Поняття про статут і установчу угоди

Про матеріал
Навчити учнів як вірно заснувати власну справу, розвивати у них підприємницьки здібності, виховувати інтерес до участі у бізнес-процесі. Виховувати економічне мислення та розвивати допитливість .Познайомити з поняттям засновницькі документи
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Поняття про статут і установчу угоди

Номер слайду 2

1) Що Ви знаєте про підприємницьку діяльність? 2) У кого батьки займаються таким видом діяльності? 3) Що треба знати, щоб стати бізнесменом? 4) Що для цього слід зробити?

Номер слайду 3

Засновницькі документи та їх підготовка. До засновницьких документів, підтверджують статус юридичних осіб, без яких неможливо заснувати фірму, належить статут та установчий договір.

Номер слайду 4

Що таке статут підприємства?Статут підприємства – це офіційно зареєстрований документ, який визначає форму власності підприємства, сферу його діяльності, спосіб управління та контролю, порядок утворення майна підприємства та розподілу прибутку, порядок реорганізації та інші положення, які регламентують діяльність юридичної особи. Статут підприємства – це його мала конституція, його основний закон

Номер слайду 5

Завдання статуту – дати найбільш повне уявлення про правовий статус підприємства (фірми) як самостійного суб’єкта підприємницької діяльності, що має всі права юридичної особи, про його внутрішній механізм управління і самоуправління, режим формування та розпорядження його коштами і прибутками.

Номер слайду 6

Струтура статуту. Найменування та місцезнаходження. Загальні положення. Предмет, цілі та напрями діяльності фірми. Юридичний статус фірми. Майно фірми. Фонди фірми. Виробничо-господарська діяльність. Зовнішньоекономічна діяльність. Прибуток фірми та його розподіл. Відшкодування збитків. Орган управління та контролю фірми. Організація та оплата праці. Компетенція та повноваження органів трудового колективу. Облік та звітність. Припинення діяльності фірми (реорганізація та ліквідація).

Номер слайду 7

Організація підприємства, якщо осіб, які бажають його заснувати, дві або більше, починається з розробки та прийняття установчого договору. Установчий договір – це угода (договір), яка укладається між двома або кількома засновниками, що до створення підприємства ( фірми) певним шляхом. Суть установчого договору полягає в тому, що він є одним із різновидів згоди про спільну господарську діяльність з утворенням самостійної юридичної особи (роздані учням як наочний посібник зразок установочного договору).

Номер слайду 8

В установочному договорі визначаються предмет угоди, назва та юридична адреса підприємства (фірми), статутний фонд, відповідальність засновників та інші умови функціонування підприємства (фірми). Зміст уставного договору – об’єднання майна (капіталів) і підприємницьких зусиль з метою отримання прибутку. Тому головним для установчого договору є визначення всіх параметрів взаємовідносин між учасниками фірми, насамперед майнового та організаційного характеру.

Номер слайду 9

Розділи установчого договору1. Преамбула.2. Загальні положення договору.3. Предмет договору.4. Назва та місцезнаходження фірми.5. Юридичний статус фірми.6. Статутний фонд. Вклади учасників (засновників).7. Права і обов’язки учасників (засновників).8. Управління фірмою.9. Майно фірми. Розподіл прибутку.10. Порядок виходу зі складу учасників.11. Форс-мажор.12. Розв’язання суперечок.13. Умови припинення (розірвання) договору.14. Умови та строки набуття договором чинності.15.Інші умови.

Номер слайду 10

Установчий договір набирає сили з моменту його підписання всіма засновниками (учасниками) фірми. Засновницькі документи – важливий атрибут підприємницького бізнесу.

Номер слайду 11

Статутний фонд та його формування Для створення та початку діяльності підприємства (фірми) необхідний стартовий капітал. Цю функцію виконує статутний фонд. Статутний фонд – це сукупність грошових коштів та майна, яка необхідна для організації та початку функціонування підприємства (фірми). Статутний фонд створюється внесенням вкладів засновниками (учасниками) і може поповнюватися за рахунок прибутку від господарської діяльності підприємства, а вразі потреби також додаткових

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Державна реєстрація підприємства. Державна реєстрація суб’єктів підприємницької діяльності проводиться у виконавчому комітеті міської, районної у місті ради або в районні, районній міст Києва і Севастополя державній адміністрації за місцезнаходженням або місцям проживання суб’єкта, якщо інакше не передбачено законом. Державна реєстрація суб’єктів підприємницької діяльності проводиться протягом п’яти робочих днів з дня надходження всіх необхідних документів, після чого видається свідоцтво про державну реєстрацію встановленого зразка. Свідоцтво про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності та копія документа, що підтверджує взяття його на облік в органі державної податкової служби, є підставою для відкриття рахунків у будь-яких банках в установленому порядку.

Номер слайду 14

Що таке засновницькі документи?Який основний зміст та структура статуту підприємства (фірми)?Що таке установчий договір, яка його структура?Протягом якого терміну здійснюється державна реєстрація суб’єктів підприємницької діяльності?

Номер слайду 15

pptx
Додано
11 жовтня 2022
Переглядів
2254
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку