План-конспект уроку конструювання з пластичних матеріалів, виріб «Рибка у акваріумі»
Мета: Удосконалювати навички роботи з пластиліном. Навчати учнів виготовляти композиції з використанням пластиліну. Розвивати спостережливість, пам'ять, мислення.
Обладнання: Пластилін, дощечка, тека, серветки.
Підручник: Трудове навчання (Веремійчик, Тименко) 3 клас.
Хід уроку
Нумо, діти, підведіться!
Всі приємно посміхніться.
Продзвенів уже дзвінок,
Починаємо урок!
II. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Повідомлення теми та мети уроку
- Діти, сьогодні ми поговоримо про роботу з пластиліном, а от що саме ми будемо виробляти, діснаємося згодом.
2. Вступна бесіда
- Які ви знаєте пластичні матеріали? (глина, пластилін, тісто)
Які вироби виготовляють з цих матеріалів? (посуд, декоративні елементи, меблі тощо)
Вироби з пластичних матеріалів об'ємної форми – це рельєф, барельєф, горельєф, скульптура. Рельєф є незначним випуклим або заглибленим скульптурним зображенням на площині. Барельєф – це скульптурна прикраса на плоскій поверхні, що виступає над площиною фону менше ніж на половину, а горельєф – більше ніж на половину свого об'єму. Скульптура – це зображення об'ємної форми.
- Давайте детальніше поговоримо про матеріал, з яким ми будемо працювати. Пластилін – матеріал для ліплення. Виготовляється з очищеного і подрібненого порошку глини з доданням воску, сала та інших речовин, що перешкоджають висиханню. Буває різнобарвним. Слугує для виконання фігур ескізів для скульптурних робіт, невеликих моделей, виробів малих форм.
Також є кілька основних прийомів ліплення:
1.Витягування
2.Скачування кульки
3.Розкачування циліндричної форми
4.Виконання заглиблення й заготовці
5.З'єднання деталей.
3. Правила роботи з пластиліном
Правила роботи з пластиліном:
1. Розминати і розгортати пластилін потрібно на дощечці;
2. Розрізати пластилін стекою;
3. Невикористаний пластилін класти в клітинку упаковки;
4. Після завершення роботи з пластиліном витирати руки вологою сервет-кою;
5. Не бери пластилін до рота;
6. Не торкайся брудними руками об¬личчя, очей, одягу;
7. Не чіпай зошити, книги, гумки — скрізь бу¬дуть жирні плями;
8. Не розмахуй стеками, щоб не поранити себе та інших.
III. ДЕМОНСТРУВАННЯ ТА АНАЛІЗ ЗРАЗКА
- Відкрийте підручники на с. 43. Подивіться, що ми будемо сьогодні ліпити?
№ |
Фото етапів |
Опис дій |
Використані матеріали |
1. |
|
Розкачай кульку пластиліну і надай їй форму еліпса. Стисни так, щоб заготовка стала плоскою. |
Пластилін. |
2. |
|
Надай заготовці форму рибки. |
Пластилін. |
3. |
|
Розкачай меншу кульку і перетвори її на плавничок. З'єднай плавники з тулубом. Додай очі та рот. |
Пластилін. |
4. |
|
Прикрась рибку лініями за допомогою стеки. |
Пластилін. |
5. |
|
Виготов підставку-хвилю. |
Пластилін. |
Фізкультхвилинка
Сірий котик міцно спав,
Навіть пісню не співав.
Та нарешті пробудився
І довкола обдивився.
Став смачненько потягатись
І чистенько умиватись.
Порозчісував він вуса
Довгі-довгі, русі-русі.
Зуби й кігті нагострив
Й до комірчини побрів.
Буде мишку полювати
І добро оберігати.
Ми, як котик відпочили,
Щоб зміцніли наші сили.
IV. ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ
(Учні починають працювати. Учитель надає допомогу.)
V. ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ
— Подивіться, наш клас перетворився на акваріум! Які ви молодці! Як добре попрацювали.
— Як ви оцінюєте свою роботу?
— Що було найбільш удалим і чому?
— Які труднощі виникали?
— Як їх можна було подолати?
VI. Підсумок уроку. Труд.навчання 2 клас. Аплікація «Жучок»
— Чи сподобався вам наш урок?
— Що нового дізналися?