Площа прямокутника.Площа квадрата.

Про матеріал

Даний матеріал буде корисним для проведення уроку математики у 5 класі за темою " Площа прямокутника. Площа квадрата".

Перегляд файлу

Конспект уроку  математики в 5 класі

Тема: «Площа прямокутника. Площа квадрата»

Мета уроку:

  • Вдосконалювати знання учнів про поняття степеня числа;
  • формувати навички обчислення площі прямокутника і квадрата;
  • формувати вміння застосувати дану тему при розв’язуванні задач практичного змісту;
  • формувати навички роботи з різними одиницями вимірювання площ.
  • Розвивати «математичну» мову,  увагу, логічне мислення, ерудованість, творчу діяльність, просторову уяву; відпрацьовувати  навички усної лічби;
  • Виховувати правила поведінки на уроці, охайність, культуру математичних записів, активність, спостережливість і працелюбність; показати важливість математичних знань у повсякденному житті.

Ключові компетентності :

  • Спілкування державною мовою  - міркувати, робити висновки, грамотно висловлюватися рідню мовою;
  • Математична компетентність  - проводити дослідження властивостей геометричних фігур; оперувати числовою інформацією,  розв’язувати задачі практичного змісту.
  • Уміння вчитися впродовж життя – усвідомлювати цінність нових знань і вмінь.

Тип уроку: узагальнення знань

Обладнання :  дидактичний матеріал, канцелярське  приладдя, рулетка,  роздатковий матеріал, телефони (планшети).

Хід уроку.

                                                               

І. Організаційний етап. Повідомлення теми, визначення мети та            очікувань від уроку              2 хв

Сьогодні на уроці ми з вами узагальнимо наші знання з розв'язування задач на знаходження площ прямокутника та квадрата, а також  з'ясуємо, де і як можна користуватися даними формулами у повсякденному житті.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Актуалізація опорних знань та вмінь. Інтерактивна вправа. 10 хв

 

Пригадаємо формули які вам зараз знадобляться:

- Як знайти  площу  квадрата?

- Формула для знаходження  площі прямокутника.

- В яких одиницях вимірюється площа?

-А в яких одиницях можна виміряти площу парти?

-А чому не можу в ?

-В яких одиницях краще вимірювати чи ? 

 

Інтерактивна вправа в сервісі Learning app  https://learningapps.org/6053987    

 

ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу (Робота в групах).

Осмислення, узагальнення і систематизація знань. ( Інтерактивні вправи.   Тестові завдання.)                25 хв

 

1.Клас ділиться на три групи ,за кольором обраного клеючого смайлика. По одному учневі з кожної групи вимірюють (разом) за допомогою рулетки розміри класної кімнати та кожна група приступає до розв`язування задач.

Задача 1

Для І групи

Скільки потрібно фарби для фарбування підлоги нашої класної кімнати, якщо на 1 м2  потрібно 220  г фарби?

Для ІІ групи

Яка  довжина  лінолеуму потрібна , щоб застелити підлогу нашої класної кімнати, якщо ширина лінолеуму 3 м?

Для ІII групи

Скільки потрібно пачок ламінату, щоб застелити підлогу нашої класної кімнати, якщо розміри ламінату 1200 х 150 мм , а одна упаковка - це 10 штук?

Задача 2.

Для I групи

Розрахуйте кількість грошей для фарбування підлоги нашої класної кімнати в два шари, якщо 3 кг банка фарби коштує 280 грн.

Для II групи 

Розрахуйте кількість грошей для покриття підлоги нашої класної кімнати лінолеумом, якщо 1 м2 коштує 540 грн.

Для III групи

 Розрахуйте кількість грошей для покриття підлоги нашої класної кімнати ламінатом, якщо 1 м2 коштує 870 грн.

(Перемагає група, котра першою зробить всі підрахунки)

2.Фізкультхвилинка.

                                             Щось не хочеться сидіти,

                                             Треба трохи відпочити.

                                             Руки вгору, руки вниз,

                                             Руки в боки, руки так,

                                             Руки вгору, як вітряк.

                                             Вище руки підніміть

                                             І спокійно опустіть.

                                             Плесніть, діти, кілька раз.

                                             За роботу, все гаразд!

 

 3.Виконуємо тест на платформі Всеосвіта https://vseosvita.ua/u.27ct3

 за допомогою мобільних телефонів.

ІV. Підведення підсумків уроку. Рефлексія 6 хв

1.Даємо відповіді на питання:

Де використовується вимірювання площ?

Чи потрібно вивчати дану тему?

Для чого потрібно вивчати дану тему?

У яких професіях використовуються шкільні  математичні знання з даної теми?

Що вам найбільше сподобалося на уроці?

Який ремонт підлоги класу буде найдешевшим ? Найдорожчим?

2.Рефлексія (Кожен учень приклеює свій смайлик , який отримав при розподілі на групи до відповідної колонки запису на дошці)

БУЛО ЦІКАВО

ДІЗНАВСЯ ЩОСЬ НОВЕ

БУЛО СУМНО І НЕЗРОЗУМІЛО

V. Домашнє завдання 2 хв

 

  1. Повторити формули площ.
  2. Обчислити площу свого будинку.
  3. Складіть та розв'яжіть задачу, в якій було б обчислення кількості матеріалів та коштів на ремонт вашої кімнати.
  4.  Виконати завдання за посиланням https://learningapps.org/6638423

 

 

Електронні ресурси

  1. https://learningapps.org/6053987
  2.  https://learningapps.org/6638423
  3. https://vseosvita.ua/u.27ct3
  4. http://yakistosviti.com.ua/userfiles/file/2020_ZBIRNYK-STEM-TYZHD.pdf

 

 

 

 

docx
Додано
26 листопада 2023
Переглядів
370
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку