Портрет. Пейзаж. Натюрморт. Різноманіття жанрів на прикладі творів майстрів світового мистецтва
Номер слайду 2
Портрет
Номер слайду 3
Рафае́ль Са́нті(28 березня чи 6 квітня 1483, Урбіно — 6 квітня 1520, Рим) — італійський живописець, графік і архітектор умбрійської, а згодом римської школи. Один з найяскравіших представників мистецтва епохи Високого Відродження або римського класицизму початку XVI століття. Автопортрет
Номер слайду 4
Портрет Біндо АльтовітіРафаельІнколи сама модель давала підстави розкрити душу більше, на грані дозволеного. Так виник портрет Біндо Альтовіті (Вашингтон, США). Він син багатих батьків і сам банкір. Як ніхто, родина Альтовіті знає вагу золота і утаємничених знань, страшні таємниці римських вельможних родин, підкупи, їх розпусту, цинізм і показову шляхетність. Модно одягнений, з довгим волоссям молодик дивиться тривожно і допитливо. Навіть заможна родина і великі гроші не позбавили особу від тривог, невдоволення дійсністю, розчаруванням у багатому, але небезпечному оточенні Риму, де нікому не можна довіряти.
Номер слайду 5
Флорентійська пані з однорогом. Рафаель. Донна Велата, сеньйора під покривалом Рафаель
Номер слайду 6
Автопортрет із соняхом. Антоніс ван Дейк(22 березня 1599 — 9 грудня 1641)Він був головним та найвідомішим придворним живописцем в Англії. Ван Дейк є відомим майстром аристократичного й інтимного портрета, знаменитий своїми портретами членів королівської родини. Він малював з надприродною віртуозністю, які встановлює стандарт елегантності в жанрі.
Номер слайду 7
“Портрет пані”Антоніс ван Дейк“Корнеліс ван дер Гест”Антоніс ван Дейк
Номер слайду 8
ІВАН ТРУШ(1869–1941)Пейзажі Труша, пройняті хвилюючою любов'ю до природи рідного краю, поетичні сцени з гуцульського життя, глибоко психологічні портрети видатних сучасників художника є дорогоцінним вкладом в історію українського образотворчого мистецтва.
Номер слайду 9
Значне місце в творчому доробку Івана Івановича займає галерея портретів видатних діячів української культури – Лесі Українки (1900), Івана Франка (1897 та 1903), Миколи Лисенка, Івана Нечуя-Левицького. Художник збирався також писати портрет Ольги Кобилянської і вже їздив з цією метою до Чернівців, але хвороба письменниці перешкодила здійснити цей намір.Іван Франко. Маркіян Шашкевич. Леся Українка
Номер слайду 10
Завершивши портретну серію, художник виставив її на своїй персональній виставці у Львові. Однак після виставки він не передав портрет Лесі Українки до НТШ (Наукове товариство ім. Шевченка), а продав польському графові Леонові Пінінському. Це обурило Лесю Українку, яка у листі до Труша написала: «Я здивувалась, не побачивши мого портрета в Товаристві... Ви мені не сказали, що продали оригінал, а не копію, і я була певна, що я принаймні не тільки для самого Пінінського позувала, наражаючи своє здоров'я». Труш запевнив, що поверне портрет до НТШ, але натомість віддав товариству копію. Леся Українка
Номер слайду 11
Пейзаж
Номер слайду 12
Жан Батіст Каміль Коро (16 липня 1796, Париж — 22 лютого 1875, Париж) — французький живописець, один із засновників французького реалістичного пейзажу XIX століття. Коро працював з натури, що зближує його з барбізонською школою.
Номер слайду 13
Цитадель Вольтарра. Каміль Коро
Номер слайду 14
Вид на Пінчо, Італія. Каміль Коро
Номер слайду 15
Бретонки біля колодязя біля Баца. Каміль Коро
Номер слайду 16
Альфред Сіслей (30 жовтня 1839 — 29 січня 1899) — відомий французький художник-пейзажист, один з засновників імпресіонізму.
Номер слайду 17
Човни. Альфред Сіслей. Напування коней у Марлі-ле-Руа Альфред Сіслей
Номер слайду 18
Дамба, канал Лоінг у Сен-Мамме. Альфред Сіслей
Номер слайду 19
АРХИП КУЇНДЖІ(1842–1910)Живописець, пейзажист, прославився ефектами освітлення, близькими за природою до ілюзорності. Народився в Маріуполі в сім’ї грека-шевця. Живопису навчався самостійно й під керівництвом І. К. Айвазовского. Двічі тримав іспит до Академії мистецтв у Санкт-Петербурзі, але не був прийнятий.
Номер слайду 20
Ніч на ДніпріАрхип КуїнджіУкраїнська ніч. Архип Куїнджі
Номер слайду 21
Море. Крим. Архип Куїнджі
Номер слайду 22
Ніч. Архип Куїнджі
Номер слайду 23
Натюрморт
Номер слайду 24
Пітер Клас - нідерландський художник епохи бароко.
Номер слайду 25
Ванітас зі скрипкою та скляною кулею, деталь; (художника видно у відображенні)Пітер Клас. Vanitas Натюрморт зі Спінаріо. Пітер Клас
Номер слайду 26
Шишко Сергій Федорович (25 червня 1911, м. Носівка, нині Чернігівська область — 26 квітня 1997) — український художник, Народний художник Української РСР, Народний художник СРСР.
Номер слайду 27
Натюрморт із гранатами та виноградом. Сергій Шишко
Номер слайду 28
Квіти на балконіСергій Шишко
Номер слайду 29
Едуа́р (Едуард) Мане́(23 січня 1832, Париж — 30 квітня 1883, Париж) — французький художник-імпресіоніст. Був одним із перших художників XIX століття, що зобразив сучасне життя, й ключовою фігурою на шляху переходу від реалізму до імпресіонізму.
Номер слайду 30
«Натюрморт з лососем», 1866-1869 рр
Номер слайду 31
«Півонії на мармуровій стільниці», 1882«Білі півонії», 1864, Музей д'Орсе