Новини

МОН планує ввести ЗНО для вчителів

Міністерство науки і освіти України продовжує вводити реформи та змінювати навчальний процес. Однак на впровадженні НУШ новації не закінчуються, зміни чекають і на вчителів – вже зовсім скоро стартує пілотний проект з сертифікації педагогів. Саме він має стати спадкоємцем вже звичних атестацій. Про це повідомила Лілія Гриневич під час інтерв’ю УНІАН.

Міністерка зазначила, що різкого переходу не буде. Сертифікація розпочнеться у 2019-2020 роках, до цього ж вчителі, як і раніше, проходитимуть атестацію (нагадаємо, вона проводиться кожні 5 років). Зараз у міністерстві працюють над змінами правил та вимог до вчителів, але уже відомо, що сертифікація – це фактично ЗНО для вчителя, яке включає моніторинг його роботи.

Педагогам запропонують скласти тест у вигляді зовнішнього незалежного оцінювання, який налічує декілька частин: завдання з предмету викладання, запитання щодо методик роботи та особливостей вікової психології дітей. Відповідатиме за проведення вчительского ЗНО Державна служба оцінювання якості освіти. Після цього представники ДСЯО перевірять якість роботи педагога на місці, якими критеріями керуватимуться спеціалісти – поки невідомо.

Спочатку сертифікація буде цілком добровільною справою, а вчителі, які її успішно пройшли, отримуватимуть надбавку до заробітньої платні у розмірі 20%. До то ж, ці педагоги будуть зобов’язані ділитися з іншими вчителями власним професійним досвідом. Лілія Гриневич сподівається, що нова система покаже себе з найкращого боку:

«Коли добре відпілотуємо сертифікацію, тоді замінимо нею всю атестацію. Це не буде ні наступного року, ні через рік. Це буде так, як колись запроваджувалося ЗНО для дітей: упродовж кількох років воно було добровільним, відпрацьовувався, дуже добре налагоджувався механізм – і лише після того ми запровадили його на національному рівні».

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter
Коментарі

Щоб залишити свій коментар, необхідно зареєструватись.

 1. Rouz Vera
  так смішно, що аж плакати хочеться.Таке враження, що стоїть черга із людей, які хочуть працювати вчителями.Невеликий приклад:Педікюр без покриття лаком робиться 45-60 хв. і оплата 120-170 грн в залежності від салону.Манікюрщиця і педікюрша вишів не закінчують!Курси-у кращому випадку!
  • Музика Аліса Миколаївна
   Підтримую. Особливо у нашу сільську школу. випускники, що закінчили педагогічне жоден не повернувся у школу!! жооден! Пані Гриневич, подумайте головою!
 2. Коломієць Олена Вікторівна
  Спочатку ЗНО хай пройдуть всі чиновники міністерства, а потім вчителі.
  Більшість чиновників дітей в очі не бачили. Про проблеми вчителів не знають нічого.
 3. Полевик Ірина Петрівна
  А чому б не запровадити ЗНО і для медиків, поліції, для незчисленних держслужбовців. Давайте всі кожні 5 років будемо здавати ЗНО. А дипломи, що посвічуют успішну здачу тих самих екзаменів, - у топку!
 4. Галузінська Вікторія Русланівна
  нeхай пройдуть ЗНО чиновники,а вчитeлі після них
 5. Четверiкова Свiтлана Вікторівна
  Хотiлося б спочатку побачити публiчне складння ЗНО всiм апаратом МОНУ, управлiннями освiти, якi прийдуть сертифiкувати вчителя!!!
 6. Сидоренко Наталя Василівна
  Видно, що вам робити більше нічого. Ви краще допоможіть вчителям. А не ставте палки в колеса. Або хоч одну дитину навчіть читати, писати, рахувати. А ми перевіримо вашу компетентність.
 7. Лопата Лариса Миколаївна
  I agree. But first the principals of our schools. Because teachers, real teachers, not the ones who came to school to earn money don't afraid such checkings.
 8. Пухова Ірина Миколаївна
  І без сертифікації скоро у школі працювати буде нікому!!! Згодна з тим, що спочатку сертифікацію потрібно пройти тим, хто хоче її запровадити. Нехай покажуть свою компетентність!!!!!!!
 9. Бас Валерій Маркович
  ЗНО для вчителів потрібне. Бо деякі не знають свого предмету. і таких, нажаль, багато. Самі, не знаючи предмет, чому вони можуть навчити дітей? а з приводу того, щоб ЗНО спочатку склали методисти всіх рівнів ОНО, згоден на всі 100%
 10. Kuzmych Tetiana
  Про знання предмету вчителем треба моніторити не працюючих вчителів, а ВНЗ, які випускають таких спеціалістів, які провчившись як мінімум 4 роки не знають свого предмету.
 11. Троцюк Люда
  Гриневич !!! Дайте вчителю спокійно працювати!!! Самі не можете, то не заважайте іншим!!!
  • Сушко Оксана Іванівна
   Зрозуміло, що загальноосвітню школу потихеньку знищують, бо хіба можна говорити про якесь ЗНО при такій жалюгідній зарплаті вчителя (порівняйте рівень доходів від учительської праці в різних країнах Європи).
 12. xxx ZIM
  Нікому не ріже очі слово "міністерка"? Одна я така на сьогодні "безграмотна")))
 13. Костюченко Софія
  Пані Гриневич! Повірте, всі вчителі, хто має педагогічний стаж не менше 10 років ваше ЗНО здадуть! А хто буде працювати у ваших школах, якщо Ви звільнити всіх пенсіонерів?
 14. Квашенкова Юлія
  Поддерживаю. Пусть сразу все Министры и их замы сдадут ЗНО, а потом уже от других требуют. Зачем начинать "ремонт" в государстве, если для этого нет денег. Начали НУШ, а у родителей и учителей "голова болит" о том, как обустроить классы, чтобы всё было по евро стандарту. Реформы не делают за 1 год(пилотирование).
 15. Старченко Тамара
  Пропрацювала вчителем у сільській школі 38 років. Тепер диплом, як кажуть, у топку! Я повинна доводити свою професійність?