Портрет. Історія виникнення жанру. Типи портрету. Зображення уявного портрету
Мета: ознайомйти_учнів з історією виникнення жанру портрета, його видами, продовжити знайомство з творами художників-портретистів та типами портретів;навчити зображати уявний портрет, передавати його характер, внутрішній стан душі;формувати вміння та навички здійснення аналізу творів мистецтва;розвивати_спостережливість, уважність, творче мислення, уяву;виховувати_в учнів естетичне сприйняття навколишнього світу, зацікавленість до творів образотворчого мистецтва, почуття краси та гармонії.
Тип уроку: комбінований урок.
Хід уроку
I. Організаційна частина.
II. Актуалізація опорних знань.
- Давайте пригадаймо, що таке перспектива...
III. Мотивація навчальної діяльності.
Мистецтво портрета з'явилося дуже давно. Людям завжди хотілося мати своє зображення. Художники робили портрети на замовлення заможним людям. Великі парадні портрети прикрашали стіни палаців, будинків, маленькі портрети зберігали в медальйонах на грудях, на кришечках годинників і т.д.
Отже, запам'ятайте, що портрет - це зображення людини або групи людей. У портреті відтворюється зовнішність, індивідуальність та духовна сутність людини.
IV. Вивчення нового матеріалу.
Портрет - один з основних жанрів мистецтва, який широко поширений і в живописі, і в скульптурі, і в графіці. Протягом століть художники різних епох з великою зацікавленістю зверталися до образу людини. Кожен художник, що створює портрет, має не лише передати схожість із моделлю, але й передати характер людини з усіма її думками, показати суспільство і епоху у якій живе герой. У живописі портрет часто поєднується з елементами інтер'єру, пейзажу, може бути поданий на фоні історичних подій.
Існують різні типи портрету:
V. Практична частина.
Сьогодні на уроці ви повинні намалювати портрет за уявою
Пояснення послідовності виконання роботи.
Проводиться інструктаж по техніці безпеки, і тоді діти приступають до виконання творчої роботи. Робота в кольорі.
VI. Підсумок уроку.
Аналіз дитячих робіт
Домашнє завдання.