Урок математики 1 клас підручник Н.П.Листопад
Тема. Компоненти дії віднімання.
Мета: ознайомити з поняттям виразу «різниця», з назвами компонентів дії віднімання, удосконалювати обчислювальні навички, закріпити знання учнів про замкнені та незамкнені лінії, розвивати пам’ять, увагу, логічне мислення; виховувати бажання допомогти іншому прищеплювати інтерес до уроків математики, формувати математичну компетентність.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Вч.: Наші гості примостилися,
Діти їх роздивилися.
Привіталися, посміхнулися
І до мене повернулися.
Вч.: Сядьте, дітки, всі рівненько
Усміхніться всі гарненько.
Настрій на урок взяли,
Працювати почали.
Тепер налаштуймося на роботу!
Девіз нашого уроку:
Не просто слухаю, а чую.
Не просто дивлюся, а бачу.
Відповідаю та міркую,
Старанно працюю.
ІІ. Вступна частина
1. Усне опитування
2. Розв’язування віршованих задач від білочки
У білки десять білченят,
А горішків в неї п’ять.
Хто ж із вас, малята, знає,
Скільки ще не вистачає? (10 – 5= 5)
Шість маленьких білченят
У кубельці спали.
А ще троє білченят
По гіллі стрибали.
Всіх тих діток полічіть,
Мамі білці поможіть. (6 + 3 = 9)
У рудої білочки дуже гарні діточки:
Одне, як мізинчик ,сіло на ослінчик.
Друге, як грибочок, сіло на горбочок,
А третє, як мишка, ухопило книжку,
Сторінки гортає, книжечку читає. ( 3)
Гляньте: білочка мала
Визирає із дупла.
Ще одна стрибнула з гілки,
А за нею – ще три білки,
Просимо вас, діти милі,
Щоб всіх білок полічили. (1+1+3=5)
Шість уважненько пишіть.
М’яким знаком не назвіть,
Бо образиться іще
І до літер утече.
Пальчикова гімнастика.
Добрий день, добрий день, –
Пальчики сказали, –
Ми сьогодні всіх дітей
Зранку привітали. (Пальці обох рук назустріч «кланяються», потім ритмічно на кожний склад з’єднуються з одноіменними пальцями рук.)
ІІІ.Основна частина
Завдання від лисички.
Скільки пташок було? 5
Скільки пташок схопила лисичка? 2
Скільки пташок залишилося? 3
Складаємо приклади 5 - 3 = 2
3-1=2
4-2=2
Заповни таблицю. Завдання 3.
ІV. Повторення вивченого
Наведи прямі олівцем зеленого кольору, а криві- олівцем червоного кольору.
Cкільки кривих ліній?
Робота с демонстраційним матеріалом.
Презентація
За якою ознакою поділені геометричні фігури поділено на дві групи?
Повторення порядкової лічби. Робота в парах.
V. Заключна частина .Рефлексія.
- Що нового дізналися на уроці ?
- З чим ви впоралися легко?
Покажіть сигнальною карткою настрій після уроку.