План-конспект заняття з фізичного виховання.

Розгорнутий план-конспект уроку з фізичного виховання. Розділ: Баскетбол ЗАВДАННЯ : 1. Удосконалити техніку передач м’яча (від грудей, однією рукою від плеча); ведення м’яча; техніка виконання штрафного кидка; 2. закріпити знання з історії розвитку баскетболу в Україні; розміри та розмітку ігрового майданчика; техніку виконання подвійного кроку; 3. сприяти розвитку рухових якостей засобами ігрової діяльності на онлайн - занятті під час проведення ЗРВ на місці з предметом; 4. розвивати кмітливість, спритність під час проведення ЗРВ з предметом; пам'ять; 5. виховувати почуття колективізму та взаємодопомоги.

Працює у коледжі з 2007  року

Кваліфікаційна категорія:  «спеціаліст першої категорії»

Дисципліни, які викладає: фізична культура, фізичне виховання.

Онлайн-заняття з фізичного виховання

викладача фізичного виховання 1 категорії

Шолохова Євгенія Владиславівна

Освіта, навчальний заклад, рік закінчення: вища, Запорізький національний університет, 2007 р.

Розділ : Баскетбол

Тема: Формування та розвиток теоретичних знань, вмінь та навичок у здобувачів освіти з розділу баскетбол.

Формування компетентностей:

• предметна компетентність: узагальнити і систематизувати знання здобувачів освіти  з розділу: баскетбол, його історією виникнення та розвитком в Україні; вдосконалити теоретичні знання володіти баскетбольним м’ячем; володіти техніками: передач м’яча, видів ведення м’яча; техніка виконання штрафного кидка та подвійного кроку; формувати вміння застосовувати набуті теоретичні та практичні знання в реальних життєвих ситуаціях та під час буд-якого виду практики.

План – конспект

інноваційного онлайн – заняття фізичної культури

з баскетболу для здобувачів освіти

3 курсу групи Є сп. Початкова освіта

Запоріжжя, 2020

ТЕМА : Формування та розвиток теоретичних знань, вмінь та навичок у здобувачів освіти з розділу баскетбол.

ЗАВДАННЯ :

1. Удосконалити техніку передач м’яча (від грудей, однією рукою від плеча); ведення м’яча; техніка виконання штрафного кидка;
  2. закріпити  знання з історії розвитку баскетболу в Україні; розміри та розмітку ігрового майданчика; техніку виконання подвійного кроку;
  3. сприяти розвитку рухових якостей засобами ігрової діяльності на онлайн -  занятті під час проведення ЗРВ на місці з предметом;
  4. розвивати кмітливість, спритність під час проведення ЗРВ з предметом; пам'ять;
  5. виховувати почуття колективізму та взаємодопомоги.

• методики навчання основних технічн прийомів гри;
  • судити гру, показувати суддівські жести.

Інвентар, обладнання: баскетбольні м'ячі (або будь-які м’ячі, або м’яка іграшка, або повітряна кулька),  картки з теоретичними питаннями, комп’ютер (або мобільний телефон), секундомір.

Тип уроку:          комбінований

Місце проведення:      заняття відбувалось в інтернет платформі Zoom.

1.

Привітання. Повідомлення теми і завдань заняття.

30 с.

Перевірити наявність та охайність спортивної форми, самопочуття здобувачів освіти.

2.

Правила поведінки та техніки безпеки під час проведення заняття з баскетболу (під час проведення ЗРВ на місці).

10 с.

Виконувати вправи за командою викладача чітко й правильно.

3.

Підготовка робочого місця для проведення ЗРВ з предметом

10 с.

Здобувачі освіти готують місце для проведення ЗРВ та предмет з яким будуть працювати (м’яч, повітряна кулька або м’яка іграшка)

1.Вправи для м’язів шиї.

а) В. п. – стійка ноги нарізно, м’яч вперед.

8. В. п.

2. Вправи для верхнього плечового поясу.

б) В. п. – стійка ноги нарізно, м’яч перед грудьми.

1 – м’яч вгору, піднятись на носки.

2 – В. п.

3, 4 – теж саме

в) В. п. – стійка ноги нарізно, м’яч внизу в правій руці.

1 – руки через сторони-вгору, м’яч передати над головую в ліву руку;

2 – В. п.

3 – 4 – Теж саме.

5 – 8 – цю ж вправу, передача м’яча в іншу сторону.

г) В. п. – ноги нарізно, руки в сторони, м’яч в правій руці.

1. Руки вперед, передача м’яча в ліву руку.

2. В. п.

3 – 4. Теж саме, передача м’яча в праву руку.

д) В. п. – ноги разом, м’яч внизу.

1 – м’яч вгору, ліву ногу назад на носок.

2 – В. п.

3 – 4 – теж саме праву ногу назад на носок.

3. Вправи для розвитку м’язів  тулуба.

є) В. п. – стійка ноги нарізно, м’яч перед грудьми.

1 – 2 – повороти тулуба вправо;

3 – 4 – повороти тулуба вліво.

(можна спочатку виконувати повороти через В. п., потім пружньо).

ж) В. п. – ноги нарізно, м’яч перед грудьми.

1 – 2 – нахил тулуба вліво.

3 – 4 – теж саме вправо.

(можна виконувати спочатку через

В. п., потім пружньо).

з) В. п. – ноги нарізно, руки в сторони, м’яч в правій руці.

1 – 2 – передача м’яча попереду, в ліву руку прогнувшись в спині.

3 – 4 – теж саме передача м’яча позаду, в праву руку, прогнувшись в спині.

і) В. п. – ноги ширше плечей (або широка стійка), м’яч перед грудьми.

1 – 3 – пружньо нахил вперед, м’яч вперед.

4 – В. п.

к) В. п. – ноги ширше плечей (або широка стійка), м’яч перед грудьми.

1 – нахил вперед, торкнутись м’ячем лівого носка ноги.

2 – торкнутись середина, підлоги;

3 – торкнутись правого носка ноги.

4 – В. п.

4. Вправи для розвитку м’язів нижніх кінцівок:

л) В. п. -  ноги нарізно, м’яч вперед.

1 – підняти ліву ногу зігнути в коліні та торкнутись коліном м’яча.

2 – В. п.

3 – 4 – теж саме правою ногою.

м) В. п. – ноги нарізно, руки в сторони, м’яч в лівій руці.

1 – мах лівою ногою, передача м’яча під ногою в праву руку.

2 – В. п.

3 – 4 – мах правою ногою, передача м’яча в ліву руку.

н) В. п. – ноги разом, м’яч  перед грудьми.

1 – випад вліво,  м’яч вперед.

2 – В. п.

о) В. п. – ноги нарізно, м’яч  за головою.

1 – присід, м’яч вгору.

2 – В. п.

3 – 4 – теж саме.

п) В. п. – ноги разом, руки на поясі, м’яч лежить перед ногами.

1 – стрибок на двох ногах через м’яч вперед;

2 – поворот кругом (стрибком);

3 – стрибок вперед через м’яч;

4 – стрибком поворот кругом.

5. Вправа на розвитку гомілковостопного суглоба.

р) В. п. – ноги разом, м’яч під правим ліктем, ліва рука на поясі.

1– 2 – перекати на місці;

3– 4 – теж  саме.

6. Вправи на відновлення дихання.

В. п. – ноги разом, руки вздовж тулуба;

1 – 2 – руки через сторони-вгору – вдих;

3 – 4 – через сторони-вниз – видих.

8 хв.

Спина пряма.

Вправа виконується з максимальною амплітудою.

Для тих, хто працював з м’ячами:

а) В. п. – стійка ноги нарізно, м’яч в зігнутих руках перед грудьми.

1 – 2. Перекидання м’яча пальцями рук з лівої руки у праву.

3 – 4. Теж саме.

б) В. п. – стійка ноги нарізно, руки в гору з м’ячем.

1 – 2. Перекидання м’яча з лівої руки на праву.

в) В. п. – ліва нога вперед, м’яч у руках.

1. Підкидання правою рукою м’яча у гору з випрямленням руки.

2.Ловіння м’яча.

г) В. п. – стійка ноги нарізно, м’яч у руках.

1 – 4. Рух м’ячем навколо тулуба вправо.

5 – 8. Теж саме вліво.

д) В. п. – випад лівою вперед, м’яч у руках.

1 – 4. Рух м’ячем навколо стегна.

5 – 8. Теж саме – випад правою вперед.

є) В. п. стійка ноги нарізно, на пів присядці.

1 – 4. Перекладання м’яча з руки у руку між ногами зліва (змійкою).

5 – 8. Теж саме справа.

ж) В. п. – стійка на коліні лівої ноги.

1 – 4. Ведення м’яча правою рукою.

5 – 8. Теж саме лівою рукою.

з) В. п. – ноги нарізно, нахил тулуба уперед, м’яч у руках.

1 – 4. Перекат м’яча пальцями рук зліва між ногами (змійкою).

5 – 8. Теж саме з права.

5 хв.

Спина пряма. Робота пальцями рук.

Обов’язково зловити м’яч, не сходячі з місця.

II. Основна частина (25 хв.)

(показ виконання всіх дій з баскетбольним м’ячем, розмітка майданчика, історія розвитку гри баскетбол через презентації)

1.

1.1.Стійка баскетболіста: вихідне положення, із якого баскетболіст найбільш швидко може діяти без м'яча або з м'ячем.

Інструктування:   уявити  стійку.

Техніка: ноги широко розставлені та зігнуті в колінах, таз злегка  знизу. Тулуб трохи нахилено вперед, руки зігнуті в ліктьових суглобах.

1.2.Техніка тримання м’яча (мал. 1), розповідає про його вагу та розміри. Інструктує як вияснити чи м’яч  добре надутий (мал. 2).

ТБ. Кидати м’яча товаришу, або передавати його іншому гравцю якщо той в цей момент відволікся і на бачить – забороняється.

1.3. Види передач мяча:

Передача двома руками від грудей – основний спосіб, що дозволяє швидко і точно направляти м'яч партнеру на близьку чи середню відстань в ситуації відсутності щільної опіки суперника (рис. 3).

В. п. – стійка гравця, володіючого м'ячем.

Передача однією рукою від плеча дозволяє точно передати м'яч партнеру як на близьку, так і на значну відстань (рис. 4).

В. П. – стійка гравця, володіючого м'ячем, однойменна з рукою, яка виконує передачу, нога попереду. При передачі на велику відстань положення ніг змінюється.

1.4. Ведення м'яча – прийом техніки нападу, що дозволяє баскетболісту маневрувати з м'ячем по майданчику з великим діапазоном швидкостей і напрямків руху (рис. 5).

У вихідному положенні гравець після оволодіння м'ячем знаходиться в стійці нападаючого, для ведення правою рукою – права нога позаду, для ведення лівою – ліва ззаду. Маса тіла при цьому рівномірно розподілена на обидві ноги. П'ятка опорної ноги або п'яти обох ніг, якщо кожна з них може бути використана як опорна, незначно підняті над майданчиком. Спина злегка округлена. Руки зігнуті і утримують м'яч на рівні грудей або пояса, кисть дальньої від суперника руки розташована ззаду-к

1.5 Кидок двома руками від грудей (штрафний кидок) в сучасному баскетболі застосовується вкрай рідко і головним чином для атаки кошика з далеких дистанцій або в жіночому баскетболі. (рис. 6)

1.6.Кидок однією рукою від голови (зверху) – основний кидок в баскетболі для влучання у кошик з близької, середньої або дальньої дистанції, а також з лінії штрафного кидка. Причому з місця цей кидок у грі застосовується в більшій мірі лише для реалізації штрафного. В основному він виконується в стрибку (рис. 7).

1.7. Кидок в русі після виконання подвійного кроку – найбільш ефективний прийом для завершення атаки кошика з близької відстані. Кидок виконується від плеча або від голови правою рукою або лівою рукою – після оволодіння м'ячем в русі після ведення або передачі партнера (рис. 8).

1.8. Розмітка баскетбольного майданчика (Рис.9).

Баскетбо́л (англ. basketball від basket - «кошик» і ball - «м'яч»;

Баскетбол – спортивна командна гра з м'ячем, який закидують руками в кільце із сіткою (кошик), закріпленою на щиті на висоті 3 метри 5 сантиметрів (10 футів) над майданчиком. Баскетбол є олімпійським видом спорту.

Грають дві команди по 5 осіб на майданчику 28×15 м. На коротких сторонах майданчика укріплені на щитах на висоті 305 см «кошики» -  металеві кільця діаметром 45 см з мотузяною сіткою без дна. Переможцем визнається команда, якій вдалось більше число разів закинути м'яч у «кошик» супротивників. Тривалість гри – чотири періоди по 10 хвилин, з двохвилинними перервами між першою та другою і третьою й четвертою чвертями, та великою перервою у 15 хвилин між другим та третім періодом. В Національній баскетбольній Асоціації гра триває 48 хвилин і розбивається на 4 чверті.