Тема уроку : «Введення, редагування та форматування символів і абзаців.»
Мета уроку:
ознайомити учнів з принципами редагування та форматування символів й абзаців; удосконалювати навички роботи в текстовому редакторі,;
розвивати вміння редагувати та форматувати символи та абзаци, застосовувати знання в подібній і новій ситуації;
виховувати самостійність, організованість і відповідальність за виконану роботу; бажання піклуватися про своє здоров'я
Обладнання : комп’ютери, мультимедійний проектор, картки з завданнями (або електронний варіант), підручноки .
Тип уроку: засвоєння знань.
Хід уроку
1. Організаційний етап.
Привітання з учнями. Повідомлення учням теми уроку та формулювання цілей уроку.
2. Перевірка домашнього завдання
Тест на комп'ютері (або картках)
Варіант 1
1) Що таке текстовий редактор?
а) це програма для створення картинок
б) це програма для створення музики
в) це програма для створення тексту
г) це програма для перегляду фільму.
2) До текстових процесорів відносяться:
а) Блокнот
б) Word
в) Paint
3) Введення тексту здійснюється за допомогою:
а) клавіатури
б) миші
в) принтера
г) монітора
4) Для того, щоб перейти до введення нового абзацу потрібно натиснути клавішу:
а) ENTER
б) DELETE
в) Backspace
г) SHIFT
5) Фрагмент - це ... ..
Варіант 2
1) Текстовий редактор - це ... ..
2) Після всіх знаків пунктуації потрібно натискати клавішу:
а) Enter
б) ПРОБЕЛ
в) Backspace
г) Shift
3) Текстові редактори бувають двох видів:
а) найпростіші і звичайні
б) найпростіші і текстові процесори
в) найпростіші і текстові програми
4) Що таке буфер обміну?
а) область пам'яті для тимчасового зберігання інформації
б) область пам'яті для постійного зберігання інформації
в) область пам'яті
5) Кнопка на панелі інструментів означає:
а) вирізати
б) копіювати
в) вставити
Ключі до тестів
По-1: 1 - в; 2 б; 3 - а; 4 - а; 5 - це виділена частина тексту
В-2: 1 - програма для створення текстів; 2 - б; 3 - б; 4 - а; 5 – б
3. Актуалізація опорних знань
Буфер обміну – це
Які способи копіювання тексту ти знає?
Як виділити весь текст документу?
Як скопіювати фрагмент тексту?
Які можливості надає MS Word щодо виправлення помилок у документі?
4. Мотивація навчальної діяльності
Сьогодні ми з вами будемо продовжувати вивчення теми «Текстовий редактор». Ми вже неодноразово вводили текст на комп'ютері, а сьогодні ми поговоримо про те, як його редагувати та форматувати.
5. Повідомлення теми, цілей, завдань уроку
6. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)
Робота з підручником: § 3.2
7. Фізкультхвилинка
8. Засвоєння нових знань, формування вмінь
Робота за комп’ютером
(Кожен учень отримає картку з завданням або його електронний варіант)
Вирушаймо в путь!
Як хороше мандрувати літом в Україні! Як приємно проїхати її шляхами, коли розкриваються перед тобою все нові обрії!
Сонячне, колосисте безмежжя вабить і кличе до себе. Легкі тепловії лоскочуть покрите бронзовою смагою лице.
Безмежна голуба далечінь розгортає перед тобою дивну красу барв різних відтінків. То замерехтить жовтогаряча золотиста нива. То розстелеться синіми, червоними, рожевими килимами буйнота трав.
Вогнисто спалахував небокрай на сході. День зводить над Дніпром свої вітрила. Заграв вітерець на хвилях Каховського моря, рожева смуга пролягла на воді. То сонце розіслало червоні шовкові полотна.
Пливемо на зустріч сонцю.
Учні, яки виконали роботу раніше, допомагають однокласникам (за це отримають додатковий бал).
9. Узагальнення та систематизація знань
Бесіда з елементами опитування
Яких правил потрібно дотримуватися під час уведення тексту з клавіатури?
Які операції належать до редагування тексту?
Чому деякі слова в тексті підкреслюються хвилястими лініями? Як виправити цю ситуацію?
Які операції над фрагментами тексту можна виконувати?
Як виконати видалення, копіювання або переміщення фрагмента тексту?
10. Домашнє завдання
Підручник § 3.2 ст. 106-115
11. Підсумки уроку
Учні дають відповіді на запитання вчителя. Учитель узагальнює ці відповіді.
1. Що сьогодні дізналися нового?
2. Чого навчилися?
3. Що сподобалось на уроці, а що ні?
4. Чи виникали труднощі?
12. Оцінювання роботи учнів