Зберігаємо спокій. Віримо в ЗСУ. Разом до перемоги! 🇺🇦

Говорити з дітьми про такі страшні події як Чорнобильська катастрофа складно, але необхідно. Це саме той випадок, коли замовчування інформації просто неприпустиме. Проте інколи замість слів краще скажуть цифри та факти. Саме тому ми підготували для вас добірку змістовних інфографік, які можна використати під час проведення виховної години, присвяченої Міжнародному дню пам’яті про Чорнобильську катастрофу.

Архів спогадів

На сайті Чорнобильської історичної майстерні ви знайдете розділ «Чорнобильський архів», у якому зібрані спогади очевидців тієї страшної події. Ви можете використати цей онлайн-архів під час проведення виховної години, аби на прикладі реальних історій показати учням, як вплинув вибух на ЧАЕС на долі людей.

Також на сайті ви знайдете багато інформації про ліквідаторів катастрофи, саму аварію та її наслідки. Все це допоможе у підготовці змістовної виховної години, яка стане не просто черговим заходом, а надовго залишиться у пам'яті учнів.

Наслідки аварії на ЧАЕС

Чорнобильська катастрофа мала жахливі наслідки, які ми відчуватимемо протягом багатьох десятиліть. Забруднені території та повітря, велика кількість постраждалих та загиблих унаслідок аварії, неймовірно високі дози радіації, отримані людьми та швидке зростання кількості випадків онкологічних захворювань.

(джерело – https://ukrinform.com)

Існують різні версії причин аварії, деякі деталі вже, мабуть, так і залишаться невідомими, але наслідки – це те, із чим доводиться співіснувати не лише Україні, а й усьому світу.

(джерело – https://slovoidilo.ua) 

Подробиці аварії на Чорнобильській станції довго залишалися невідомими. Більше того, навіть сам факт вибуху керівництво СРСР намагалося приховати. Деякі дослідники вважають, що навіть зараз нам відомі далеко не всі факти та цифри.

(джерело – https://uain.press)

Найбільше від наслідків катастрофи постраждали Україна та Білорусь, але радіоактивна хмара, що утворилася після вибуху, облетіла фактично весь світ. Так, перші повідомлення про викид надійшли зі Швеції, коли на одязі співробітників 27 квітня було знайдено радіоактивні частинки. Також радіоактивна хмара накрила собою Болгарію, Грецію, Румунію, Литву, Естонію, Латвію, Фінляндію, Данію, Норвегію, Швецію, Австрію, Угорщину, Чехословаччину, Нідерланди, Бельгію, Польщу, Швейцарію, Німеччину, Італію, Ірландію, Францію, Велику Британію та острів Мен.

(джерело – https://uain.press) 

(джерело – https://24tv.ua) 

Радіоактивну хмару носило над Європою протягом двох тижнів – вона накрила значну територію континенту. Французький Інститут радіаційного захисту і ядерної безпеки оприлюднив анімовану інфографіку, яка показує рух радіоактивних часток на висоті до 10 метрів у період з 26 квітня до 9 травня 1986 року.

Після ліквідації аварії навколо станції була утворена 30-кілометрова зона відчуження. Вона включає північ Іванківського району Київської області, де розташовані безпосередньо електростанція, міста Чорнобиль та Прип'ять, північ Поліського району Київської області (у тому числі смт. Поліське та смт. Вільча), а також частину Житомирської області аж до кордону з Білоруссю.

(джерело – https://galinfo.com.ua) 

Мирний атом?

31 країна у світі має власні атомні електростанції. Проте, частка ядерної енергетики у глобальному видобутку електроенергії постійно зменшується і зараз становить не більше 10%. І все частіше розвинені країни відмовляються від використання мирного атому. Чому? Тому що аварія на ЧАЕС була не єдиною жахливою сторінкою в історії людства і тому, що ніхто не хоче її повторення.

(джерело – https://uainfo.org/)

Що буде далі?

ЧАЕС і досі залишається небезпечною. Це чудово усвідомлюють не лише в Україні, а й в усьому світі. Саме тому світова спільнота підтримала та надала допомогу в організації і проведенні будівництва нового об'єкту – арки «Укриття», спорудженого над зруйнованим реактором Чорнобильської АЕС.

(джерело – https://24tv.ua)

Що далі буде із зоною відчуження? Перетворювати її на пустелю ніхто не збирався – зараз розроблено цікаві плани з відновлення території. 

(джерело – https://24tv.ua)

Діти мають розуміти власну відповідальність за збереження нашої планети, тож не бійтеся говорити з учнями про Чорнобильську трагедію.

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter