Подорож по країні "Математика".
Урок - подорож по "Країні Математика".
Тема: Склад числа 5. Порівняння чисел у межах 5. Пʼятикутник.Попереднє і наступне числа. Монети номіналом
"1к.", "2к.", "5к.".
Мета: - ознайомити учнів зі складом числа 5, пʼятикутником,монетоюноміналом "5к.
".закріпити вміння учнів порівнювати числа в межах 5; вправляти учнів у використанні слів "попереднє" і"наступне" числа; розвивати критичне мислення, увагу; виховувати любов до казки, культуру поведінки.
формування основних компетентносейі, вміння учнів застосовувати набуті знання до розв'язування задач і вправ у нестандартних ситуаціях;
розвивати логічне мислення учнів, увагу, пам'ять, швидкість реакції, допитливість, кмітливість, вміння знаходити вихід у складних ситуаціях; виховувати цікавість до предмету; сприяти згуртованості учнів; виробляти навички змістовного проведення вільного часу.
Обладнання: вірші, веселі задачі, малюнки, геометричні фігури, запис на дошці.
Хід уроку.
1.Орг. момент.
Привітання.
Стали, діти, всі рівненько, Посміхнулися гарненько.
Настрій на урок взяли,
И працювати почали.
2.Повідомлення теми та мети уроку.
1. Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми будемо подорожувати по казковій Країні. Яка це Країна - відгадайте самі.
2. На якому транспорті ми будимо подорожувати? Всі знають правила дорожнього руху, та правила поведінки в громадському транспорті?
Загадка: Швидко мчить, бо поспішає,
Пасажирів підбирає.
І хвилинка у хвилинку.
Ix доставить на зупинку. (Автобус)
3.Робота за темою урока.
1. - Щоб відправитися в подорож, треба купити квитки.
Квиток коштує 5к. (робота в групах, кожна група одержує набір монет і збирає 5к.
(2, 2, 1; 1,1,1,1)
2. - Щоб завести автобус, треба вірно вставити числа;
1, 2, _,_, 5; 1,_,_,_,5; 1,_, 3, __, 5.
3. - Автобус заведений. Рахуємо в зворотньому напрямку (10- 1) і поїхали.
4. - Треба порахуватися (5 учнів з цифрами).
Скільки учнів? (5)
Яким стоїть .............?
Яке число попереднє?
А щоб дорога була рівненька треба добре написати цифри 4 і 5.
Написання цифр 4 і 5 в зошитах.
9. Зупинка " Веселинка"
- Щоб не заважати героям "Казкової Математики", візьмемо "математичні віяла" і відповіді будемо показувати за їх допомогою.
2 грибочки білка швидко, принесла в своє дупло.
А в дуплі в неї раніше, З грибочки вже було.
А тепер ви покажіть нам,
Скільки всіх грибочків там?
Круть 5 зернинок приніс до хати,
Вертю вдалося лише 2 відшукати.
Полічіть, любі малята,
Скільки зернин знайшли мишенята?
По дорозі зайчик біг, Ніс 5 яблук на пиріг.
1 впало, покотилось,
Скільки яблук залишилось?
Хто з вас знає казочку
Про червону шапочку?
Якось вона до бабусі йшла, 5 пиріжків несла.
Раптом вовк її зустрів, 12 пиріжків зʼїв.
Хто з вас, дітки, підрахує, Скільки пиріжків бабуся скуштує?
- А, взагалі, як закінчилася казка?
IV.
Підсумок уроку.
- Багато ще є зупинок у цій казковій країні. Але час наш вийшов. Треба повертатися. А тут нас чекає журналіст.
Запитання журналіста.
По якій країні ви подорожували?
На яких зупинках зупинялися?
Що вам найбільше сподобалося?
Назвіть склад числа 5.