Поняття персонального навчального середовища

Про матеріал
Інформаційне середовище, яке створює навколо себе людина з метою задоволення власних навчальних потреб та досягнення відповідних навчальних цілей, має назву персонального навчального середовища. Використовуючи персональне навчальне середовище, користувач створює свою персональну мережу, вузлами якої можуть бути люди, інформаційні матеріали тощо.
Перегляд файлу

Тема: Поняття персонального навчального середовища. Використання інтернет-середовищ для створення та публікації документів.

Мета:

  • навчальна: ознайомити учнів з поняттям персонального навчального середовища; навчити використовувати інтернет-середовища для створення та публікації документів;
  • розвиваюча: розвивати логічне й алгоритмічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
  • виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.

Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, презентація уроку, електронні матеріали

Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу до уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Пригадай:

  1.        Як створювати закладки у браузері?
  2.        Якими сервісами Google ви користувалися?

III. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовується проектор, та матеріал підручника)

Що таке персональне навчальне середовище?

Інформаційне середовище, яке створює навколо себе людина з метою задоволення власних навчальних потреб та досягнення відповідних навчальних цілей, має назву персонального навчального середовища.

Використовуючи персональне навчальне середовище, користувач створює свою персональну мережу, вузлами якої можуть бути люди, інформаційні матеріали тощо.

Як у персональному навчальному середовищі застосовують хмарні технології?

Хмарні технології – це інформаційні технології, що передбачають віддалене опрацювання та зберігання даних.

Хмара – це деякий сервер або мережа розподілених центрів опрацювання даних, де зберігаються дані та програми, які використовують користувачі за допомогою глобальної мережі.

У чому зручність користування хмарними технологіями:

  • не потрібні потужні комп’ютери;
  • менше витрат на придбання програмного забезпечення та його систематичне оновлення;
  • необмежений обсяг збереження даних;
  • доступність із різних пристроїв і відсутність прив’язки до робочого місця;
  • забезпечення даних від втрат і виконання багатьох видів навчальної діяльності, контролю й оцінювання, тестування онлайн, відкритості освітнього середовища;
  • економія коштів на утримання технічних фахівців.

Найпопулярнішими серед спеціалізованих хмарних сервісів на сьогодні є Dropbox і Google Drive.

У сховищі Google Диск користувач може використовувати стандартні офісні веб-програми та доповнювати їх список, підключивши інші додатки.

  1.             Формування практичних умінь і навичок

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм. (Інструктаж з правил техніки безпеки)

Вправа 1. Google Диск

Створіть сховище для зберігання файлів у персональному навчальному середовищі засобами Google Диск.

Завдання на с. 181 підручника

Вправа 2. Публікація документів на Google Диску

Розмістіть у персональному навчальному сховищі документи, збережені на локальному диску.

Завдання на с. 181-182 підручника

Вправа 3. Створення документа на Google Диску

Створіть у персональному навчальному сховищі текстовий документ для формування списку учасників проекту «Ярмарок професій». Надайте до нього доступ іншим учням класу за їхньою електронною адресою з правами доступу: Редагування.

Завдання на с. 182-183 підручника

Завдання 1. Працюємо в парах

Наведіть три причини, чому в інформаційному суспільстві важливо створювати персональне навчальне середовище. Обговоріть у парі, які з наведених причин збігаються та як прорангувати спільні причини за ступенем важливості для планування свого майбутнього.

Завдання на с. 188 підручника

  1.               Підсумок уроку

Обговорюємо

  1.    Що означає персональне навчальне середовище для вас особисто?
  2.    Що таке хмарні технології та які переваги їх застосування?
  3.    Які хмарні технології ви використовуєте у своєму навчальному середовищі?
  4.    Які типи документів можна завантажувати в Google Диск, а які – створювати?

Рефлексія

  •   Що нового сьогодні дізналися?
  •   Чого навчилися?
  •   Що сподобалось на уроці, а що ні?
  •   Чи виникали труднощі?
  1. Домашнє завдання Опрацювати п.27.1-27.2

 

 

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк

Номер слайду 2

Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк

Номер слайду 3

Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк. Пригадайте: Як створювати закладки у браузері?Якими сервісами Google ви користувалися?

Номер слайду 4

Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк. Ти дізнаєшся:

Номер слайду 5

Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк. Поняття персонального навчального середовища. Використання інтернет-середовищ

Номер слайду 6

Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк. Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк. Персональне навчальне середовище. Персональне навчальне середовище Інформаційне середовище, яке створює навколо себе людина з метою задоволення власних навчальних потреб та досягнення відповідних навчальних цілей, має назву персонального навчального середовища. Персональне навчальне середовище персональну мережувузлами ЛюдиІнформаційні матеріали. Користувач створює

Номер слайду 7

Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк. Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк. Персональне навчальне середовище. Персональне навчальне середовище Інформаційні ресурси. Люди: вчителі, батьки, однолітки, професіоналиІнформаційні матеріали, створені іншими користувачамиІнформаційні матеріали, створені персонально. Персональне навчальне середовище

Номер слайду 8

Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк. Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк Хмарні технології Персональне навчальне середовище. Персональне навчальне середовище. Хмарні технології – це інформаційні технології, що передбачають віддалене опрацювання та зберігання даних. Хмара – це сервер або мережа опрацювання даних, де зберігаються дані та програми, які використовують за допомогою глобальної мережі

Номер слайду 9

Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк. Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк Спеціалізовані хмарні технології Персональне навчальне середовище. Персональне навчальне середовище

Номер слайду 10

Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк. Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк Сховище Google Диск. Персональне навчальне середовище. Персональне навчальне середовище. Стандартні офісні веб-програми

Номер слайду 11

Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк. Домашнє завдання. Вивчити §27 п.27.1-27.2 Опрацювати всі запитання і завдання з рубрик Заповнити словничок Персональне навчальне середовище, хмарні технології, хмара, Google диск

Номер слайду 12

Розгадайребус. Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк

Номер слайду 13

Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк. Розгадай ребус. ХМАРА

Номер слайду 14

Робота з комп'ютером. Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк. Вправа 1. Google Диск. Створіть сховище для зберігання файлів у персональному навчальному середовищі засобами Google Диск

Номер слайду 15

Робота з комп'ютером. Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк. Вправа 2. Публікація документів на Google Диску. Розмістіть у персональному навчальному сховищі документи, збережені на локальному диску

Номер слайду 16

Робота з комп'ютером. Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк. Вправа 3. Створення документа на Google Диску. Створіть у персональному навчальному сховищі текстовий документ для формування списку учасників проекту «Ярмарок професій». Надайте до нього доступ іншим учням класу за їхньою електронною адресою з правами доступу: Редагування

Номер слайду 17

Робота з комп'ютером. Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк. Завдання 1. Наведіть три причини, чому в інформаційному суспільстві важливо створювати персональне навчальне середовище. Обговоріть у парі, які з наведених причин збігаються та як прорангувати спільні причини за ступенем важливості для планування свого майбутнього.

Номер слайду 18

Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк. Працюємо за комп’ютером

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Пінчук Ірина Миколаївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
zip
Додано
8 квітня 2019
Переглядів
7327
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку