Конспект уроку з математики 1 – В клас
Дата : 19.04.19
Тема: Досліджуємо лічильну одиницю – десяток.
Мета: ознайомити дітей з поняттям десяток,закріпити таблиці додавання і віднімання в межах 10,ознайомити із задачами на знаходження суми і остачі, навчити відрізняти відрізки і промені; розвивати увагу,пам'ять ,логічне мислення, вміння порівнювати; виховувати любов до природи, інтерес до математики.
Обладнання: картки з цифрами, зображення казкових героїв, картки із зображенням променів і відрізків, презентація.
Хід уроку
І. Організація класу, створення позитивного настрою.
1.Привітання
Продзвенів уже дзвінок
Нам почати слід урок
На мене діти подивіться
Один одному всміхніться
Щоб урок пройшов цікаво
Беремося всі до справи.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1.Логічна хвилинка.
- На сьогоднішній урок до нас завітала казка. А щоб дізнатися яка це казка, вам необхідно поставити цифри – картки у порядку зростання
1 2 3 4 5 6 7
К о л о б о к
Хто утік від баби з дідом
І не всидів на вікні,
Зустрів у лісі різних звірів
Й кожному співав пісні?
Колобок рум’яний бік
Він від діда й баби втік,
В ліс зелений покотився,
Із звірятами здружився
І приніс для нас завдання
Для забави і навчання
Тож діти у путі!
2. Усна лічба
Бабця колобка спекла
І поклала край стола
Зараз просить Вас, малята,
Швидко числа називати
3. Математичний диктант
Колобочок покотився
Швидко в лісі опинився
Тут він зайчика зустрів,
Той йому таке звелів
Ти уважно полічи,
Що отримав запиши.
Два горобці і дві синиці
Он летять до годівниці
Скільки птахів запишіть
Будуть вдячні за обід. (4)
Три ворони посварились
Бо зернят не поділили
На їх шум ще три примчало
Скільки разом птахів стало? (6)
Є в зайчика п’ять малят
Неслухняних зайченят
На обід їх мати жде
Три прийшло, а скільки йде? (2)
Десять зайчиків завзятих
Про щось спперичались,
Два з них забрала мати,
Скільки їх зосталось?
На полиці 8 книг
Том взяв одну із них
Хто тепер сказати б міг
Скільки на полиці книг? (1)
Задачу вам задам просту:
На День народження Коту
Подарували 7 котлет
І 3 сосиски на десерт
Проведемо підрахунки
Скільки всього подарунків?
Десять груш ведмедик мав
Лисиці 5 подарував,
Бо він з лисицею дружив
Скільки він собі лишив?
На травичці біля хати
Метушаться цуценята
Двоє білих наче сніг
Троє чорних. Скільки всіх?
(Перевірка на екрані)
ІІІ Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.
ІV. Вивчення нового матеріалу
1.Повторення складу числа 10
1 2 3 …
У живім куточку в школі
Є 9 рибок у воді
Ще 1 Микола дасть
Скільки риб буде тоді?
2. Розв’язування виразів
Втік від зайця Колобок,
Аж тут на зустріч сірий Вовк
Рахувати він не вмів
І нас з вами попросив.
4 + 3 - 2 = 7 - 2 = 5
4 + 4 + 1 = 8 + 1 =9
7 – 2 + 1 = 5 + 1 = 6
6 – 3 + 4 = 3 + 4 = 7
Фізхвилинка
У країні казочок
Жив веселий Колобок
Разом з ним малята
Вишукувались на зарядку
Похитали головою
Раз – притупнули ногою
Руки - вгору піднесли,
Трішки ними потрясли
Нахилились вліво, вправо
Та цього іще замало
Руки вгору, руки вниз
Раз – присіли, піднеслись
Головою похитали
Працювати знов почали
3.1 Робота над задачею
Колобок від Вовка втік,
Коли глядь – іде Ведмідь
Колобку допоможіть.
3.2 Робота над задачею
4. Робота з геометричним матеріалом.
5. Гра з використанням цеглинок LEGO
V. Підсумок уроку.
- Всі задачі розв’язали , перешкоди подолали тож мерщій часу негайте, що робили пригадайте.
- Яке нове слово вивчили?
- Що ми сьогодні креслили?
- А ще Колобок пропонує пограти в гру «Так чи ні ? »
- Я вам буду задавати питання, а ви повинні відповідати «так або ні»
- Тож починаймо.
Колобок, дякує вам за роботу
Всі завзято працювали
Колобка ми врятували
Всі завдання розв’язали
Скажем дружно ми усі
Що ви просто «Молодці!»