Площа прямокутника та квадрата. Одиниці вимірювання площі.

Про матеріал
Узагальнити знання учнів про площу прямокутника та квадрата. Пригадати одиниці вимірювання площ, формули площі квадрата та прямокутника. Завершити формування вмінь і навичок розв’язування задач, що передбачають застосування набутих знань.
Перегляд файлу

 

C:\Users\Людмила\Desktop\цифри\0001-001-Otkrytoe-zanjatie-Vvedenie-v-dopolnitelnuju-obrazovatelnuju - копия.jpg 

 

 

 

КОНСПЕКТ

 УРОКУ

математики

 

для 5 класу

 

«Площа квадрата і прямокутника. Одиниці обчислювання площ»

 

 

 

Урок

з мультимедійним

супроводом та груповими формами роботи

 

 

 

 

 

з досвіду роботи

вчителя математики

                                                              Дарницького району міста Києва                                                                          

                                                              Тихонової Ольги Олександрівни

 

 

 

 

Київ

 

Урок математики у 5 класі

 

Тема : площа прямокутника та квадрата. Одиниці вимірювання площі.
Мета : узагальнити знання учнів про площу прямокутника та квадрата.
Пригадати   одиниці вимірювання площ, формули площі квадрата та     прямокутника.  Завершити формування вмінь і навичок розв’язування задач, що передбачають застосування набутих знань.
Вчити аналізувати, виділяти головне, порівнювати, узагальнювати, сприймати та перероблювати нову інформацію, застосовуючи її на практиці, в задачах.  Навчати інтерактивному спілкуванню: постійній активній взаємодії з вчителем та товаришами по класу, співнавчанню та взаємонавчанню.

Тип : перевірка та корекція знань, навичок і вмінь учнів.

Провідна технологія: інтерактивна технологія, мультимедійний супровід.

Інтерактивні методи і прийоми:  кооперативне навчання, інтерактивна вправа «Навчаючи – учусь», «Мозковий  штурм», математичне лото.

 Обладнання та матеріали: ноутбук, проектор, мультимедійна презентація, підручник А.Г. Мерзляк, В.Б. Полонський, М.С. Якір  «Математика 5 клас» .
Структура.

І. Мотивація навчальної діяльності. Перевірка домашнього завдання.

 ІІ.Узагальнення знань, умінь, навичок.

 ІІІ. Рефлексія.

ІV. Підсумок уроку, домашнє завдання

 

 

Епіграф уроку
Мало мати гарний розум,   головне – добре  його застосовувати.

                                                                                        Рене Декарт
                                                    Хід уроку.   

І. Мотивація навчальної діяльності. Перевірка домашнього завдання.

1). Організаційний момент.
 Кожному з Вас для того, щоб отримати дозвіл почати роботу потрібно назвати один з термінів, одиниць вимірювання площ, які вивчали на попередньому уроці

2). Мозковий штурм.

 Повторення в класі необхідно провести швидко за допомогою інтерактивної дошки, звернув увагу на одиниці вимірювання площі: ар та гектар. Дані одиниці вимірювання площі використовується для вимірювання площ земельних ділянок. 

  а) Одиниці вимірювання площ

  б) Залежність між одиницями площ

 

в) Як знайти площу квадрата? Як знайти площу прямокутника?

 

г) Що таке  одиничний квадрат

     

3). Перевірка домашнього завдання.

а) Взаємоперевірка з дошкою № 576

48 : 8 = 6 (см)

48 • 6 = 288 (см 2)

Відповідь: S = 288 см 2

б) Дайте відповіді на питання № 578

Скільки сантиметрів дорівнює одна сторона прямокутника?

Скільки сантиметрів дорівнює друга сторона прямокутника?

Чому дорівнює площа прямокутника?

Одиниці вимірювання площі вашого прямокутника?

в) Математичне лото


15 см2


 


125


6 а


81 см2


 


25 см2


100 а


 


16 см2


1


 


40


6 см


 



Вам роздано картки для гри (ось такої форми). Ви, відповідаючи на зачитане мною запитання, закреслюєте в своїй картці правильну відповідь. Після гри ми оцінимо засвоєння вами даної теми за допомогою взаємоперевірки.

Питання для лото

1.Яка площа квадрата зі стороною 9 см?

2.Яка площа прямокутника зі сторонами 5 см і 3 см?

3.10 га = ? а

4.Периметр квадрата 20 см. Знайдіть його площу.

5.Площа прямокутника 126 см2, його довжина – 21 см. Знайдіть ширину

прямокутника.

6.Знайдіть значення виразу: 102 : 25 + 62

7.Знайдіть значення виразу: х2 • 2 – 48, якщо х = 5

8.600 м2 = ? а

9.Розв'яжіть рівняння: 8 •х – 62 = 302 + 82

10.Квадратна ділянка має довжину та площу, які виражені однаковим числом.

Знайдіть сторону цієї квадратної ділянки

ІІ. Узагальнення знань, умінь, навичок
Задача 1. Знайти площу квадрата, якщо одна з його сторін дорівнює 16 м.
Задача 2. Заповніть пусті клітинки таблиці: (а, b – сторони прямокутника, Р – периметр, S - площа)


а


b


Р


S


4 см


9 см


 


 


 


7 м


 


35 м 2


6 дм


 


26 дм


 


 


4 мм


 


16 мм 2

 

Задача 3. Вимірявши прямокутний коридор з’ясувалося, що одна сторона 12 м, а друга на 3 метри менша. Скільки необхідно фарби для підлоги, якщо на 1 м2 витрачається 120 грамів.

 

Задача 4. Для ремонту кімнати відпочинку, яка має форму квадрата, виділили 40 м2 ковроліну. Чи вистачить матеріалу, якщо периметр кімнати 24 м?

 

Задача 5.  Площа території дитячого садочка прямокутної форми 32 га, її довжина – 800 метрів. Скільки метрів паркану необхідно для встановлення огорожі?

Фізхвилинка «Музична пауза»

 https://youtu.be/T9-CnfdD340?t=2   Виконання певних вправ під музику.

Інтерактивна вправа «Навчаючи – учусь»

І група «Рівні фігури – рівні площі»: учні отримали моделі прямокутників. Треба    знайти рівни фігури і визначити площу

Які фігури називаються рівними?

Які площі мають рівні фігури?

 

Висновок:

Рівні фігури мають рівні площі.

ІІ група «Рівновеликі фігури»: учні отримали моделі двох прямокутників,    які мають рівні площі. Довести це.

1.Які фігури називаються рівновеликими?

2.Які площі мають рівновеликі фігури?

                                                       

Висновок.

Після закінчення обговорення розв’язання задач, можна записати домашнє завдання і перейти до підсумків уроку та постановки задач на самонавчання та наступні уроки

  ІІІ. Рефлексія
Сьогодні ми…..
Мені потрібно ще попрацювати над….
Я зрозумів…
Мені сподобалося…..
Я пишаюся….                                                                            
                                                                                          

ІV. Підсумок уроку, домашнє завдання
§ 21 № 585, 587

Яке поняття ми закріпили сьогодні на уроці?

Як знайти площу прямокутника?

За якою формулою знаходиться площа квадрата?

В яких одиницях вимірюється площа?

Де вам знадобляться ваші знання?

Які професії використовують обчислення площ у своїй роботі?

Чи обчислюємо ми площу ділянки в побуті? Де саме?

docx
Додано
7 травня 2023
Переглядів
526
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку