План-конспект уроку "Незвичайні раціональні числа"

Про матеріал

Розробка уроку з теми "Додавання і віднімання раціональних чисел", мета уроку удосконалити обчислювальні навички учнів і показати застосування раціональних чисел і дій першого ступеня з ними до розв'язання прикладних задач.

Перегляд файлу

Урок № 87. Незвичайні раціональні числа

Мета:

-  навчальна:  удосконалити вміння застосовувати правило порівняння, додавання і віднімання раціональних чисел, зображення їх на координатній прямій; удосконалювати та розвивати обчислювальні навички за допомогою розв’язування практичних задач, навчити учнів самостійно аналізувати сприйняту інформацію; використання міжпредметних зв’язків при вивчення математики;

- розвивальна: розвивати творчі здібності, кмітливість учнів; розвивати вміння переносити знання одного предмета на інший.

- виховна: виховувати наполегливість у досягненні мети, працьовитість, старанність;
Тип уроку: удосконалення знань, вмінь і навичок.

Обладнання: ноутбук, проектор, презентація.

Хід уроку

1.Організаційний етап

Сьогодні у нас незвичайне заняття: ми поглянемо на математику з іншої сторони, спробуємо відкрити її практичне застосування в нашому житті і в інших науках. 

2. Перевірка домашнього завдання.

№1188

  1. 85 – 27 = 58
  2. 13 – 31 = 13+(-31)=-(31-13)= -18
  3. 5,09 – 42,1 = 5,09 +(-2,1)=-(42,1 – 5,09)= - 37,01
  4. 2,34 – 0,4 = 1,94

№1191

  1. - 43-34 = - 43+(-34)=-(43+34)= - 77
  2. -572 – 300 = - 572 + (-300) = - (572 + 300) = - 872
  3. -6,04 – 2,14 = - 6,04 + (-2,14) = - (6,04 + 2,14) = - 8,18

№1194

  1. - 56 – (-27) = -56 + 27 = - (56 - 27) = - 29
  2. - 103 – (-513) = -103 + 513 = 513 – 103 =410
  3. - 2,3 – (-23) = - 2,3 + 23 = 23 – 2,3 = 20,7
  4. - 4,09 – (- 3,003) = - 4,09 + 3,003 = - (4,09 – 3,003) = - 1,087

№ 1197

  1. 6 – 3,8 = 2,2
  2. - 6 – ( - 3,8) = - 6 + 3,8 = - (6 – 3,8) = - 2,2
  3. - 6 – 3,8 = - 6 + (-3,8) = - (6 + 3,8)= -9,8
  4. 6 – (- 3,8) = 6 + 3,8 = 9,8

3. Мотивація.

Розшифруйте фразу, розмістивши раціональні числа в порядку зростання:

Цариця наук

1) Що означає ця фраза? Яке відношення вона має до математики?

2) В яких предметах або ситуаціях ми застосовуємо математичні знання?

 

4.Актуалізація знань, умінь і навичок.

  1. Усний рахунок
  2. Знайти модулі чисел.
  3. Серед відповідей знайти додатні цілі числа
  4. Знайдіть середнє арифметичне цих додатних цілих чисел.

5.Удосконалення знань, умінь і навичок.

Задача №1

Перед початком занять в школі 

температура становила -12°С.

Впродовж дня вона підвищилась

на 7°С. Якою стала температура

після закінчення уроків?

Задача №2

Абсолютний максимум температури

 повітря 40,1°С в Україні було

зафіксовано в липні 1930 року в

Купянську(Харківська область).

Абсолютний мінімум - 43°С  було

зафіксовано у січні 1923 року(Українські

Карпати). Знайдіть річну амплітуду

температур.

Задача №3

Птах шишкар(клест) несе яйця і

висиджує пташенят взимку. Навіть

при температурі повітря -35°, в гнізді

 температура не нижче 14°. На скільки

 температура в гнізді вище температури

повітря?

Задача №4

Джмелі витримують температуру до -7,8°,

оси  - вищу за цю, а бджоли – нижче від

цієї на 1,4°С. Яку температуру витримують

 бджоли і оси?

Задача №5

Під час перебування космонавта у

відкритому космосі сонячна сторона

його скафандра перебувала при температурі

  + 140°, а тіньова - при температурі -130°.

Визначте різницю температур між

сонячною та тіньовою сторонами скафандра

космонавта.

Задача №6

Підрахуємо середню добову температуру повітря:

Час

Температура

6:00

-14

12:00

2

18:00

-4

24:00

-9

Середня темп.

 

Амплітуда темп.

 

Задача №7

Температура замерзання ртуті на 21°С вища,

 ніж температура замерзання бензину.

Знайдіть температуру замерзання ртуті,

якщо бензин замерзає  за температури - 60°С.

Задача №8

Проаналізувати діаграму:

Задача №9

Відома піраміда Хеопса в Єгипті була

побудована в 2600 до н.е. Скільки років

тому була побудована піраміда Хеопса?

Обчислення зробіть письмово, відзначте

дати на стрічці часу.

Доповідь учня на тему: Від’ємні і додатні числа в медицині

Фізхвилинка.

Задача №10

Мертве море розташовано на висоті –392 м

відносно рівня Світового океану. Каспійське

 море, яке є найбільшим озером у світі,

знаходиться на висоті –28м, відносно рівня

Світового океану. На скільки метрів рівень

води в Каспійському морі вище за рівень в

Мертвому морі?


Задача №11

Сім'я Іванових, яка складається з тата, мами та сина школяра, заробляє в місяць 14000 грн. Кожного місяця вони витрачають на харчування – 3000 грн, на комунальні послуги – 4000 грн, на одяг і взуття – 2000 грн, на медичне обслуговування – 1000 грн та на інші витрати – 1000 грн. Сімя планує купити сину велосипед на день народження. Чи зможуть вони зробити такий подарунок?

Якщо ні, то скільки їм не вистачає?

Скільки місяців їм треба працювати, щоб заощадити на подарунок?

E:\Планы\2292877.jpg

6.Підведення підсумків уроку .

  1. Що нового дізнався на уроці?
  2. Що сподобалося найбільше?
  3. Що було найскладнішим при виконанні завдань?
  4. Що треба ще вивчити вдома?

7. Домашнє завдання

1.Завдання за підручником: § 26,27 повторити, № 1174,1207.

Творче домашнє завдання:

  1. Скласти задачу з застосуванням від'ємних чисел.
  2. Зробити доповідь “ Батарейка: + і – ”

 

 

Вчитель математики: Сіренко К.В.

docx
Додано
6 квітня 2018
Переглядів
1507
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку