Тема: Поняття персонального навчального середовища. Використання інтернет-середовищ для створення та публікації документів.
Мета:
ХІД УРОКУ
І. Організація класу до уроку
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
Пригадай:
III. Вивчення нового матеріалу
Що таке персональне навчальне середовище?
Сучасні інтернет-сервіси дозволяють учням не лише розважатись і спілкуватись, а й використовувати ресурси глобальної мережі в освітніх цілях.
Інформаційне середовище, яке створює навколо себе людина з метою задоволення власних навчальних потреб та досягнення відповідних навчальних цілей, має назву персонального навчального середовища.
Використовуючи персональне навчальне середовище, користувач створює свою персональну мережу, вузлами якої можуть бути люди, інформаційні матеріали тощо.
Як у персональному навчальному середовищі застосовують хмарні технології?
Хмарні технології – це інформаційні технології, що передбачають віддалене опрацювання та зберігання даних.
Хмара – це деякий сервер або мережа розподілених центрів опрацювання даних, де зберігаються дані та програми, які використовують користувачі за допомогою глобальної мережі.
У чому зручність користування хмарними технологіями:
Використовувати хмарні сервіси можна на різноманітних гаджетах: ноутбук, планшет, нетбук, смартфон
Також використовувати хмарні сервіси можна незалежно від типу операційної системи, оскільки ці сервіси забезпечують підтримку роботи в різних операційних системах: Лінукс, Віндовс, Андроїд, Епл
Хмарні технології забезпечують мобільність користувача, без прив'язки до конкретного місця його знаходження, до конкретного комп'ютера, надають можливість мати постійний доступ до своїх ресурсів через Інтернет у будь-який час, економити кошти на обслуговуванні мереж і комп'ютерного обладнання, на придбанні програмного забезпечення.
Найпопулярнішими серед спеціалізованих хмарних сервісів на сьогодні є Dropbox і Google Drive.
У сховищі Google Диск користувач може використовувати стандартні офісні веб-програми та доповнювати їх список, підключивши інші додатки.
Для того щоб використовувати хмарні сервіси Google, користувач повинен мати обліковий запис у середовищі Google. Якщо у вас уже є електронна скринька на поштовому сервері Gmail, то цей акаунт можна використовувати і для користування іншими сервісами Google. Інакше такий обліковий запис потрібно створити.
Google Диск — хмарне сховище даних, де користувач може зберігати свої файли та надавати доступ до них іншим користувачам в Інтернеті. На ресурсі можна зберігати: текстові документи, фотографії,музику,відео та інші файли.
Кожному користувачу надається безкоштовно 15 Гбайт дискового простору, але за додаткову плату цей обсяг можна збільшити. Для входу в середовище Google Диск потрібно:
Щоб завантажити на Google Диск файли чи папки з вашого комп'ютера, потрібно:
Перебіг процесу завантаження буде відображатися в окремому вікні у правому нижньому куті екрана, його можна закрити після виконання потрібних дій.
Якщо на диску треба створити нову папку, то для цього у списку кнопки Мій диск потрібно використати команду Нова папка.
Об'єкти, завантажені на диск, відображаються в центральній частині вікна Google Диск, де з ними можна здійснювати стандартні операції: перейменовувати, видаляти, копіювати, переглядати, переміщувати тощо
Для перегляду та вибору доступних операцій з вибраним об'єктом потрібно:
Права доступу
Щоб надати інтернет-користувачам спільний доступ до файлів і папок, збережених на хмарному диску, потрібно:
Синхронізація даних
Синхронізація файлів і папок полягає в тому, що зміна даних користувачем на одному з носіїв приводить до автоматичної зміни цих даних на інших носіях. Щоб синхронізувати папки і файли на вашому комп’ютері і хмарному диску, слід встановити додаток для автоматизації і синхронізації даних Google Drive. Для цього треба клацнути кнопку Завантажити Диск для ПК (див. рис. 18.3, а). Перед завершенням інсталяції програми доцільно клацнути кнопку Розширені налаштування (а не Готово) для можливості вибору місця збереження папки Google Drive, файли в якій синхронізуватимуться із хмарним сховищем після клацання кнопки Синхронізувати.
Після встановлення додатка Google Drive ви можете додавати файли до хмарного диска, перемістивши або скопіювавши їх у папку Мій диск на своєму комп’ютері. Усі зміни в цій папці автоматично відбуваються й на вашому хмарному диску.
Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм. (Інструктаж з правил техніки безпеки)
Вправа 1. Google Диск
Створіть сховище для зберігання файлів у персональному навчальному середовищі засобами Google Диск.
Вправа 2. Публікація документів на Google Диску
Розмістіть у персональному навчальному сховищі документи, збережені на локальному диску.
Вправа 3. Створення документа на Google Диску
Створіть у персональному навчальному сховищі текстовий документ Надайте до нього доступ іншим учням класу та вчителю за їхньою електронною адресою з правами доступу: Редагування.
Обговорюємо
Рефлексія