План-конспект уроку.Математика,1 клас. Число і цифра 8.

Про матеріал
План-конспект уроку з математики.1 клас Тема.Число і цифра 8. Поняття «восьмий». Склад числа 8. Додавання за допомогою числового променя. Написання цифри 8 Мета: ознайомити учнів з утворенням числа 8 і цифрою 8, поняттям «восьмий», складом числа 8; учити писати цифру 8, розв'язувати приклади на додавання за допомогою числового променя; розвивати мислення; виховувати старанність.
Перегляд файлу

План-конспект уроку з математики.1 клас

Тема.Число і цифра 8. Поняття «восьмий». Склад числа 8. Додавання за допомогою числового променя. Написання цифри 8

Мета: ознайомити учнів з утворенням числа 8 і цифрою 8, поняттям «восьмий», складом числа 8; учити писати цифру 8, розв'язувати приклади на додавання за допомогою числового променя; розвивати мислення; виховувати старанність.

                                        Хід уроку

  1. Контроль та закріплення знань учнів.
    1.        Привітання

Пролунав дзвінок -

Починаємо урок.

Працюватимем старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім першім класі

Діти - просто молодці.

  1.        Усне опитування

      1) Весела лічба

• Сім пташок зліпив Семенко

І одну — мала Оленка.

Друзі, ви б не полічили,

Скільки діти птиць зробили?

 

• У садок до годівниці

Прилетіли 3 синиці,

А потім ще 4 птиці.

Скільки птиць на годівниці?

 

• До сірої чаплі на урок

Прилетіло сім сорок.

З них лише три сороки

Приготували уроки.

Скільки ледарів-сорок

Прилетіло на урок?

2) Усна лічба

Учитель демонструє картку із зображенням певної кількості предметів, а діти — цифру, яка позначає цю кількість. (З ягоди, 5 олівців, 4 м’ячі, 6 вишеньок, 1 груша, 2 квітки, 7 кульок)

3) Гра «Ланцюжок»

— Полічіть від 1 до 7; від 7 до 1; від 3 до 6; від 7 до 4; від 2 до 5; від 5 до 1.

  1. Опрацювання нового матеріалу.

2.1 Підготовка до вивчення нового матеріалу

Робота над загадками

— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з новим числом і цифрою. А з яким — спробуйте відгадати.

• Ти зі мною не знайомий?

Я живу на дні морському.

Голова 3 вісім ніг,

От і весь я — ... (восьминіг).

 

• Вісім ніг, як вісім рук,

Вишиває шовком круг

Цей дідок на диво.

Він легенький, наче пух,

Сплів для себе і для мух. (Павук)

— Яке число звучало у цих загадках?

— З яким новим числом ми ознайомимося сьогодні? (Із числом 8)

2.2 Опрацювання нового матеріалу.

 Робота за підручником (с. 36)

Завдання 1

1) Бесіда за малюнком.

— Скількох звірят зустрів собака? Порахуймо їх. (6)

— Скільки їх стало з собакою?

— Як же їх стільки стало? (До 7 додали 1)

— Отже, щоб одержати число 8, потрібно до 7 додати 1. Число 8, як і всі інші, має свій знак, позначається цифрою 8, «вісімкою». (Демонстрування цифри).

— Який собака по порядку? (Восьмий)

2) Ознайомлення із друкованою цифрою 8.

Я — цифра вісім: два кільця,

Без початку і кінця.

3) Ознайомлення з рукописною цифрою 8.

а) Пояснення вчителя.

— Цифра 8 складається з верхнього і нижнього малих овалів. Верхній овал трохи менше за нижній. Починають писати її трохи нижче і правіше за середину верхньої сторони. Ведуть лінію праворуч угору, заокруглюють в правому верхньому кутку клітини, потім — справа наліво до середини нижньої сторони клітини, заокруглюють і піднімаються вгору до початкової точки.

б) Написання цифри в повітрі під рахунок «раз-i, два-і».

в) Написання цифри в зошиті.

Завдання 2

— Скільки полуничок у кожному кружечку?

— На які два числа можна розкласти число 8?

2.3 Первинне закріплення.

Завдання 3

— Полічіть за допомогою числового променя. Від якого числа летіло сонечко? На якому числі сіло спочатку? потім? Складіть приклад. Яка відповідь прикладу?

— Розгляньте другий числовий промінь. Прочитайте приклад під ним. Від якого числа слід летіти сонечку? На якому числі сісти спочатку? потім? Яка відповідь прикладу?

Завдання 4

— Розгляньте числовий потяг. Яка цифра сіла у вагон, наступний за 7?

— Назвіть «сусідів» числа 5; числа 6; числа 7.

— Яке число наступне за числом 7? Яке передує числу 6? А числу 8?

Фізкультхвилинка: Відео «Ялинка»

 

  1. Закріплення та узагальнення знань учнів

3.1 Закріплення та повторення матеріалу

1) Робота із числовим рядом

— Прочитайте числа від 1 до 8; від 8 до 1.

— Назвіть «сусідів» числа 7.

— Яке число передує числу 5?

— Яке число наступне за ним?

2) Логічне завдання

— Намалюйте в зошиті 2 кружечки, 1 квадратик, 1 кружечок.

— Розфарбуйте кружечки так, щоб квадратик був між синім і жовтим кружечками, а жовтий — поруч із зеленим.

3.2 Підсумки уроку

 — Ми рахували?

— Ми писали?

— Яку цифру й число вивчали?

— Яке число передує числу 8? З яких менших чисел можна скласти число 8?

 

docx
Додано
26 квітня 2020
Переглядів
5753
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку