Ходжа Насреддін
Мета уроку: - узагальнити й закріпити знання учнів про квіткові рослини та їх
різноманітність, показати екологічне та практичне значення;
-розвивати вміння працювати в групах проявляючи індивідуальність вміння висловлювати та відстоювати власну позицію;
- виховувати екологічну свідомість;
Обладнання: виставка малюнків «Покритонасінні рослини»
картки з завданнями, малюнки, ППЗ .
Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань.
Відкритий урок – гра
Покритонасінні – панівна група сучасних рослин
Хай ті, хто знає, розповість тим, які не знають…
Ходжа Насреддін
Мета уроку: - узагальнити й закріпити знання учнів про квіткові рослини та їх
різноманітність, показати екологічне та практичне значення;
- розвивати вміння працювати в групах проявляючи індивідуальність вміння висловлювати та відстоювати власну позицію;
- виховувати екологічну свідомість;
Обладнання: виставка малюнків «Покритонасінні рослини»
картки з завданнями, малюнки, ППЗ .
Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань.
Хід уроку:
І. Організаційний момент:
Учні об’єднуються в 3 групи й сідають за окремими столами.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності:
Зачитування притчі
Учитель. Одного разу Ходжа Насреддін зайшов до мечеті читати проповідь. «О миряни, - запитав він, - а чи знаєте ви, про що я буду розповідати?». «Не знаємо», - відповіли вони. «Якщо ви не знаєте, про що ж мені з вами розмовляти», - сказав він і пішов з мечеті. Другого дня , коли він прийшов до мечеті і звернувся до людей з тим самим запитанням, вони відповіли: «Знаємо!». «Якщо ви знаєте, то про що мені з вами розмовляти?» - відповів Ходжа і знову пішов. На третій день миряни відповіли: «О шановний, деякі знають, про що ти розповідатимеш, інші - ні». «Тоді, - сказав Ходжа, - хай ті, хто знає, розповість тим, які не знають». І ми сьогодні зробимо так само.
Розминка : показ презентації квіткових рослин (10 слайдів)ППЗ. Завдання учнів назвати рослину та родину до якої вона належить.
ІІІ. Актуалізація опорних знань:
Вікторина «так» - «ні»:
1.Покритонасінні мешкають лише на суходолі;-
ІV. Перевірка та узагальнення знань:
Конкурс 1 «Знайдіть помилку»
Кожна команда повинна знайти помилку на малюнку-схемі будови квітки та виправити її (3 бали)
Конкурс 2 «Ознаки однодольних та дводольних рослин»
Кожна команда отримує картку відповідей де знаком «+» відмічає клас родин, для якого твердження буде правильним (1 бал за правильну відповідь)
Конкурс 3 «Зайва рослина»
Кожна команда отримує картки із завданнями :де необхідно з’ясувати, до якої родини належать перераховані рослини, визначити зайву рослину та обґрунтувати причину за якою її виділили.(3бали)
Конкурс 4 «Відгадайте загадки…»
Команди відгадують рослину, про яку йде мова в загадці, називають родину, до якої вона належить, розповідають ознаки родини, називають представників та їх значення. Оцінка за відгадку -2 бали, розповідь-3 бали;
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Конкурс 5 « Бліц - турнір»
Кожна команда за одну хвилину має дати якомога більше відповідей.
За кожну правильну – 1 бал.
Конкурс 6 «Рослини Червоної книги»
Учні мали випереджаюче завдання підготувати розповідь про одну з рослин Червоної книги України. Оцінка - 10 балів.
V. Підсумки уроку:
1.Поки журі підбиває підсумки конкурсів, учні роблять висновок:
- Чому покритонасінні рослини є панівною, найбільш високоорганізованою та розповсюдженою групою рослинного світу?
2. За загальною кількістю балів журі визначає команду-переможницю.
3. Кожна команда оцінює участь своїх гравців:
І-місце -12 балів, ІІ- місце – 11 балів, ІІІ- місце – 10 балів;
VІ. Д/з:
- повторити параграфи 47-54;
- випереджаюче завдання підібрати цікавинки про гриби;
- підготувати кольорові малюнки їстівних (1 варіант)
та отруйних (2 варіант) грибів;