Тема. Закріплення вивчених способів додавання і віднімання. Порівняння іменованих чисел. Розв’язування задач.
Мета. Закріплювати вивчені способи додавання і віднімання за допомогою різноманітних завдань, вдосконалювати навички порівняння іменованих чисел, розв’язування задач; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, пам’ять; виховувати активність, старанність.
Обладнання: роздатковий матеріал, цифрові віяла, ілюстративний матеріал, ноутбук, проектор, екран, програма «Скарбниця знань»
Хід уроку
І. Організаційний момент.
1. Ось дзвінок сигнал нам дав:
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо
Математику вивчаймо.
2. Створення емоційного настрою.
- Хмаринки (на екрані).
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
- Взаємоперевірка.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Весела лічба.
Дванадцять груш ведмедик мав.
Лисиці п’ять подарував,
Бо він з лисицею дружив.
Собі він скільки залишив? (12 – 5 = 7)
Зозуля гусениць ковтала,
При цьому всіх їх рахувала:
Сім і дев’ять. Скільки всіх
Проковтнула пташка їх? (7 + 9 = 16)
Грак по полю походжає,
Черв’яків смачних шукає,
Дев’ять з’їв, а потім шість.
Скільки всіх, хто відповість? (9 + 6 = 15)
2. Робота з програмою «Скарбниця знань» (на екрані)
1) «Закінчіть числовий ряд»
2) «Полічіть квадрати»
3. Гра «Допоможи Незнайку»
- Розкладання чисел на розрядні доданки (на екрані)
IV. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
Сьогодні на уроці ми продовжимо виконувати завдання на додавання і віднімання чисел, повторимо порівняння іменованих чисел та розв’яжемо задачі.
V. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Каліграфічна хвилинка.
Зошит свій я відкриваю
Навскоси його кладу.
Ручку я ось так тримаю
Сяду рівно, не зігнусь.
- Математичний диктант.
Записати:
число 45;
число у якому 6 дес. і 7 од.;
суму чисел 25 і 6;
різницю чисел 70 і 8.
2. Фізкультхвилинка
3. Робота в групах
І група
- Гра «Футбол»
ІІ група
- Гра «Баскетбол»
4. Самостійна робота
- Розв’язування прикладів (приклади на дошці)
86+7=93 60-4=56 36-8=28 24+39=63
5. Робота в парах
Порівняння іменованих чисел.
- Гра «Збери врожай»
5 дм 4 см 45 см 99 см 1 м 75 хв 1 год 5 хв 1 год 10 хв 50 хв
3 дм 8 см 39 см
6. Гімнастика для очей
Очки вліво подивились
Там нічого не змінилось!
Вправо поведем зінички...
Ні зайчика, ні лисички...
Ми нікого там не бачим?
Знову вліво... і направо...
Це не вправа, а забава!
Очі вгору, очі вниз!
Не лінуйся! Посміхнись!
Ще раз вгору, знову вниз.
І на цьому - зупинись!
Оченятам зняли втому,
До роботи, нумо, знову!
7. Робота з підручником
- Розв’язування задачі (Вправа 390)
(на екрані скорочений запис)
VІ. Підсумок уроку.
- Метод незакінчених речень (на екрані)
- Гра «Прочитай слово» (на екрані)
VІІ. Домашнє завдання.
с. 69 Вправа 394,395.