План – конспект
уроку з математики
у 5 класі по темі:
«Розв’язування вправ та задач на всі дії з натуральними числами»
Підготувала
вчитель математики
Михайлівської гімназії
с. Михайлівка Коростенського району
Пашинська Олена Володимирівна
Тема: Розв’язування вправ та задач на всі дії з натуральними числами
Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про натуральні числa; відпрацювати навички та вміння учнів застосовувати набуті знання до розв’язування вправ на всі дії з натуральними числами; розвивaти логічне мислення учнів; виховувати наполегливість, уважність.
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань.
Обладнання: ноутбук, проектор, картки із завданнями, презентація.
Хід уроку
І. Організаційний момент
І знов дзвінок запрошує у клас,
У царство логіки, краси і сили.
Багато тут цікавого
У зоряні хвилини ви відкрили.
Сьогодні в нас урок незвичний,
Хоча він і математичний,
Бо гості в класі є у нас.
То ж починаймо в добрий час.
Діти, сьогодні до нас у гості завітав прибулець Марсік.
Він прилетів з планети Марс. Марсік засмучений , тому що на їхню планету прилетів злий чаклун і зачарував її жителів , тепер вони всі сумні і нечемні .
Його прислали жителі планети Марс, щоб він привів допомогу. Допоможемо їм?
Але ми повинні бути пильними і кмітливими , нам потрібно буде виконати
завдання , щоб розсіяти чари злого чарівника.
Діти , я запрошую вас в космічну подорож де на нас чекають різні пригоди.
Чи готові ви відправитись в космічну мандрівку?
Відкрийте робочі зошити і запишіть дату та «Класна робота» .
ІІ. Актуалізація опорних знань
Щоб вирушити в подорож, треба підготувати ракету. Для цього потрібно розгадати кросворд.
1. Назвіть результат дії додавання.
2. Як називають числа, що використовують при лічбі предметів?
3. Назвіть результат дії множення.
4. Число, від якого віднімають.
5. Знак віднімання.
6. Дія, протилежна до віднімання.
7. Ділене, дільник,…
8. Найменше натуральне число.
9. Як називаються компоненти дії додавання?
10. Яка математична дія дозволяє дізнатися, на скільки одне число менше за інше?
с |
у |
М |
а |
|
|
||||||||
|
н |
а |
т |
у |
р |
А |
л |
ь |
н |
і |
|||
|
д |
о |
б |
у |
Т |
о |
к |
|
|
||||
|
з |
м |
Е |
н |
ш |
у |
в |
а |
н |
е |
|||
|
М |
і |
н |
у |
с |
|
|
||||||
|
д |
о |
д |
А |
в |
а |
н |
н |
я |
|
|||
ч |
а |
с |
Т |
к |
а |
|
|
|
|||||
|
о |
д |
И |
н |
|
||||||||
д |
о |
д |
а |
н |
К |
и |
|
||||||
в |
і |
д |
н |
і |
м |
А |
н |
н |
я |
||||
МАТЕМАТИКА – справа не тільки розуму, але й фантазії.
Ф. Хаусдорф
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Формулювання теми, мети і завдань уроку
Подорожувати на Марс нам буде допомагати математична тема сьогоднішнього уроку: «Розв’язування вправ та задач на всі дії з натуральними числами». Протягом подорожі ми з вами узагальнимо і систематизуємо знання по даній темі .
Отже, основним завданням уроку є повторення всіх арифметичних дій з натуральними числами та вміння застосовувати їх до розв’язування прикладів та задач.
Ну а працювати ми будемо за девізом: «Не соромно не знати, а дуже соромно не хотіти знати!»
До польоту ми готові . Але щоб не заблукати ми розглянемо зображення
Сонячної системи і побачимо де знаходиться планета Марс.
Тепер ми знаємо де живе Марсік , можна вирушати в подорож . Всі готові ? Починаємо відлік.10,9,8,7,6,5,4,3,2,1.Полетіли.
ІV. Розв’язування задач і вправ
Дорога займе певний час, щоб його скоротити, люди, зазвичай, у дорозі або читають, або розмовляють, спілкуються, заводячи нові знайомства. Давайте і ми з Вами трохи відволічемось, а саме – пригадаємо, за якими правилами визначається порядок дій при обчисленні числових виразів?
Порядок виконання дій визначається таким правилом:
Давайте повторимо правила усної лічби, розв’язавши приклади.
а) (( 4444: 44 + 23): 62 + 128 ): 130 · 419 = 419 ;
б) (( 66 – 39 ): 27 · 77 +23 ): ( 53 +141: 3 ) = 1.
На нашому шляху з’явилася хмаринка ,її надіслав злий чаклун ,щоб
завадити нам .Вона обіцяє нас пропустити коли ми виконаємо її завдання.
1. Спростити вирази:
1. 4х + 2х |
|
2. 4х + 2х – 3х |
|
3. 4х + 2 – 3х |
Робота в парах. Інтерактивна вправа «Знайди помилку»
Перевірка
Фізкультхвилинка
Ми довго подорожували, пора б і відпочити, розім’яти м’язи ніг та рук, Марсік запрошує нас на космічну фізкультхвилинку.
Молодці! Розім'ялися гарненько!
А поки ми будемо летіти далі, давайте розв’яжемо задачі.
Робота з підручником
№ 555
Якщо , то (кг) – було яблук у кожному кошику.
Відповідь: 24 кг.
№ 561
Відповідь: 472 кг, 503 кг, 531 кг.
Нарешті ми дісталися планети Марс. Злий чаклун погоджується покинути планету , якщо ми зіграємо з ним у гру.
Гра «математичне лото»
Картки розкладені на партах. Учні розв’язують у зошитах приклади зручним способом, а знайшовши відповідь, накривають завдання картинками.
4·23·25= |
716·384+284·384= |
2х·14= |
427·74+427·26= |
2·417·5= |
4· 46·5= |
14х+х-4х= |
7·6с= |
12у-8у+15= |
4х·9у= |
56·68+56·19-56·87= |
918·1235-918·1225= |
125·729·8= |
10с-с+16с= |
5х·3у·4с= |
Ой, іще, мабуть не все,
Ось дивіться перед вами,
Хтось писав тут на піску
Нам задачу ось таку.
Та водою позмивало
Цифр у прикладах чимало
Швидше ж бо часу не гайте
Цифри в приклади вставляйте.
а) б)
Розв’язання
а) б)
Подивіться , ми зняли злі чари з планети Марс. Злий чаклун покинув планету. Марсік посміхається і дякує вам за допомогу .
Тепер можемо повертатись додому.
V. Підсумок уроку
Ось і закінчилась наша космічна подорож. Що вам сподобалося на уроці?
Усе людське життя – це не що інше, як постійне визначення мети та бажання досягти успіху під час розв’язування все нових завдань і проблем.
Тож учіть свій розум та душу бачити добро, і тоді дорогу до успіху буде для вас відкрито!
VI. Домашнє завдання .
Повторити правила виконання арифметичних дій з натуральними числами.
Завдання на картках.
1-2 рівень
До магазину першого дня завезли 450 кг картоплі, а другого – на кг менше. Скільки кілограмів картоплі завезли до магазину за два дні? Запишіть відповідний буквений вираз і знайдіть його значення, якщо
На базу за три дні привезли 3840 кг моркви. Другого дня привезли у 3 рази більше моркви, ніж першого, а третього – на 560 кг менше, ніж першого і другого дня разом. Скільки кілограмів моркви привозили на базу кожного дня?