Урок для 1 класу
Тема: Порівнюємо числа. Закріплення складу чисел 1-8.
Мета: формувати уявлення про сутність додавання та віднімання, вміння зображувати додавання та віднімання схематично. Учити складати рівності на додавання на основі складу чисел 2-7. Учити порівнювати числа за їх місцем у натуральному ряді. Розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій: аналізу, рівняння, узагальнення. Виховувати почуття взаємодопомоги.
Обладнання: індивідуальні картки, робочий зошит, цеглинки лего; дерево(7 листочків, хмаринки, сонечко, горобчик, трава).
Хід уроку:
1.Організація класу.
1.1.Привітання.
Уже дзвінок нам дав сигнал
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо
Роботу швидше починаймо.
Поверніться до гостей
Всі приємно посміхніться
Наших гостей привітаймо
-Добрий день!
І урок розпочинаймо.
-Сьогодні у нас особливий урок, до нас завітали гості. А гостям ми завжди раді.
- На цьому уроці ми підсумуємо все те,що дізналися про числа в межах 8.
2.Актуалізація опорних знань.
2.1. Усна лічба
-Діти, яка зараз пора року?
Ми сьогодні з вами будемо подорожувати лісовою галявиною.
На галявині вже є,подивіться на дошку, що ви бачите (дерево з листям, листочків 7).
- Давайте порахуємо листочки ( 1, 2, 3, 4, 5,6,7)
- Біля дерева ви бачите цифри( 2,4,1,3,6,5,7), ваше завдання, викласти їх у рядочок у порядку зростання від 1 до 7 (1,2,3,4,5,6,7). Назвемо їх.
- А тепер назвіть числа від 1 до 7 у порядку спадання ( 7,6,5.4,3,2,1)
- Назвіть попереднє число до числа 6.
- Назвіть наступне число до числа 3.
- Назвіть «сусідів» числа: 6,4,2.
- Назвіть парні числа?
- Назвіть непарні числа?
- Назвіть числа, які більші за 2,але менші ніж 5; більші за 3,але менші ніж 7;
2.2. Каліграфічна хвмлинка.
-Запишіть каліграфічно пропущені цифри у порядку зростання у зошиті с.34№1(зошит до підручника С.Щ.Скворцової).
3. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок.
- Діти, подивіться на галявину, кого або чого ще не вистачає на ньому чи біля нього? А допоможе нам загадка.
Маленький хлопчик у сірій одежині
По деревах стрибає, крихти збирає(горобець).
- Подивіться, горобчик щось для вас має!
3.1. Робота з кісточками доміно.
До дошки йде…
А ви працюєте у зошиті №4.
-Доповніть половинки кісточок доміно так, щоб утворилися потрібні числа.
3.2. Закріплення складу числа 2-7.
Пригадаймо склад числа. Робота по картках.
Виконується учнями із подальшою перевіркою.
- Продовжимо далі подорожувати, відгадайте загадку.
Висока і зелена
Буде скошена вона.
Вівці, кози та корови
Їсти завжди готові.(Трава)
3.3.Робота з числовим променем.
-І на траві у нас завдання з числовим променем.
-Складіть вирази і запишемо їх на дошці(робота на дошці).
-До дошки йде…,а ви працюєте по картках.
Фізхвилинка.
3.4. Порівняйте числа.
Робота у зошиті №3.
- І у траві заховалися, відгадайте що
В мене ніжка одна-
Чобітки не маю,
І хоч я без голови,-
Шапку одягаю.(Гриб)
- І на шапинку у грибочків наступне завдання.
3.5. Геометрична хвилинка.
-Назвіть геометричні фігури?( на дошці)
-Розділіть фігури на групи за ознаками(індивідуальні картки).
-Запишіть під фігурами вираз.
Робота по картках.
- Подорожуємо далі, відгадайте загадку.
Пухнаста вата
Пливе кудись.
Чим вата нижче,
Тим дощик ближче.(Хмара)
- І пухнасті хмаринки теж мають для вас завдання.
3.6.Математичні лічилки. Робота з цеглинками LEGO.
-5 метеликів літають, на квіточки сідають. Прилетів і ще 1, сів на квіточку і він. Полічимо швидко їх, скільки цих метеликів прудких.(6)
-На тарілці 3 червоних яблука і 4 зелених. Скільки усього яблук?(7)
-У Сашка було 7 цукерок, 2 цукерки він дав Марійці. Скільки залишилося цукерок у Сашка?(5)
4.Підсумок уроку та рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
4.1. Підсумок.
-Діти, подивіться якою гарною галявиною ми подорожували!
- Ви сьогодні дуже гарно попрацювали.
- Від нашої з вами роботи із-за хмаринки вийшло сонечко, воно радіє нашим досягненням. І я сподіваюся, що у кожного з вас лишиться промінчик цього сонечка в душі. (Прикріплюю сонечко).
- Що ви робили сьогодні на уроці?
- Що вам найбільше сподобалося на уроці?
4.2.Вербальне оцінювання.
-На уроці гарно працювали…(оцінюю за допомогою смайликів)