Побутова година. Аплікація з ватяних дисків "Сніговик".

Про матеріал
Розробка виховного заходу, під час якого діти мають можливість поринути на кілька хвилин у чудову зимову казку, і разом з тим актуалізувати свої знання та уявлення про зимові розваги та природу взимку. Є чіткий план послідовності виконання аплікації, правила поводження з ножицями, клеєм. Побутова година розрахована на учнів 1-2 класів.
Перегляд файлу

Побутова година.

Тема: Аплікація з ватяних дисків. Сніговик.

Мета: актуалізувати знання учнів про  ознаки зими, зимові розваги; поглиблювати знання й уміння з аплікаційних робіт; розвивати творчі здібності, увагу, дрібну моторику пальців рук; зв’язне мовлення учнів; виправляти мовленнєві недоліки; виховувати естетичний смак, охайність роботі.

Обладнання: ілюстрації на тему «Зима. Зимові розваги», зразок аплікації сніговика, ватні диски, картон, папір, ножиці, клей, серветки, презентація «Зима»

Хід заняття:

1.Орг. момент.

2.Вступна бесіда

- Яка зараз пора року?

- Назвіть зимові  місяці.

- Назвіть ознаки зими.

- Чи любите ви зиму? Чому?

- Що люблять робити взимку всі діти?

- Отже, зараз до нас завітала сніжна холодна пухнаста і біла чарівниця зима. Вона вкриває дерева, річки і поля білим снігом. На будинки одягає білі шапки. Землю покриває білою ковдрою. Вода в річках замерзає і вкривається льодом. Взимку може хурделити, а може навіть і йти дощик. Всі готуються до зими: птахи, звірі, рослини. Люди, виходячи на вулицю одягаються тепліше. А діти із задоволенням катаються на санках, лижах, грають в сніжки, ліплять сніговиків. Як же весело гратися на вулиці взимку!

Перегляд презентації.

Д/гра «Чого не буває взимку» .

Коли ТАК – плескаємо в долоні, НІ – тупочемо ніжками.

- Взимку шуби вдягаємо?

- Гриби збираємо?

- Лижі будем діставати?

- А в річці плавати та загоряти?

- Красуню – ялинку прикрашаємо?

- А в сніжки граємо?

- Сніговика ліпимо?

3. Повідомлення теми та завдань заняття.

- Відгадайте загадку:


Мене не виховували,

Зі снігу зліпили,

Замість носа спритно

Вставили морквину.

Очі - вуглинки,

Губи - сучки,

Холодний, великий.

Хто я такий?

Хто ж він такий? (Сніговик).


- Отож, сьогодні ми з вами будемо виготовляти сніговика.

4. Розгляд та аналіз зразка.

- Подивіться уважно і скажіть, з чого виготовлений цей сніговик?

- Як ви думаєте, що будемо робити спочатку?

- Назвіть всі необхідні для роботи матеріали та предмети.

5. Інструктаж з техніки безпеки

 Передавай ножиці лише в закритому вигляді.

 Тримай ножиці лезом донизу.

 Працюй ножицями, сидячи за партою.

 Під час роботи з ножицями стеж, щоб пальці були якнайдалі від леза.

 Клей треба наносити пензликом.

 Закінчивши роботу, клей потрібно щільно закрити.

 Залишки клею витирай серветкою.

Фізкультхвилинка.


Ой летять, летять сніжинки

(Діти бігають по килиму)

На будинки, на ялинки

(Кружляють)

На дороги, на поля –

Біла – біла вся земля.

(Присідають)


6. Пояснення послідовності виконання роботи.

1. Розміщаємо на картоні всі елементи сніговика.

2. Починаємо по черзі приклеювати (спочатку нижню частину тулуба, потім середню, а потім найменшу- голову сніговика)

3. Приклеюємо решту елементів (шапочку, руки, ніс,очі , рукавички)

4. Прикрашаємо аплікацію снігом із вати, вирізаними сніжинками.

7. Практична робота.

Допомога педагога при необхідності (звучить музика )

         Демонстрація виробу.

8. Підсумок.

 

docx
Пов’язані теми
Позашкільна освіта, Виховна робота
Інкл
Додано
1 січня
Переглядів
47
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку