Розширити знання дітей про різноманітність звірів у природі, їх пристосування до зміни умов життя; розвивати мислення, зв'язне мовлення, допитливість; виховувати бережливе ставлення до звірів.
ПОДОРОЖ У ГОРИ МЕДОБОРИ
Природознавство
З клас
Класовод: Фафруник Л.І.
Тема: Звірі
Мета:
Розширити знання дітей про різноманітність звірів у природі, їх пристосування до зміни умов життя; розвивати мислення, зв'язне мовлення, допитливість; виховувати бережливе ставлення до звірів.
Обладнання:
План-карта, путівки, індивідуальні картки для опитування, ребуси, малюнки із зображенням звірів, ілюстрації Медоборів.
Хід уроку:
І. Установчо-мотиваційний стдн.
(задоволення)
- Я бажаю, щоб такий настрій був у вас до кінця уроку.
ІІ. Організаційна частина.
- Сьогодні ми продовжимо подоррж у незвіданий світ природи.
Відправимось у гори Медобори, які знаходяться у Під волочиському і
Гусятинському районах.
Щоб вирушити у подорож(треба придбати путівки. Отримати можна їх тільки тоді, коли дасте відповіді на запитання.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
IV. Робота з календарем природи.
V. Подорож у Медобори
V
--
Загадки:
3. Біла латка, чорна латка, по дереву скаче. (Сорока).
- Як назвати їх одним словом?
1 зупинка Запитальна
Перевірка домашнього завдання.
Робота з індивідуальними картками (3 учні).
№1
1). Які птахи відлітають першими? Чому?
2). Яких птахів називають перелітними?
№2.
1). Яких птахів називають зимуючими?
2). Хто зимує з нами? (Вказати за малюнками).
№3.
1). Який зовнішній вигляд шишкаря?
2). Коли з'являються пташенята в шищкарів?
Усне опитування по темі "Птахи". Оцінювання відповідей:
Підсумок:
Що повинні ми робити, щоб птахам легше було перезимувати?
Хвилинка - цікавинка.
Цікаві повідомлення про птахів учнями.
- По дорозі до другої зупинки знову є знак. Що він означає? Ребуси: (дод. №2).
- Якщо відгадаємо ребуси, то дізнаємось, хто заховався у рукавичці.
(Знайшли по дорозі).
2 зупинка Допитливих*
Повідомлення теми і мети уроку.
- Як поділити їх за способом живлення?
Робота в групах.
Підготувати розповіді про всеїдних, хижих і травоїдних звірів. (На основі тих знань, що одержали на попередніх уроках). Представники груп по черзі розповідають про звірів. Доповнення вчителем.
Фізкультхвилинка.
Робота з підручником.
Опрацювання статті "Звірі".
Конкурс "Гостре око".
Дібрати звірям з рукавички хвости. (Робота в парах).
Хвилинка-цікавинка.
Для чого звірям хвости.
З зупинка Недобори.
- У Медоборах можна зустріти козулю, дику свиню, лося -дуже рідко.
З хижих звірів лисиця, ласка, борсук, куниця, тхір.
VI. Розповідь про Червону книгу.
Тих звірів, котрих є дуже мало, занесено до Червоної книги.
Червоний колір - сигнал тривоги, що наближається якась небезпека. Ця книга незвичайна. Аркуші можна виймати, або перекладати з одного місця на інше.
-
У Червоній книзі встановлено 4 категорії:
Продовження роботи з підручником.
( Читання про тварин, які охороняються законом і про Червону книгу).
VII. Підсумок уроку.
VIII. Домашнє завдання.
Підготувати розповідь про звірів.