Послідовність чисел від 0 до 10. Порівняння чисел в межах 10. Складання і розв язування задач за малюнками.

Про матеріал
МЕТА уроку: узагальнити знання про натуральний ряд чисел, закріпити вміння учнів порівнювати числа в межах 10,формувати вміння складати і розв язувати задачі за малюнками; розвивати навички каліграфічного письма, допитливість; виховувати інтерес до математики. Обладнання: мультимедійний проектор, роздатковий геометричний матеріал для роботи в парах.
Перегляд файлу

 ТЕМА  Послідовність чисел від 0 до 10. Порівняння чисел в межах 10.

               Складання і розв язування задач за малюнками.

МЕТА: узагальнити знання про натуральний ряд чисел, закріпити вміння

              учнів порівнювати числа в межах 10,формувати вміння складати і

              розв язувати задачі за малюнками;

              розвивати навички  каліграфічного письма, допитливість;   

              виховувати  інтерес до математики.

Обладнання: мультимедійний проектор, роздатковий геометричний

                       матеріал для роботи в парах.

 

                                                Хід уроку

  1. Організаційний момент

                           

 

                             Продзвенів дзвінок

                             Починається урок.

                            До нас гості завітали.

                            Повернемось обличчям до гостей

                              І лагідно промовим:

                                Добрий день!

 

  • Починаємо урок математики. Математика наука точно і серйозна, прожити без неї нам навіть і дня не можна. Тому працюємо під девізом:

                                  

2 .Оголошення теми і мети

               

3.Актуалізація опорних знань.

                А)  Фронтальне опитування. Гра «Мікрофон»

Полічити від 0 до10;

Полічити від 10 до 0;

Назвати сусідів числа 7;

Назвати сусідів числа 9;

Назвати попереднє число до числа 5;

Назвати наступне число до числа 9;

Яке число стоїть між числами 5 і7?

Яке число стоїть між числами 3 і 5?

 

  • Щоб добре засвоїти матеріал сьогоднішнього уроку, ми вирушаємо до осіннього лісу. 

                           

  • Які лісові дерева ви знаєте?
  • А для яких тваринок ліс є їхньою домівкою? Хто живе в лісі?
  • Першою нам зустрілася лисичка.  Хвилинка каліграфії від лисички:

                                

                    У садок до годівниці прилетіло 3 синиці,

                    потім ще 4 птиці. Скільки птиць на годівниці?

 

 

 

4. Хвилинка каліграфії. Написання цифри-відповіді 7. Конкурс красунь.

               Повторення вірша « Свій я зошит відкриваю…»

                               

                                

Цифра 7 складається з 3 елементів: хвилястої горизонтальної лінії, довгої прямої похилої лінії та короткої горизонтальної лінії. Починаємо писати трохи нижче середини верхньої сторони клітинки і ведемо хвилясту лінії у правий верхній куточок, потім вниз на середину нижньої сторони клітинки. Відірвавши руку, посередині другого елемента пишемо коротку горизонтальну лінію.

 

5.Встановлення послідовності чисел від 0 до10.

- Осінь -  чудова пора. Її можна відрізнити від інших пір року по різнобарвному килиму листя, яке потихеньку кружляє в повітрі, одне за одним лягає під дерева. Вітерець не тільки перемішав усі листочки, але деякі з них взагалі поніс від дерева, з якого вони опали.

                              

  • Назвіть числа в такому порядку, як вони записані на листочках.
  • Яке число перше? Яке останнє? Яке четверте? Яке число найбільше?

Яке найменше? Назвіть числа в порядку зростання.

  • Які листочки, з якими цифрами заніс вітерець? (2, 8, 10).
  • Але ж не всі дерева восени скидають листячко. Є в лісі дерева, що навіть і взимку зелені. Що це? (Сосна  і ялина).

                              

  • Ось нам і зустрілася в лісі красуня сосна. Що на ній росте? (шишки).
  • Чи звичайні ці шишки?(Ні, бо на них записані числа).
  • Хто хоче на уроці побувати лісником, щоб перелічити всі шишки, показати їх по-порядку та назвати цифри, що на них написані?

                   ( Учень записує на дошці, а всі інші в зошитах)

                                

       Пальчикова гімнастика

Зустрілися два котики: няв-няв

Зустрілися два песики: гав-гав

Зустрілися дві кізоньки: ме-ме

Зустрілися дві корівки: му-му

Зустрілися два півники :куку-ріку.

 

6. Складання задачі за предметним малюнком.

Наша подорож осіннім лісом продовжується і назустріч нам ось хто:

   Загадка

             У лісі живе, горішки гризе, грибочки збирає, на зиму складає.

- Ось і зустрілася нам білочка, яка готується до зими.

                              

За малюнком складіть задачу про білочку.

- Що білочка заготовила на зиму?

- Скільки горішків заготовила білочка?

- Скільки грибочків?

- Яке запитання ви б поставили до задачі? (Скільки всього продуктів вона заготовила?)

 - Хто бажає розв язати задачу? (Учень записує приклад на дошці, а всі інші в зошиті).

- А тепер настав час відпочити.

 

 - Наступне завдання від мудрої сови.

     7.Складання задачі за предметним малюнком.

                                     

  • А тепер настав час відпочити

                    Фізкультхвилинка

 

                         Шумить вітер, шумить ліс,

                        Тихо лісом ходить лис.

                         Заховався зайчик в кущ.

                         Із куша піднявся хрущ.

                          Не хитайте ви куща,

                         Не лякайте ви хруща.

                         Хай росте угору ліс.

                         Не чіпа хай зайця лис.

                         Тільки вітер : Шу- Шу- Шу!

                          Сядьте тихо,вас прошу.

 

8. Порівняння чисел в межах 10. Робота з підручником с. 51.

- Ну а далі нам на зустріч у лісі

                    Гостроносий і малий, сірий, тихий і незлий.

                   Вдень ховається. Вночі йде шукать собі харчі.

                          Весь із тонких голочок. Як він зветься?

- Їжачок дав нам завдання дав нам завдання:   Бачу, дітки, ви сміливі,  і розумні, й добрі, й милі, щоб математику гарно знати, спробуйте числа порівняти .

Це завдання виконаємо з підручника с. 51 , завдання 2.

( Діти по одному біля дошки записують нерівності).

                              

9.Завдання від білочки. Поставити потрібний знак + чи - ,щоб рівність була правильна. Допомогти білочці поставити знаки.

                               

8. Їжачок просить допомогти зібрати грушки

                               

 

9. Робота з геометричним матеріалом. Робота в парах.

          - А ось ще хто зустрівся нам у лісі

                                   Швидкі лапи, куций хвіст,

                                   Довгі вушка, чорний ніс.

                                   Хліба з рук бере окрайчик

                                    Сірий і пухнастий зайчик.

_ Діти, врятуємо зайчика від вовчика. Побудуємо зайчику будиночок з геометричних фігур.

                                    

(На парті лежать геометричні фігури. Діти працюють в парах).

  • З яких геометричних фігур утворили будиночок?
  • Скільки всього геометричних фігур?
  • Скільки прямокутників?
  • Квадратів?  Трикутників? Кружечків?
  • Зайчик вам вдячний за будиночок.
  •  

10. Підсумок.

- Чи досягли ми очікуваних результатів? Що на  уроці ми робили?

- Що найбільше сподобалось на уроці?

- Яким тваринкам ми допомагали?

- Ви сьогодні гарно працювали на уроці.  ( Відмічаю найстаранніших  і найактивніших учнів)         Молодці!

                        

 

 

 

doc
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
28 вересня 2021
Переглядів
953
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку