Новини

Кабмін затвердив план заходів з реалізації Національної стратегії безпечного і здорового освітнього середовища в НУШ на 2021 рік

23 грудня 2020 року Кабінетом Міністрів України був затверджений план заходів із реалізації Національної стратегії безпечного і здорового освітнього середовища в Новій українській школі на 2021 рік.

«Національна стратегія, схвалена Указом Президента, має на меті побудову безпечного та здорового освітнього середовища. План заходів з реалізації Національної стратегії на 2021 рік передбачає оновлення матеріально-технічної бази для занять фізичною культурою, забезпечення фізичного та психологічного комфорту, зокрема й для дітей з особливими освітніми потребами, навчання правильним харчовим звичкам та оновлення підходів до роботи психологічної служби шкіл. Безпечні та комфортні умови навчання – передумова надання якісних освітніх послуг, а збереження здоров'я учнів та формування у них звичок здорового способу життя – спільне завдання МОН, шкіл і батьків. Для нас також важлива увага до умов роботи вчителів, сприяння їх здоровому харчуванню та руховій активності».

                                             Міністер освіти і науки України Сергій Шкарлет

Пропоновані заходи спрямовані на забезпечення:

  • здоров’язбережувальної складової шкільної освіти;
  • комплексного розвитку фізичної культури та посилення рухової активності дітей;
  • здорового харчування, формування культури харчування та правильних харчових звичок;
  • удосконалення медичного обслуговування учнів та працівників закладів освіти;
  • ефективного психологічного забезпечення освітнього процесу;
  • підготовки педагогічних працівників до реалізації здоров’язбережувальної складової освіти, піклування про їхнє здоров’я;
  • безпечності, доступності та інклюзивності освітнього середовища;
  • міжсекторальної взаємодії органів влади та установ, залучення соціальних інституцій до процесів розбудови безпечного і здорового освітнього середовища.

Серед пріоритетів Національної стратегії інклюзивне навчання. Тому план заходів передбачає, що протягом 2021 року буде розширена мережа інклюзивно-ресурсних центрів, проведено апробацію та визначено єдиний механізми супроводу учнів під час інклюзивного навчання.

Реалізація Національної стратегії запланована на 2020-2024 роки. На підставі визначених стратегічних цілей та завдань Кабмін України щороку затверджує план заходів на поточний рік щодо реалізації Національної стратегії, забезпечує його виконання на засадах відкритості та прозорості, звітує про його виконання.

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter