Тема: Планета на кінчику пера
Мета:
Обладнання: мультимедійний пристрій ( ноутбук , проектор,інтерактивна дошка),калькулятори, планшети з підключенням до мережі Інтернет.
Методичні матеріали: презентація, картки-завдання для практичної роботи,
ХІД уроку
І. Організаційний момент
Привітання, пояснення теми та плану роботи на урок ( евристична бесіда). Демонструється ролик «Розміри Сонячної системи», після перегляду якого дискусія за питаннями:
Після дискусії пропонується обговорити з учнями розміри різних тіл макро- та мегасвіту. Учні приходять до висновку: щоб уявити розмір тіла, його потрібно порівняти з іншим тілом.
План уроку обговорюється з учнями (написан на дошці)
ІІ. Актуалізація опорних знань
Оцінювання роботи учнів.
Виконання вправи на LearningApps.org. (відповідають по черзі)
Питання до вправи.
Відповісти, чи вірне ствердження.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Мульфільм «38 попуг»
Вчитель пропонує порівняти розмір Землі з тілом, розміри якого людина може уявити (наприклад, 9-поверховий дім).
Проблемна задача: скільки будинків може вмістити Земля?
Ключові питання:
IV. Розв’язання задачі. (Колективне рішення проблеми)
Хвилинка релаксації Перегляд відеоролику «Нептун»
V. Робота в групах
Вчитель пропонує порівняти розміри відомих космічних тіл (планети Сонячної системи) та земних об’єктів. Клас розподіляється на групи 3-5 учнів , кожна група отримує картки-завдання. Користуючись планшетами, учні знаходять необхідну інформацію та розв’язують задачі. Після виконання роботи, група презентує свою роботу за планом: тема роботи, план виконання, отримана відповідь.
Рефлексія (перегляд ролику «Астрономічна сенсація»)
Учні обговорюють,як вони розуміють тему уроку: планета на кінчику пера.
Після обговорення вчитель пропонує виконати перевірочну вправу у сервісі Quizizz.
Тестування Quizizz(тест). (20 питань на 20 секунд)
ПідсумокОцінювання. Домашнє завдання.
ЗАВДАННЯ ДЛЯ 2 ГРУПИ
Картавенко Дарина, Свиридюк Даша, Бабенко Оля, Лісенкова Настя, Васильєва Наташа, Ємельянов Вася.
Порівняти розміри Палацу Парламенту в Бухаресті
Радіус Землі |
|
Об’єм Землі |
|
Довжина Палацу |
|
Висота Палацу |
|
Ширина Палацу |
|
Об’єм Палацу |
|
Співвідношення об’ємів |
|
ЗАВДАННЯ ДЛЯ 1 ГРУПИ
Дебелий Влад, Дударєв Богдан, Осипчук Лілія, Ковальова Яна, Савченко Данило.
Радіус Землі |
|
Об’єм Землі |
|
Довжина сторони основи піраміди Хеопса |
|
Висота піраміди Хеопса |
|
Об’єм піраміди |
|
Співвідношення об’ємів |
|
Порівняти розміри піраміди Хеопса у Єгипті (до зняття облицювальних плит) та планети Земля
ЗАВДАННЯ ДЛЯ 3 ГРУПИ
Федорчак Данило, Созінов Саша
Порівняти розміри планети Земля та Місяця
Радіус Землі |
|
Об’єм Землі |
|
Радіус Місяця |
|
Об’єм Місяця |
|
Співвідношення об’ємів |
|
ЗАВДАННЯ ДЛЯ 4 ГРУПИ
Семьохін Ерік, Верба Данило
Порівняти розміри планети Земля та планети Меркурій
Радіус Землі |
|
Об’єм Землі |
|
Радіус Меркурія |
|
Об’єм Меркурія |
|
Співвідношення об’ємів |
|