Твірна тканина на верхівці пагона. Твірна тканика ( камбій), забезпечує ріст стебла у товщину
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Стрижнева коренева система складається з одного головного та безлічі бічних коренів. Така коренева система є у кульбаби, щавлю, моркви, буряків. Мичкувата коренева система утворена придатковими (додатковими) та бічними кореннями приблизно однакових розмірів. У такій кореневій системі головний корінь не розвинений чи відмирає. Мичкувата коренева система є у жита, кукурудзи, цибулі, подорожника.
Номер слайду 10
Площа розповсюдження коренів зазвичай значно більша за ту, яку займає надземна частина рослини. Кукурудза, наприклад, розміщує свої корені в ґрунті на 1 метр в усі боки. Ступінь галуження коренів теж дуже великий. Науковці підрахували, що довжина всіх коренів добре розвиненої рослини жита сягає 600 км!Як ви вважаєте, чому так відбувається? Які переваги надає рослинам така велика коренева система?
Номер слайду 11
Поділіться своїми думками. У верблюжої колючки корені дуже довгі — 20 м і більше. Як ви вважаєте, навіщо це? Які переваги вони надають рослині?https://learningapps.org/4247591 Зони кореня
Номер слайду 12
Мета: ознайомитися з будовою кореня, навчитися відрізняти види коренів і типи кореневих систем. Обладнання й матеріали: живі рослини з різними типами кореневих систем, гербарні зразки, світлини видозмін коренів, лупа. Хід роботи1. Розгляньте зовнішню будову кореневої системи запропонованих рослин, гербарних зразків або їхнього зображення на світлинах.2. Знайдіть головний, додаткові та бічні корені.3. Визначте рослини зі стрижневою та мичкуватою кореневими системами.4. У запропонованих рослин розгляньте видозміни кореня.5. Складіть таблицю, що містить інформацію про видозміни кореня, їхні функції та приклади рослин.6. Зробіть висновки.
Номер слайду 13
Під впливом умов навколишнього середовища корені, крім своїх основних функцій, можуть виконувати деякі інші. Це призводить до зміни їх зовнішньої та внутрішньої будови та виникнення видозмін.
Номер слайду 14
1. Для чого Покритонасінним рослинам потрібні великі поверхні коренів?2. Як різні тканини допомагають рослинам пристосовуватися до життя на суходолі?3. Доведіть, що будова кореня рослин відповідає тим функціям, які він виконує.4. Яких переваг надає покритонасінним рослинам здатність до видозміни коренів?