Новини

Сергій Шкарлет розповів, що буде з зарплатами освітян у наступному році

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет повідомив, що з 1 січня 2021 року посадові оклади освітян зростуть на 20%. Якщо ж порівнювати з 1 квітня 2020 року, то станом на 1 грудня 2021 року збільшення становитиме 30%. 

Також Міністр зазначив, що МОН підготувало законопроєкт щодо соціальних гарантій педагогічним і науково-педагогічним працівникам у разі захворювання на коронавірус:

«Ця пропозиція погоджена і ми чекаємо від президента внесення її до парламенту. Я думаю, що коли парламент запрацює, президент внесе цю пропозицію».

Окрім того, розроблено проєкт постанови Кабміну, який передбачає збільшення зарплат медпрацівникам закладів освіти на 20%. Його вже надіслали для погодження до центральних органів виконавчої влади.  

 Також Сергій Шкарлет розповів, що бюджет освіти на 2021 рік у першому читанні був найбільшим із 2012 року:

«Ми отримали плюс 50-100% за всіма показниками, статтями й субвенціями. Ті скорочення, які відбулися між першим і другим читанням, залежать не від того, що в нас забрали кошти. А від того, що збільшення мінімальної заробітної плати з 1 липня було перенесено на 1 грудня. Тобто це операційна різниця. В освіти майже нічого не забрали. Забрали 500 мільйонів, тобто капітальні видатки. Але я впевнений, що впродовж 2021 року зможемо дещо надолужити, певним чином перерозподілити бюджет, і ми за це будемо боротися».

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter