  ведення  зовнішньою  та  внутрішньою  частиною  підйому

Естафета  на  швидкість  ведення  поміж  стояків

Навчання  фінту “відходом”  з  перенесенням  ноги  через  мяч

Те  ж,  тільки  мяч  котиться  повільно  перед  стояком

Закріплення техніки фінта “відходом”.

1-й  номер  володіє  мячем,  намагаючись  виконати  якомога  більше  обманних  рухів,  застосовуючи  фінт “відходом”  з  перенесенням  ноги  через  мяч;

2-й  номер  намагається відібрати  мяч,  атакуючи

суперника  спереду,  збоку,  ззаду

Гра  “Забий  головою”.

Умови  гри:  клас  ділиться  на  дві  команди. Ціль  команди: ударом  головою  атакувати  лицеву  стіну  (ворота) суперника. Передачі  виконуються  руками  або  головою.  Атакувати  можна  з  будь - якої  відстані.  Правило  трьох кроків  та  трьох  секунд (гравець  не  може  рухатись  з  мячем більше  трьох  кроків  та  утримувати  мяч  більше  трьох  секунд).

Заключна  частина

Шикування.                          Біг у  повільному  темпі,  ходьба.  Вправи  для  відновлення   дихання.

Підведення  підсумків  уроку.

Відзначення   учнів,  які  краще  засвоїли  навчальний  матеріал.

Домашнє  завдання:

удосконалювати  техніку  фінта  “відходом”  з  перенесенням  ноги  через  мяч;

жонглювання  мячем.

(8-10хв)

1хв

2 хв

3 хв

4хв

1. хв)

1 хв

3 хв

4 хв

6 хв

1. хв

3 хв

1. хв

5 хв

1. хв

1. хв

3 хв.

Стежити за дисципліною

строю. Роздати футбольні жилетки першим номерам.

Під час бігу в повільному темпі. Вказати, що дихання під час бігу повинно бути ритмічним.

Стежити за інтервалом (1м)

Через плече дивитись вперед, руки перед собою.

максимальним.

Перші номери на лінії, другі - в п’яти   метрах від них. Інтервал між парами - 2  метри.

Передача мяча внутрішньою частиною стопи  застосовується в основному при коротких і середніх передачах, а також при ударах з близької відстані. Ударний рух починається з одночасного згинання стегна і повороту назовні ударної ноги. У момент удару і проводки стопа знаходиться строго під прямим кутом до напрямку польоту м’яча.

Зупинка—спосіб прийому м’яча й оволодіння ним. Зупинка м’яча підошвою: коли м’яч, який котиться назустріч наближається,  ногу  виносять  уперед,  носок  піднятий  вгору під  кутом  30-40  градусів,  опорна  нога зігнута  в  коліні.

Інтервал  між  парами4метри.  Передача  виконується  на  хід  партнерові,  той  оброблює  мяч  собі  на  хід  та  виконує  передачу.

В.п.—стійка  з  розташуванням  ніг  у  невеликому  кроці. Роблячи  замах,  тулуб  відхиляють  назад,

нога,  що  стоїть  позаду,  трохи  згинається  і  маса  тіла  переноситься  на  неї.  Руки  трохи  зігнуті.  Ударний  рух  починається  з  розгинання ніг,  випрямлення  тулуба  і  закінчується  різким  рухом  голови  вперед.  Маса  тіла  переноситься  на  ногу,  що  стоїть  попереду.

Партнер  накидає  зручну  передачу  на  голову, після  удару  ловить  м’яч  у  руки.

Після 5  повторень змінити  ролі.

Інтервал  3-4 метри.

Стежити  за  правильністю  передачі  естафети.

Грунтується  на  принципі  несподіваної  і  швидкої  зміни  напрямку  руху.  Після  зупинки  мяча  перенести  праву  ногу  через  мяч,  і  корпусом  проімітувати  рух  вліво.  Суперник  намагається  перекрити  зону  проходу  і  переміщається  у  бік  випаду.  Різким  поштовхом  лівої  ноги потрібно  зробити  крок  вправо. Зовнішньою  частиною  підйому  правої  ноги  послати м’яч    вправо-вперед.

Інтервал  4-5  метрів.

Показ  вправи виконується обличчям  до  учнів.