Конспект заняття з математики
Тема. Подорожуємо з казкою.
Мета: вчити дітей порівнювати предмети за висотою, розкладати предмети в порядку зростання (великий- малий, короткий - довгий); закріпити знання про частини доби (ранок, день, вечір, ніч);
Розвивати увагу, пам’ять, мислення;
Виховувати бажання виконувати дидактичні вправи та ігри.
Матеріал: зображення героїв казок, демонстраційний та роздатковий матеріал «Частини доби»
Хід заняття
Ⅰ. Організаційна частина
Доброго ранку! – Небо блакитне.
Доброго ранку ! - Діти привітні.
Доброго ранку тобі і мені.
Доброго ранку усім на Землі.
- До нас завітав гість. Хто це? (Колобок)
Сьогодні ми з вами завітаємо до казки «Колобок».
Ось у нас на дошці є герої з якими ми будемо мандрувати. Оберіть героїв, які нам потрібні для подорожі казкою.
Давайте порахуємо скільки героїв у цій казці. У цьому нам допоможуть загадки.
Ⅱ. Основна частина
І так, щоб дізнатися, кого зустрів колобок відгадайте загадку.
Влітку сіренький,
А взимку біленький,
Довгі вуха має,
Швидко стрибає.
(Заєць)
- Першим зустрівся Колобку зайчик. Які у нього вуха? Які лапи?
- Щоб дізнатися, кого зустрів Колобок далі, відгадайте загадку.
Я сірий хижак лісовий,
Для звірів я дуже страшний.
Живу я в глибокій норі
Полюю і вию вночі.
(Вовк)
- Хто більший заєць чи вовк?
- Наступного Колобок зустрів…Загадка.
В теплій шубі зиму всю
Лапу смачно я смокчу.
Сплю під пісню хуртовини
Аж до весняної днини.
Полюбляю їсти мед,
Звуся, звісно, я (ведмідь)
- То хто з тваринок найвищий?
Хто є високим, вищим і найвищим.
- Останнім кого зустрів Колобок є…. Загадка.
В темнім лісі проживає,
Довгий хвіст пухнастий має.
Їй на місці не сидиться.
Як зовуть її?
(Лисиця)
У вас на столиках є казкові герої. Викдадіть їх від найвищого до високого. Тобто спочатку має бути найвищий ведмідь потім вищий вовк і за ним висока лисичка, нижчий – зайчик.
Молодці! Ви впоралися з цим завданням. Але Колобок хоче попросити вас про допомогу. Допомогти втекти від Лисички. Розсадіть героїв на пенечки за їх розміром.
- Лисичка хитра і не відпускає Колобка. Тому треба виконати ще завдання. Складіть за розмірами геометричні фігури.
Молодці! І з цим завданням в впоралися!
- Погляньте на малюночок. Яка частина доби зображена? Світить сонечко – це день. А коли наші герої відпочивають? (Вночі) Коли втік колобок від Бабці? (Вранці)
Діти, а що ви робите зранку? Зарядку. Давайте і ми з вами зробимо зарядку.
Дидактична гра «Частини доби»
У кожного з вас на столиках є картинки. Подивіться уважно що там зображено. Розкладіть картинки відповідно до частини доби.
Молодці! Ви впоралися з цим завданням.
Ⅲ. Заключна частина
Заняття завершено.