Поняття про основні класи неорганічних сполук

Про матеріал
Мета: формувати знання про класифікацію неорганічних сполук, поняття про склад основних класів складних неорганічних сполук та їх номенклатуру, формувати вміння складати формули та давати назви складним неорганічним сполукам; розвивати хімічну мову.
Перегляд файлу

Конспект уроку №11

 

Тема: Поняття про основні класи неорганічних сполук

 

Мета: формувати знання про класифікацію неорганічних сполук, поняття про склад основних класів складних неорганічних сполук та їх номенклатуру, формувати вміння складати формули та давати назви складним неорганічним сполукам; розвивати хімічну мову.

 

Обладнання: роздатковий матеріал, таблиця «Основні класи неорганічних сполук»

 

Тип уроку: ВП, ВНМ (О)

 

Форми роботи: бесіда, фронтальна робота, прийом «Взаємоопитування»

           

                                                   Хід уроку:

І.  Організація класу.

 

ІІ. Оголошення теми і мети уроку.

 

ІІІ .Актуалізація опорних знань

  1. Розподіліть речовини на 2 групи. Які?

Mg, O2, BaO, C, FeSO4, CuO, H2CO3, NaOH, Al, H2, Fe2O3.

  1. Що таке прості речовини?
  2. Як класифікують прості речовини?
  3. Що таке складні речовини?
  4. З якими складними речовинами ви зустрічались раніше?
  5. Як скласти формулу речовини?

 

IV.  Мотивація навчальної діяльності.

 

Проблемні питання: Як дати назви складним речовинам? Як правильно скласти їх формули?

Розглядом цих питань ми займемось на сьогоднішньому уроці ми познайомимось з основними класами складних неорганічних речовин. 

 

V. Виклад нового матеріалу

  1. Дається поняття про класифікацію складних неорганічних сполук

  1. Дається поняття «оксид». Умовне позначення:  ExOy.
  2. Дається алгоритм: як дати назву оксиду.

  1. Дається поняття «кислоти». Умовне позначення: НК
  2. Дається поняття «основи». Умовне позначення: Ме(ОН)х
  3. Дається алгоритм: як дати назву основи.

  1. Дається поняття солі. Умовне позначення: МеК
  2. Дається алгоритм: як дати назву солям.

VІ. Осмислення знань

  1. Розподілити речовини за класами: HCl, Cu(NO3)2, Mg(OH)2, H2SO4, FeO, ZnS, NaOH, AlCl3, BaCO3, K2O, Cr2(SO4)3, Co(OH)3, NiBr2.
  2. Дати назви речовинам.
  3. Прийом «Взаємоопитування»: один учень складає формулу сполуки, а інший дає їй назву.

 

VІІ. Домашнє завдання.

 

doc
Додано
13 квітня 2020
Переглядів
514
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку