Площа фігур. Квадратний сантиметр

Про матеріал
Тема уроку: Площа фігури. Квадратний сантиметр Мета уроку: ознайомити учнів з новою величиною — площею як властивістю плоских фігур; вчити порівнювати предмети за площею способом накладання, «на око»; вправляти учнів в обчисленні виразів, які містять дію множення багатоцифрових чисел; вчити розв’язувати задачі на сумісні дії; розвивати логічне мислення; виховувати старанність у роботі. Обладнання: роздатковий матеріал, іграшка ведмедика, підручник, зошит
Перегляд файлу

Тема уроку: Площа фігури. Квадратний сантиметр

Мета уроку: ознайомити учнів з новою величиною — площею як властивістю плоских фігур; вчити порівнювати предмети за площею способом накладання, «на око»; вправляти учнів в обчисленні виразів, які містять дію множення багатоцифрових чисел; вчити розв’язувати задачі на сумісні дії; розвивати логічне мислення; виховувати старанність у роботі.

Обладнання: роздатковий матеріал, іграшка ведмедика, підручник, зошит

I. Організаційний момент

Гість прийшов сьогодні в клас,

Щоб послухати всіх нас,

Як умієм рахувати,

Віднімати й додавати.

Тільки гість у нас незвичний ,

Він у нас математичний.

 

- Сьогодні до нас завітав професор Мішаня Ведмежуйкін. Я розповіла йому, що в 2-А класі навчаються найрозумніші дітки і він прийшов аби в цьому переконатися.

 

ІІ. Контроль і закріплення знань учнів

1. Усна лічба

     + 2 = 20                      

    

   25 -                           = 11

 

   30 -               -             = ?

                     

             -                                 = ?

C:\Users\PC\Pictures\img025.jpg2. З'єднай відповідні прямокутники.

 

 

 

 

IІI. Вивчення нового матеріалу

1. Підготовча робота

• Порівняти площу кругів. Як можна це зробити?

— Порівняти площу двох кругів чи двох квадратів можна на око, іноді це роблять накладанням однієї фігури на другу.

Площі різних фігур чи многокутників з різними сторонами порівнювати важче.

• Групова робота.

У кожної групи — два прямокутники, різні за розміром. Вчитель пропонує порівняти площі двох прямокутників (перший прямокутник зі сторонами 4 см і 9 см, другий прямокутник зі сторонами 7 см і 5 см).

 

 

Під час обговорення вчитель звертає увагу дітей на те, що обидва прямокутники поділено на однакові квадратики, і пропонує полічити ці квадратики.

Отримуємо: I прямокутник — 36 квадратиків, II прямокутник — 35 квадратиків. Робиться висновок: площа першого прямокутника більша від площі другого прямокутника (36 > 35). Ми порівняли площі прямокутників, поділивши їх на однакові квадрати.

2. Первинне закріплення (№ 1,2 с.59)

3. Формування правила (№ 3 с.59)

- Давайте поміряємо довжину парти у долоньках. А тепер у дециметрах.

Які ще одиниці довжини ти знаєш? (мм, см, м, км)

При будь-якому вимірюванні треба вибрати мірку — одиницю вимірювання.

При різних мірках дістаємо різні відповіді. Тому порівнювати, додавати і віднімати величини можна тільки тоді, коли вони виміряні однаковими мірками.

4. Виміряй площу фігур (№4,5 с.60)

5. Вторинне закріплення (№1,2,3 с.62)

- Одиниця вимірювання площі фігури — квадратний сантиметр

6. Ознайомлення з іншими одиницями вимірювання площі. (№4-8 с.63)

7. Фізкультхвилинка

Всі піднесли руки - раз,

І навшпиньки став весь клас.

Два – присіли, руки вниз.

На сусіда не дивись.

Будем дружно ми вставати,

Щоб ногам роботу дати.

Хто старався присідати –

Може вже відпочивати.

IV. Розвиток математичних умінь учнів

1. Фронтальна робота над задачею № 9 с.64 за планом на дошці.

- На малюнку показано план квартири і позначена площа кожної з трьох її кімнат. Чому дорівнює площа всіх трьох кімнат?

2. Складання та вирізання

- Візьміть в конвертику завдання на жовтому папірці та папір білого кольору.

C:\Users\PC\Pictures\img026.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Самостійне розв’язання завдання.

- Візьміть, будь ласка, завдання з конвертика на зеленому папірці.

C:\Users\PC\Pictures\img027.jpg- Обведи зайвий малюнок у кожному рядку. Поясни свій вибір.

 

 

 

 

 

 

4. Гра “Обчислювальні машини”(№12 с.64)

- Розшифруй прізвище відомого письменника-казкаря, розмістивши відповіді у порядку спадання.

C:\Users\PC\Pictures\img028.jpg 

 

 

 

 

 

5. Математичний кросворд

1. Результат дії додавання. (Сума.)
2. Найкоротша відстань між двома точками, лінія … (пряма).
3. Парне число. (Шість.)
4. Одиниця вимірювання довжини. (Дециметр.)
5. Непарне число. (Сім.)
6. Число, яке додають. (Доданок.)
7. Одиниця вимірювання місткості. (Літр.)
8. Результат дії віднімання. (Різниця.)
9. Прилад для вимірювання та креслення відрізків. (Лінійка.)
10. Геометрична фігура. (Квадрат.)

V. Підсумки уроку.

1. Гра “Так чи ні”

(учні сигналізують картками)

1. Будь-яку фігуру потрібно міряти лише долоньками. (ні)

2. Одиниці вимірювання довжини — це: мм, см, дм, м, км. (так)

3. Порівнювати, додавати і віднімати величини можна тільки тоді, коли вони виміряні однаковими мірками (так)

4. 5 см + 5 дм = 10 дм (ні, 55см)

5. Одиниця вимірювання площі — квадратний квадратик. (ні, квадратний см)

6. 1 дм2 = 100 см2 (так)

7. 1 м2 = 100 см2 (ні, 100 дм2)

2. Слово вчителя

- Професор Мішаня Ведмежуйкін переконався, що в 2-А класі вчаться найрозумніші дітки. Він дуже дякує вам за урок та за ваші відповіді. Ви — молодці.

VІ. Домашнє завдання

№ 7-8 с.60

№10 с.64

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
16 лютого 2023
Переглядів
494
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку