Планування і реалізація трудових дій у власному побуті (догляд за рослинами, тваринами). Безпечні прийоми праці під час застосування інструментів та пристосувань. Ек

Про матеріал
Мета. Вчити планувати і реалізовувати трудові дії у власному побуті. Активізувати пізнавальну діяльність. Збагачувати активний словник. Розвивати мислення, пам’ять, уяву, дрібну моторику. Виховувати інтерес до живої природи. Очікувані результати навчання. - самостійно планує та реалізовує трудові дії у власному побуті (ремонтує книжки відомими способами; доглядає за рослинами і тваринами; готує нескладні страви за рецептами) ; - безпечно поводиться з найпростішими побутовими приладами у власному побуті; - самостійно робить припущення про потрібну кількість матеріалів для виконання простого завдання; - розмірковує над результатом власної діяльності та презентує її.
Перегляд файлу

25.09.2025. 

19 урок                        Українська мова

Тема. Однорідні члени речення, з’єднані сполучником і. «Мишка» (Олеся Мамчич).

Мета.  Поглиблювати і розширювати знання дітей про текст і речення.      Формувати поняття про сполучниковий зв'язок між однорідними членами речення. Розвивати вміння інтонаційно правильно читати речення з однорідними членами речення, ставити розділові знаки на письмі. Виховувати старанність.

Очікувані результати навчання.

Взаємодіємо усно

  •          систематизує та узагальнює необхідну інформацію;
  •          створює власне висловлювання на основі почутого/ побаченого/ прочитаного.

Досліджуємо мовлення

  •          вправно будує речення, зважаючи на мету висловлювання;
  •          поширює речення різними членами відповідно до комунікативної стратегії;
  •          обґрунтовує пунктограми (у межах вивченого) для правильного оформлення висловлення на письмі.

 

Хід уроку

І. Організаційний етап

1. Дзвоник всіх нас в клас позвав,

Працювати час настав.

Ось і ти часу не гай,

Працювати починай.

 2. Вправа «Усмішка».

Усміхніться один одному. Подумки побажайте собі та однокласникам успіхів. Мирного і щасливого дня!

3. Перевірка домашнього завдання.

- Чи всі виконали домашнє завдання?

- Що було задано?

Учні читають та коментують виконане завдання.

ІІ. Актуалізація знань.

1. Дайте відповіді на питання.

  •          Які члени речення називаються однорідними?
  •          Як вимовляються однорідні члени речення?
  •          Яким знаком розділяються однорідні члени речення?
  •          Які члени речення можуть бути однорідними?
  •          Чи можливо від одного однорідного члена речення поставити питання до іншого однорідного члена речення?
  •          Чи можуть бути однорідні члени речення словосполученням?
  1. Каліграфічна хвилинка.       

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Прочитайте речення. Назвіть однорідні члени речення. Що ви помітили: як можуть з’єднуватись однорідні члени речення?                                                                 Софія, Тарас читають журнал.                                                                        Софія і Тарас читають газету.                                                                                                                                                                                                          

ІV. Повідомлення теми і завдань уроку.

- Сьогодні на уроці ми будемо вдосконалювати знання про однорідні члени речення, а також дізнаємося, за допомогою якої частини мови вони можуть з’єднуватися між собою.

V. Вивчення нового матеріалу.

1. Розгорніть підручники на ст.35. Прочитайте і запам’ятайте правило. Зверніть увагу на розділові знаки під час поєднання однорідних членів речення сполучником і.

2. Вправа 2, ст.36. Спишіть поєднуючи однорідні члени речення сполучником і.

3. Вправа 3. Доповніть і запишіть речення. Визначте головні члени речення. Під час виконання завдання, користуйтеся зразком.

4. Вправу 4 та 6. Виконуємо усно.

VІ. Фізкультхвилинка.

5. Вправа 5. Запишіть до кожного речення схеми однорідних членів. Обведіть сполучник і одним кольором, коми – іншим.

6. Робота у зошиті з друкованою основою ст.19 - 20.

VІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.

 

- Яка була тема нашого уроку ?                                                                                      - Чого ми навчилися на уроці ?

 - Що вам сподобалося найбільше ?                                                                                -  Якими сполучниками з’єднуються однорідні члени речення?

- Чи ставиться кома перед сполучником і, якщо він з’єднує два  однорідних члени речення?

- З яким настроєм закінчуєте урок?

 

VІІІ. Домашнє завдання.

С. 37, впр. 6.  

 

 

doc
Додано
24 вересня 2025
Переглядів
121
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку