Порядкова лічба предметів

Про матеріал
Тема: Порядкова лічба. Поняття зліва — направо, справа — наліво, решта, кожний, вищий — нижчий. Підготовка до написання цифр Мета: ознайомити учнів з розміщенням предметів у просторі; сприяти засвоєнню відповідної термінології; формувати навички лічби; розвивати логічне мислення.
Перегляд файлу

Тема. Порядкова лічба. Поняття зліва — направо, справа — наліво, решта, кожний, вищий — нижчий. Підготовка до написання цифр

Мета:  ознайомити учнів з розміщенням предметів у просторі; сприяти засвоєнню відповідної термінології; формувати навички лічби; розвивати логічне мислення.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

Повторення й закріплення вивченого матеріалу.

• Лічба предметів (іграшок, фруктів, овочів, квітів, кубиків).

• Гра «Будь уважний!»

Учитель показує картку з цифрою, а діти повинні стільки ж разів плеснути в долоні.

• На набірному полотні виставлені іграшки. Діти повинні порахувати їх зліва направо і справа наліво.

• Назвати, яка іграшка стоїть першою, яка третьою, шостою, останньою.

II. Вивчення нового матеріалу

1. Ознайомлення учнів з поняттями, зазначеними в темі уроку

На столі стоять чотири кубики різного кольору (червоний, синій, жовтий, зелений).

Завдання:

• Полічити, скільки всього кубиків.

• Якого кольору останній кубик?

• Якого кольору кубик, що стоїть попереду?

• кубик якого кольору стоїть між синім і зеленим?

• Який кубик стоїть поруч з кубиком червоного кольору?

• Які кубики є сусідами кубика жовтого кольору?

2. Гра «Назви своїх сусідів»

Учитель пропонує дітям використовувати у своїй мові слова поруч, позаду, спереду, справа, зліва.

3. Фізкультхвилинка

Руки на пояс ставим усі.

Будем стрибати, мов горобці.

Скік вперед і скік назад.

Крильця вниз всі опустили

І на місці походили.

III. Закріплення вивченого матеріалу

1. Робота з підручником.

— Полічити кружечки зліва направо, потім справа наліво.

— На якому місці зелений кружечок?

— Назвати першу пташку.

— Назвати решту пташок.

— Полічити пташок зліва направо. На якому місці ластівка?

— Полічити пташок справо наліво. На якому місці ластівка?

— Який висновок можна зробити?

2. Робота за таблицею на дошці. (На таблиці намальовані будинки.)

Завдання:

Скільки всього будинків? Назвати номери будинків від найнижчого до найвищого. Між якими будинками стоїть будиночок за номером 3?

3. Вправи на вироблення графічних навичок

Написання коротких похилих паличок: / / .

4. Завдання на розвиток мислення

Підручник (С. 5). Чим відрізняються будинки на малюнку?

5. Завдання на закріплення знань про геометричні фігури

З яких геометричних фігур складена іграшка?

IV. Підсумки уроку

 

 

doc
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
29 червня 2020
Переглядів
1988
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку